Společnost

Zdeněk Godla: divák si zaslouží možnost zasmát se

Sbírání kytiček

Český herec, který se k herectví dostal vlastně naprostou náhodou. Během výkonu veřejně prospěšných prací v Chomutově probíhal casting režiséra Petra Václava na roli v koprodukčním dramatu Cesta ven. Zdeněk se přihlásil a svým projevem režiséra zaujal natolik, že ho poté obsadil i do svých dalších filmů Nikdy nejsme sami a Skokan.

Hvězdou se stal díky seriálu Most, ve kterém ho obsadil Jan Prušinovský do role Roma Franty. Od té doby se objevil ve více seriálech a filmech a ve snímku Invalida ztvární slovensky velmi slušně mluvícího Roma Gaba, Lacova samozvaného nejlepšího kamaráda.

Jaké byly vaše pocity, když jste četl scénář k filmu Invalida?

Scénář mě velmi zaujal, ale líbilo se mi také to, že režisér nám dával prostor a mohli jsme improvizovat. Měl jsem z toho dobrý pocit už v momentě, kdy jsem cítil, že v roli Gaba je něco z Dobrého vojáka Švejka.

S Gregorem Hološkem jste během natáčení strávili hodně času. Jakým vám byl hereckým partnerem?

Gregor je super herec, dobrý člověk. Vyzařuje z něj přátelství a upřímnost, je to velmi zábavný člověk, rád se směje a takové lidi já mám rád. Lepšího partnera jsem ani dostat nemohl.

Vaši postavu divák asi musí milovat. Jaký je váš postoj ke Gabovi?

Gabo je velmi dobrý a milý člověk, rád pomáhá lidem a ví, co je kamarádství. Je velmi ochotný, ke všemu, co mu stojí v cestě, se umí postavit. Je nesmělý, ale zároveň hloupý, má rád lidi, a když ho něco trápí, zazpívá si a hned je klidný.

Jak se vám natáčelo v romské osadě?

V romské osadě jsem neměl dobré pocity, kdeco jsme tam zažili a některé věci nebyly hezké.

Co vnímáte jako nejdůležitější téma filmu?

Asi to, jak se člověk s člověkem dokáže sblížit, i když jsou naprosto odlišní. Že i tak mezi nimi vznikne jakési pouto.

Proč by měli diváci přijít na film do kina?

Protože zejména po tom všem, co se na tomto světě děje, si zaslouží zasmát se a navést na jinou stránku života. A kromě toho uvidí, že i přes všechny předsudky se bílý s Romem mohou mít rádi, když se navzájem poznají.

Připravil: Petr Slavík

Zdroj informací: Cinemart
Zdroj fotografií: Barbora Jančárová
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků