Volný čas

Aneta bude zpívat pro Světlušku

Sbírání kytiček

Dnes od 21 hodin se v kostele sv. Anny uskuteční již sedmý ročník benefičního koncertu Světlo pro Světlušku. Nebude zde chybět ani patronka tohoto nadačního projektu, který pomáhá nevidomým, zpěvačka Aneta Langerová. Koncert bude živě přenášet ČT1 a ČRo Radiožurnál.

V průběhu večera vystoupí na pozvání Anety také Jiřina Bohdalová, Simona Stašová, Pavel Liška, Štěpánka Hilgertová, Bára Hrzánová, David Koller, Anna K, Ondřej Brzobohatý, Matěj Ruppert, 4TET, Michal Hrůza, Tonya Graves, Kašpárek v rohlíku, Kühnův dětský sbor a nevidomé děti. Večerem provede dvojice Vojta Dyk a Adela Banášová.

„Jakmile za okny začne voně listopad, vybaví se mi vzpomínky na každoroční podzimní koncert pro Světlušku. Mám radost, že se dokáže spojit tolik lidí, aby pomohli těm, kteří to opravdu potřebují. Těším se na to, že spolu na jednom podiu vystoupí skvělí zpěváci, herci a talentovaní nevidomí muzikanti, kteří dostanou příležitost ukázat, co umí. Všechna hudební vstoupení, která zazní, jsme připravili jen pro tento večer. Děkuji všem, kteří se rozhodli nás podpořit a věřím, že pro ně i pro diváky bude vystoupení s nevidomými a osmdesátičlenným sborem vidících a nevidících dětí zážitkem, na který budou vzpomínat stejně jako já po celý následující rok. Na koncertě zazní také nová píseň pro Světlušku, kterou si zazpívám s malou světluščí vílou Nelinkou. Na to se obzvlášť těším,“ řekla Aneta Langerová, patronka Světlušky.

Na letošní prosinec pak zpěvačka Aneta Langerová připravila akustické turné po českých a moravských historických městech. Vyjde tak vstříc fanouškům, kteří si přáli slyšet Anetu s akustickým zvukem v intimnějším prostředí na netradičních místech. Turné navštíví jen pár měst. I proto se turné jmenuje Pár míst. Koncerty se navíc budou konat v menších sálech, kde bude omezený počet míst a jen k sezení. Prostory pro koncerty byly vybrány ve spolupráci s radnicemi jednotlivých měst a například ve Šternberku se diváci mohou těšit na vystoupení na tamním hradě .

Aneta s akustickou kytarou zahraje jen za doprovodu piána a smyčcového tria (housle, viola, violoncello). Na koncertech zazní v nových úpravách například píseň Vzpomínka, V bezvětří z posledního alba Jsem, Vysoké napětí, Malá mořská víla i písně, které Aneta na koncertech tak často nehraje, jako třeba Poplach. A samozřejmě hity jako Voda živá nebo Hříšná těla křídla motýlí. Jako host turné se představí letošní andělský objev roku skupina Republic of Two, která právě vydala své nové album The End of War.

Aktuální informace o turné + konkrétní místa koncertů na www.langerovaaneta.cz

Připravila: Zuzana
Foto: Archiv
9.11.2011

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků