Cestování

Jak si zpříjemnit cestu autem

Sbírání kytiček

I jízda v autě se může stát příjemnou kratochvílí. Stačí jen vědět, čím si ji můžete zpříjemnit. Jezdíte delší trasy? Sedáte za volant pracovně? Nebo musíte pravidelně vozit děti do školy či na kroužky?

Ulevujte nejen páteři

Přestože možná právě vás řízení baví, ne vždy je příjemné sedět delší čas v jedné poloze. Strnulé postavení nesvědčí vašim zádům. Od bolestí krční páteře je jen krok k hlavě, která třeští. Proto si po každých dvou hodinách jízdy udělejte zdravotní přestávku. Zastavte u nejbližšího odpočívadla a jděte se na pár minut projít nebo si zacvičte na lavičce. Ale v autě můžete vozit i masážní balonky, jež ulevují bolavým chodidlům – opět je využijete při přestávkách. Naopak po celou dobu jízdy se spolehněte na rehabilitační polštářky ulevující bederní páteři.

Osvěžení pro vašeho miláčka

Tentokrát myslíme toho na čtyřech kolech. Vůně do auta jsou už poměrně známé, ale provonět celý vůz se dá i jinak. Vyzkoušet můžete aromatické náplně do ostřikovačů, kdy po jednom omytí předního skla touto „vodou“ zavoní vůz po sladkém ovoci.

Osvěžení pro vás

Mějte s sebou oblíbený nápoj a případně něco malého k občerstvení. Osvěžit vás může i žvýkačka nebo bonbon. Upocený obličej i tělo osvěží květová voda.

Oblíbená hudba

Většina z nás poslouchá v autě rádio. Na delší cestu si můžete připravit playlist se svou oblíbenou hudbou, která vás udrží svěží. Zabavit vás můžou i podcasty, na které normálně nemáte čas.

Až pojedete jako spolujezdec

Pokud budete sedět vzadu, můžete si zpříjemnit vám známou cestu, třeba na chalupu, sledováním některého televizního programu. Malé přenosné televize, vhodné i do auta, jsou běžně k dostání. Jednoduše je připevníte na opěrky předních sedadel. A abyste nerušily řidiče ani ostatní spolucestující, společně s mini „telkou“ si pořiďte také sluchátka.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: www.rac.co.uk/drive/travel/driving-in-europe/how-to-prepare-for-a-road-trip/Sheron, Sencor, Datart
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků