7x o sexu: na co si (ne)dávat pozor?

Sex je u mnoha párů „věcí, o které se raději nemluví“. Právě nedostatek komunikace je jedním z důvodů, proč to řadě lidí v posteli „neklape“. Co ještě?

Titulka pro: 7x o sexu: na co si (ne)dávat pozor?
Zobrazit fotografii v galerii

Možná vás překvapí rychlost, s jakou si samy dokážeme "obstarat" orgasmus, nebo fakt, že nejlepší milování čeká ty páry, které se navzájem velmi dobře znají.

1. Ženský orgasmus: který je rychlejší?

Stejně jako se pánům jejich „nádobíčko“ nepostaví do pozoru jen lusknutím prstu, ani dámy nedosáhnou orgasmu rychlostí blesku. Pro někoho je však překvapivé zjištění, že zatímco při milování s partnerem lze počítat s vyvrcholením v průměru za 10 až 20 mnut, když se žena uspokojuje sama, jde jí to mnohem rychleji (průměry hovoří o 4 minutách).

2. Předstírat je snadné

Když chce mít žena v posteli klid, přestože sex nefunguje podle jejích představ, může sehrát divadlo. Právě tohle si myslí a v praxi také provozují přibližně dvě třetiny žen, které někdy v životě předstíraly orgasmus. „Dala jsem na radu zkušenějších a zatím to funguje. Manžel je spokojený a já svým způsobem také. Naštěstí občas se to skutečně povede. A co mi chybí s manželem, to si zařídím sama. Přijde mi to férovější než si hledat vztah bokem,“ myslí si pětatřicetiletá Adéla.

3. Ošemetná čísla

Rádi se porovnáme s druhými, což není vždycky ideální. Rozdíl je rovněž v tom, zda žijete stabilně v páru, nebo si to "rozdáváte" s krátkodobými známostmi. U zhruba třetiny manželských párů se uvádí, že se milují v průměru dvakrát až třikrát týdně, častější sex má pouhých 7 procent dotázaných manželů. Nic to ale nevypovídá o kvalitě sexu, ba ani o tom, zda jsou s tímto stavem dotazovaní spokojení.

4. Málo, nebo hodně mužů

Někteří pánové se chlubí počty svých sexuálních partnerek, a tak i některé ženy nechtějí zůstávat pozadu. „Přikrášluju realitu,“ uvádí čtyřicetiletá Lenka. „A to jen proto, abych nebyla v práci, ale ani mezi kamarádkami, za outsidera. Žiju sama, děti nemám, domů mi nikdo nevidí, tak co,“ říká.

Přitom by Lenka s číslem „v posteli jsem jich měla patnáct“ nebyla nijak pozadu. Podle jedné statistiky pouze 9 procent žen udává, že během života vyzkoušely sex s patnácti či více partnery.

5. Sex pro zdraví

Určitě jste to už zažili. Možná jste byli přepracovaní, naštvaní z jakéhokoliv důvodu, prostě ve stresu – a milováním se všechno napětí krásně uvolnilo. Podle odborníků má sex stejně příznivé účinky na stres jako například jóga nebo pěkná porce zmrzliny. Ve srovnání se sladkostí je však určitě zdravější. Pravda, hodina jógy trvá přece jen déle…

Sex ještě prokazatelně snižuje vysoký krevní tlak a podporuje imunitní systém. Že vám chybí partner? Nevadí, masturbace funguje stejně dobře.

6. Láska sex přenáší

Kdo nevyzkoušel, nezjistí ten rozdíl – praví reklamy na nejrůznější výrobky. A my říkáme: kdo nemá za sebou dlouhotrvající vztah, nepoznal, co je to kvalitní sex. Sociologové totiž dospěli k závěru, že super skvělé milování vás nečeká u nové známosti, ale naopak u té „staré“. Nejlepší sex zkrátka mají ti, kteří se navzájem dobře znají.

7. Vaše tělo je bomba!

Častou překážkou v milování je pocit žen, že nejsou dostatečně sexy. Jedné na sobě vadí špeky, druhé celulitida, třetí povislá ňadra… „Nikdy jsem neměla ukázkovou postavu, celý život držím diety. A pořád bojuju s pocitem, že v posteli vypadám příšerně. Došlo to tak daleko, že se miluju téměř potmě,“ přiznává čtyřiačtyřicetiletá Erika. Není v tom sama – se svou figurou není spokojená drtivá většina žen, dokonce jde o více než 90 procent.

Odborníci proto nabádají, abychom se konečně přijaly takové, jaké skutečně jsme. Když to dokážeme, čeká nás lepší sex. A to bez ohledu na realitu – zda jsme hubené či naopak pěkně při těle, s miniaturními ňadry či „balóny“, ohebné jako proutek, nebo už s poněkud ztuhlými klouby.

Není to důvod k zamyšlení?


Připravila: mar
Foto: thinkstock
28. 3. 2016

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Dost zajímavý článek. Díky mockrát. Já bych měla jeden dotaz. Nemáte náhodou někdo tip na nějaký přípravek na podporu erekce? S manželem už to bohužel v posteli není co to bývalo, tak jsem si říkala, že bych mu zkusila pomoct a zkusila mu na to něco koupit. Nemáte někdo nějaký tip? Předem mockrát díky. :)

ODPOVĚDĚT

1

My jsme se dostali na dno, když to chlapovi začalo v sexu kolabovat s erekcí. Zkusili jsme doplňky stravy a nakonec skončili u erectanu, který pomohl nejspolehlivěji. Výhodou je, že se nemusí pořizovat na recept.

ODPOVĚDĚT

1

Clavin má co do sebe. Já teď píšu z manželčina profilu vlastní zkušenost. Jednou jsem si ho "ze srandy" zašel koupit. No co se dělo pak vám snad nemusím vykládat. Stál mi až do rána, tvrdý jako blázen a já měl pořád neukojitelnou chuť na sex. Od téhle zkušenosti mám Clavin pořád doma. J.

ODPOVĚDĚT

2

k bodu 2. ... ja taky predstirala, protoze chlapovi se obcas stavalo, ze byl gumovy a myslel si, jak mi to nevadi :( ale nastesti se vzpamatoval a jak videl ty kocky v reklame, skocil si taky pro clavin ... a musim souhlasit s klarinka83, taky jedeme od te doby bomby :)

ODPOVĚDĚT

2

My jsme o sexu nemluvili a neklapalo to... pak se něco zlomilo, začali jsme mluvit... chlap si zašel pro clavin... a od tý doby jsme jako na začátku vztahu-nikdy nekončící sex:D

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (5 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Sex z hlediska čínské kosmologie

Sex z hlediska čínské kosmologie

Proč je sex tak oblíbené téma?

Pozor na rutinní sex: Jaké jsou hlavní signály stereotypu Foto: Pixabay

Pozor na rutinní sex: Jaké jsou hlavní signály stereotypu

Stereotypní partnerský sex v současnosti trápí 85 % párů. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu seznamky...

Sex koučing, osobní rozvoj

Sex koučing, osobní rozvoj

Mgr. Julie Poupětová

Titulka pro: Miláčku, dnes je středa

Miláčku, dnes je středa

Většina partnerských dvojic má v milostném životě svůj zaběhnutý pořádek. Najdou se i takové, co...

Aktuální studie: Sex a intimnosti ve vyšším věku přispívají ke šťastnějšímu životu.

Aktuální studie: Sex a intimnosti ve vyšším věku přispívají ke šťastnějšímu životu.

Přestože je sex seniorů v mnoha společnostech tabuizován a lidé nad 60 let jsou často...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

ÚNIK MOČI

Nemáte někdo zkušenost s tímhle eshopem ...

BATOH

Vybírám batoh, kde jste kupovali?

DĚTSKÝ BATOH

Kde jste sehnali kvalitní dětský batoh? Sdílejte tipy na ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz