Společnost

Zuzana Stivínová: V příběhu mě zajímají především vztahy a souvislosti

Byla matkou Marie Terezie v koprodukční minisérii, zahrála si ve Vodníkovi i Lynči a dramatech Past, Monstrum či Rašín. Nejnověji bude Zuzana Stivínová forenzní specialistkou, a to v kriminálním seriálu OKTOPUS.

Vedle vyšetřování odložených vražd jí scénáře předepisují i manželskou krizi s Miroslavem Krobotem, představitelem komplikovaného policejního vyšetřovatele.

Vytvořili jste si s Miroslavem Krobotem stručnou historii vztahu svých postav, abyste měli lepší představu o tom, jak se jejich manželství časem vyvíjelo?

Jejich vztah je dlouholetý, bezdětný a s věkovým rozdílem. Mluvili jsme samozřejmě o jejich minulosti, seznámení i příčinách začátku rozpadu jejich vztahu. Každopádně jako pracovní tým fungujeme téměř dokonale!

Co vám kromě práce a psa ve střídavé péči zůstalo s kapitánem Dítětem společného?

Moje postava má pro Dítě, přes všechna zklamání, stále slabost. Je tedy ve svých rozhodnutích, které se týkají jejich privátního života, poměrně nekonzistentní. Většinou mu ustupuje. A ještě jí lichotí přesvědčení, že to s ním umí nejlépe. Říci mu rázné ne ale nedokáže. Společný pes a starost o něj Dítětovy stále spojuje.

Je o vás známo, že účast ve filmových i televizních projektech pečlivě zvažujete. Co rozhodlo, že jste přijala nabídku režiséra Jana Pachla na roli v seriálu OKTOPUS?

S Honzou Pachlem jsem chtěla dělat dávno, a bohužel nám to nevycházelo. OKTOPUS pro nás tedy byl vzájemná radost! A líbil se mi scénář a baví mě celý jeho tým, úplná filmová rodina Jana Pachla. Krása!

Vaše forenzní specialistka Dítětová hraje v týmu OKTOPUS důležitou roli. Máte v žánru kriminálních seriálů nějakou funkci nebo odbornost, kterou byste si chtěla zahrát?

Na speciální dovednosti máme samozřejmě poradce, ale je to ve finále „naše realita“ a s tou si náš inteligentní režisér vždy poradí! Mě moc baví moji kreativní kolegové v čele s Mirkem Krobotem. Nepotřebuji žádnou další odbornost, zajímají mě nejvíce vztahy a souvislosti.

Připravila: Karolína Blinková

Zdroj informací: Česká televize
Zdroj fotografií: Zuzana Pachová
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků