Zhřešili jste? Nevadí, víme, jak se vrátit k dietě!

Znáte to! Skvělý začátek dne a najednou se stane něco stresujícího a další, co si pamatujete, je čokoládová kobliha z pekařství na rohu. Netrestejte se a místo toho se co nejdříve vraťte zpátky k dietě. Máme pro vás tipů, jak se po porušení dietního plánu vrátit zase zpátky.

Zhřešili jste? Nevadí, víme, jak se vrátit k dietě!
Zobrazit fotografii v galerii

Zdravá a perfektní strava, kterou si týdny pěstujete, se změní v naprosto příšernou lusknutím prstů. Návrat však bývá zpravidla poměrně náročný. Bez ohledu na to, jak moc jste odhodlaní, nemůžete očekávat, že budete svůj plán perfektně dodržovat každý den a každou minutu. Budou časy, kdy budete jíst něco, co byste neměli. Trik tedy spočívá nejen v tom, vyhnout se tomu, co vás z cesty svádí, ale také v tom, jak se zase vrátit zpět. 


Uvědomte si, že chyby se prostě stávají 

Každý občas dělá chybu ve stravě. To, co nesmíte udělat, je se za to trestat a cítit se provinile, protože jste selhali. To by pravděpodobně vedlo k tomu, že se vzdáte a úplně ztratíte kontrolu. Když sníte něco, co byste neměli, nebo překročíte svůj denní limit kalorií, je to prostě chyba. Stalo se. Dejte si však pozor, aby se věci nevymkly kontrole. Když se jednotlivých chyb stane víc za sebou, přijde relaps – a jste zpět tam, kde jste začínali. 


Zjistěte, co vás přivádí na scestí 

Většina lidí dokáže snadno zjistit, co je přiměje k jídlu, které by neměli jíst. Například stres je častým spouštěčem. Lidé jedí ve stresu, protože si myslí, že se budou cítit lépe. A skutečně – alespoň na okamžik tomu tak je. Ale pak přijde pocit viny, což způsobí, že začnou jíst ještě více – a cyklus pokračuje. 


Únava, osamělost, frustrace, nuda – existuje spousta emocí, které vás nutí, abyste si dali něco dobrého, pro jednou… Zjistěte, jak můžete příště změnit svou reakci. Pokud je váš problém emoční přejídání, snažte se najít jiné způsoby, jak se vypořádat se svými emocemi. 


Říká se, že lidé jedí, aby „potlačili své emoce“, aby se necítili smutní, osamělí nebo frustrovaní. Ale existuje i názor, že zajídáme strach z prožívání emocí. Když jednoduše necháte emoce proběhnout a naučíte se s nimi vypořádat, uvidíte, že to nebude tak špatné jak si mysleli. Zkuste si sepsat své myšlenky, zavolat příteli nebo zapnout nějakou uklidňující hudbu. 


Pěkně si se sebou povídejte 

Pokud jste snědli něco, co byste neměli, a malý hlas v hlavě vám říká: „Ty jsi takový jedlík, nikdy nezhubneš!“ Musíte být na sebe milejší. Místo toho řekněte sami sobě to samé, co byste řekli příteli, kdybyste mu nabízeli podporu. „To že jsi byl ve stresu a popadl koblihu, není to konec světa.“ Pojďme se projít na oběd, abychom spálili pár kalorií a zastavili se cestou zpět na salát. “ 


Počkejte si na to 

Odložená taktika může fungovat opravdu dobře, když se cítíte pokušení sníst něco, co byste neměli. Pokud máte diář s jídlem, podívejte se do něj dříve, než se oddáte pokušení. Když uvidíte, co se chystáte jíst a proč, může to stačit, aby vás to zastavilo. Pomáhá také říci, že počkáte 10 minut, abyste zjistili, zda stále máte chuť. Většinou budete mít čas dělat něco jiného a prostě na to zapomenete. 


Vraťte se hned na cestu 

Nedopusťte, aby vám utekl celý den. Uklouznutí je jedna věc, ale nenechte ho proměnit v pád. Pokud jste snědli něco, co byste neměli, nevadí, u příštího jídla se ale vraťte ke svému plánu. Je příliš pozdě na to, abyste něco udělali s posledním jídlem, tak se zaměřte na to, které máte v plánu. 


Připomeňte si, čeho jste dosáhli 

Někdy po nepovedeném rozhodnutí pomůže „reset systému“. Přemýšlejte o tom, co vás motivovalo k tomu, abyste provedli změny, o tom, jak daleko jste se dostali, a o dosažených výsledcích. Máte know-how – víte, že můžete dosáhnout svých cílů, protože jste dosáhli pokroku. 


Pamatujte, že pokrok se dá měřit mnoha způsoby - nejen podle toho, co říká stupnice. Pokaždé, když v restauraci vyberete to nejlepší, zabalíte si zdravý oběd, odmítnete nabídku jídla, které nechcete nebo vynecháte koblihu, když jste ve stresu, a místo toho se zhluboka nadechnete – vyhrajete.


KP
Foto: Herbalife Nutrition

DISKUZE K ČLÁNKU

3

ráda jím tak diety nedržím

ODPOVĚDĚT

5

Než jsem všechny ty dobře míněné rady v člámku vstřebala, tak mně docela vyhládlo.

ODPOVĚDĚT

5

v článku, i když člámek vypadá docela zajímavě

ODPOVĚDĚT

2

mám to podobné jen občas si dám na pročištění nějaký bylinný čajíček

ODPOVĚDĚT

4

diety jsem nikdy neřešila a jsem stále stejná

ODPOVĚDĚT

1

Tak to vám závidím:-). Já mám nahoře asi 5 kg...

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (6 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Olga Šípková odpovídá na nejčastější dotazy o hubnutí

Po novém roce se to všude hemží zaručenými návody na hubnutí. Vybrat z nich jeden...

Fit a štíhlé do plavek: lekce zdravého hubnutí II.

Fit a štíhlé do plavek: lekce zdravého hubnutí II.

Jak už jsem zmínil minule, pro začátek je velmi důležité vytvořit si reálný plán zdravého...

Jak se projíst k sexy tělu

Jak se projíst k sexy tělu

Toužíte po sexy postavě a dodržujete zdravý životní styl, ale stále se vám nedaří obléknout...

Mám hubnout s odborníky nebo na vlastní pěst?

Potřebujete zhubnout, nejlépe ihned a nevíte si rady. Je lepší se do hubnutí pouštět na...

Titulka pro: Diety do plavek a poruchy příjmu potravy: Můžou spolu souviset?

Diety do plavek a poruchy příjmu potravy: Můžou spolu souviset?

Léto láká k vodě a to nás, zástupkyně ženského pohlaví pomalu bez ohledu na věk,...

Hubnete do plavek?

Hubnete do plavek? Zázračné pilulky nestačí

Ano, je to zase tady. Přichází období, kdy začínáme řešit hubnutí do plavek. Všechny totiž...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

NATAHOVACÍ PLENKY

Zdravím, poradíte jaké koupit natahovací plenky, máte ...

BATOH DO ŠKOLY

Zdravím, poradíte dobrá eshop, kde mají větší výběr ...

POVLEČENÍ DO POSTÝLKY

Dobrý den, za měsíc mám termín porodu a chybí mi ještě ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz