Co o vás říkají vrásky na čele?

Říká se, že děti jsou jako nepopsaný papír. Ale jakmile vznikne člověku na čele první vráska, má se z ní dát určit jeho charakter. Alespoň to tvrdí vědní obor metoposkopie, který se zrodil již v 16. století.

Co o vás říkají vrásky na čele?
Zobrazit fotografii v galerii

Co o vás říkají vaše rýhy na čele?

Povahu, charakterové rysy, informace o rodině, ale i o zdraví, máme podle teorie metoposkopie každý napsané v obličeji. Pěkně na viditelném místě, rovnou na čele. K druhým, a k našemu obrazu v zrcadle, promlouvá naše tvář prostřednictvím vrásek, vodorovných a svislých. Takto to alespoň tvrdí teorie metoposkopie, která určuje charakter člověka z rysů obličeje a je založena na kombinaci astrologie - každá vráska symbolizuje jednu planetu - a pozorování stovek tváří. 


Ty podrobně zkoumal italský vědec, matematik, lékař a astrolog Gerolamo Cardano (můžeme ho najít i pod latinským jménem Hieronymus Cardanus), v první polovině 16. století. Jako první se zabýval matematickou pravděpodobností, v oblasti medicíny se snažil prosadit chápání tohoto oboru jako vědy, spoluvytvářel její vědecký základ, zkoumal propojení mezi medicínou a praktikováním léčitelství. Zaznamenal mnoho pozorování z oblasti patologie, teratologie a infekčních chorob. 


Předtím, než napsal své dílo o výkladu obličeje, pozoroval a podrobně zkoumal tváře tisíců lidí, na základě čehož vzniklo okolo 800 obličejových nákresů, každý s astrologickými značkami a označeními osobních vlastností a charakteru. Na pojmenování sedmi vrásek na čele přitom používal sedm vesmírných těles - vrásku nejblíže k nosu pojmenoval Měsíc, dalších šest Merkur, Venuše, Slunce, Mars, Jupiter a Saturn. Samozřejmě, v reálném životě má většina lidí "pouze" dvě, tři nebo čtyři vrásky, takže odborníci na metoposkopii si vystačí s několika svislými a vodorovnými čarami na čele, ale Cardano byl důsledný a podrobně popsal všechny možné kombinace. 


Čtení z čar

Tak, jako čáry na dlaních, mají podle metoposkopie svůj význam i čáry na čele. Dlouhé a nepřerušované vodorovné vrásky na čele vyjadřují upřímnost, svědomitost a zásadovost. Platí to bez ohledu na to, ke kterým vesmírným tělesům jsou vrásky přiděleny. Krátké svislé čáry zas symbolizují nečekané změny. Lidé, kteří mají na čele jednu výraznou vodorovnou rýhu, měli zřejmě těžké dětství. V dospělosti proto usilovně pracují a díky své vytrvalosti nejednou dosáhnou úspěchu. Podle Cardona však mají zároveň sklon starat se v první řadě sami o sebe, potřeby a přání jiných lidí jsou na vedlejší koleji. 


Ale jsou na tom lépe, než osoby se třemi zakřivenými vráskami, ty jsou podle renesančního vědce ješitnými prostopášníky. Jedině, že by ty tři čáry byly rovné. V tom případě jde o lidi hloubající, kteří si často dělají starosti, ale zároveň vždy každý problém vyřeší. Dvě vrásky zase hodně prozrazují o vztazích v rodině. Pokud jsou obě vrásky stejně dlouhé a hluboké, daný člověk má dobré vztahy se svými blízkými, mezi lidmi je oblíbený a daří se mu v jakékoliv oblasti, ve které se rozhodne využít svůj rozum. Pokud je horní vráska kratší a méně výrazná než dolní, jde o člověka, který se v těžkých momentech nedokáže spolehnout na podporu blízkých nebo přátel. 


Rýhy nad nosem 

Jedna kolmá rýha nad nosem "zdobí" tvrdohlavé a houževnaté lidi, kteří se obvykle nevzdávají a vytrvale, cílevědomě krůček po krůčku směřují k tomu, co si vytyčili. Nejsou to zrovna romantici, spíše silní pragmatici. Osoby se dvěma kolmými vráskami nad nosem jsou považovány za velmi empatické, laskavé a chápavé a starají se o každého ve svém okolí. Velmi jim záleží na tom, zda si jich ostatní váží. Vlastnosti jako hloubavost, zadumanost či logický přístup, vyrývají do čela tři svislé vrásky. Mají je lidé, kteří si vše i několikrát rozmyslí, než se dopracují k rozhodnutí. Nedokáží se rozhodnout, dokud nejsou přesvědčeni o tom, že měli dostatek informací, které vyhodnotili, a proto se rozhodli správně. Jsou loajální, zodpovědní a starají se o všechny rodinné příslušníky. 


Pozor, nebezpečí výbuchu!

Někteří lidé mají nad obočím krátké, mírně šikmé vrásky, které jsou jako malé vykřičníky. Znamenají, že jde o člověka se sklony reagovat přehnaně, stačí málo a vybuchnou jako parní hrnec. I kdyby chtěli, neumí se ovládat, proto je často trápí nevyrovnanost a smutek. Jejich neuvážené výbuchy totiž situaci často ještě zhorší... Tak či onak, určitě platí, že svůj životní styl máme vepsaný ve tváři.


Renesanční Cardon nemohl nic tušit o volných radikálech či elektromagnetickém smogu, ani o kolagenu a kyselině hyaluronové, jejichž ubývání se projevuje i rýhami na čele. Kdybychom těchto tělu přirozených látek měli stále stejně, zřejmě by se z našich čel nedalo číst jako z otevřené knihy. I proto se hojně využívají v estetické medicíně. Ale opravdový efekt přinášejí hlavně tehdy, když jsou uvnitř, vstřebané v těle, tedy když se jejich nedostatek doplňuje ústním podáním.


Zdroj a foto: Pharma MKL

DISKUZE K ČLÁNKU

2

Byla jsem vrásky odstranit, měla jsem je na svůj věk nepřiměřeně hluboké, vypadala jsem kvůli nim starší.

ODPOVĚDĚT

3

Jakým způsobem jsi si je nechala odstranit?

ODPOVĚDĚT

2

Byla jsem na injekcích kyseliny hyaluronové v Perfect Clinic, to stačilo. Můžu jen doporučit. Navíc to je tělu přirozená látka, není se proto čeho bát.

ODPOVĚDĚT

3

po přečtení zajímavého článku jsem zírala docela dlouho do zrcadla...

ODPOVĚDĚT

3

vrásky moc nemám je to také genetikou

ODPOVĚDĚT

5

Moc zajímavý článek. Při čtení jsem se pobavila, když jsem šla okukovat vrásky manžela a on nevěděl proč. Pak jsem zjistila s kým vlastně celý život opravdu žiji.

ODPOVĚDĚT

5

Sedím tu a zírám do zrcadla na své vrásky a zjišťuji: jsem ješitná prostopášnice, tvrdohlavá a houževnatá neromantička napůl říznutá empatickou, laskavou a chápavou starající se o každého ve svém okolí. Jo,to jsem celá já :-)

ODPOVĚDĚT

2

vrásky mám přiměřené k věku

ODPOVĚDĚT

2

Mám svislou vrásku nad nosem.

ODPOVĚDĚT

3

Tohle jsem nevěděla, zajímavé čtení, taky to na mně sedí.

ODPOVĚDĚT

6

Vrásky určitě patří k věku, ale tohle je zajímavý článek a na mně to sedí...

ODPOVĚDĚT

4

vrásky patří k věku

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (12 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ne každá vráska je stejná. Pečujte o ně podle jejich typu

Ne každá vráska je stejná. Pečujte o ně podle jejich typu

Stárnutí pokožky je přirozený proces. U každého ale probíhá jinak. Záleží zejména na faktorech...

Jak na oční vrásky. Pozor na to, jak usínáte

Jak na oční vrásky. Pozor na to, jak usínáte

Vrásky kolem očí trápí mnoho žen i můžu. V očním okolí máme spousty mimických svalů....

Oční vrásky způsobí i špatné usínání. Jak nejlépe pečovat o oční okolí?

Oční vrásky způsobí i špatné usínání. Jak nejlépe pečovat o oční okolí?

Vrásky kolem očí trápí mnoho žen i můžu. V očním okolí máme spousty mimických svalů....

Titulka pro: Soutěž o EUCERIN® HYALURON-FILLER

Soutěž o EUCERIN® HYALURON-FILLER

Eucerin® v poslední době prohlubuje svoji spolupráci s tzv. anti-aging medicínskými obory. A podle nově...

Titulka pro: Estetické zákroky podle věku

Estetické zákroky podle věku

Pěkná pleť je naší vizitkou stejně jako třeba příjemné vystupování. Přitom oboje lze ovlivnit. Ovšem...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz