Kosmetika

Cvičení pro krásné ruce

Pravidelnou péči o pleť obličeje a pokožku těla už bereme jako samozřejmost, pečlivě se staráme také o vlasy, ale ruce? Ty většinou zanedbáváme…

Možná rukám dopřáváte pravidelnou manikúru a zvláčnění krémem na ruce, ale jak často jim dopřejte intenzivní ošetření? A co třeba protažení a uvolnění pomocí několika cviků? A tak je čas na nápravu – dopřejte rukám malou lekci gymnastiky. Už proto, že s přibývajícím věkem svaly na našich prstech ztrácí sílu a pružnost a speciální cvičení udržuje prsty obratné, zlepšuje jejich pohyblivost a udržuje pevný stisk.

Pusťte se do toho
 

cvik 1

1. Začněte uvolňováním rukou. Zkřižte uvolněné paže před hrudníkem a zahákněte malíčky o sebe. Ostatní prsty doširoka roztáhněte. Pětkrát se zhluboka nadýchněte a vydechněte. Uvolněte prsty a otočte dlaně směrem vzhůru. Nyní zahákněte palce o sebe a opět se zvolna pětkrát nadýchněte a vydechněte.

 
2. Zkuste koulet dvě skleněné kuličky (korálky) mezi dlaněmi rukou (po chvilce střídejte směr). Při cvičení se ruce zahřejí.
 
 

cvik 3

3. Ke cvičení použijte dvě kuličky – převalujte je od konečků ke kořenům a zkuste obě kuličky nechat volně putovat. Jednu kuličku pošlete z ukazováčku na prostředníček, druhou kuličku z prostředníčku na prsteníček a pak zase zpátky. Další možnosti: zkuste to samé pouze s jednou kuličkou nebo se dvěma kuličkami různé velikosti.

 
4. Zatlačte nehtem každého prstu proti poslednímu článku palce a prst rychle pusťte vzhůru jako byste cvrnkali. Postupujte jako při lakování nehtů – ukazováček, prostředníček, prsteníček, malíček a zase zpátky. Zopakujte desetkrát na pravé ruce, desetkrát na levé ruce a desetkrát oběma rukama najednou. Zručnější dokáží pohybovat prsty obou rukou různými směry zároveň. To ale vyžaduje vysokou míru soustředění a zručnosti.
 
 

cvik 5

 5. Napněte všechny prsty a pak je jeden po druhém ohýbejte dolů směrem ke dlani, ale nekrčte horní články. Začněte palcem, postupujte k malíčku a pak zase zpátky. Zopakujte desetkrát na pravé ruce, desetkrát na levé ruce a desetkrát oběma rukama najednou.

 
6. Vzpažte obě ruce nad hlavu. Roztáhněte prsty od sebe, co nejvíce to jde. Pak jednu ruku sevřete v pěst, zatímco druhá zůstane doširoka rozevřená. Počítejte do deseti a pěst otevřete. Opakujte desetkrát, ruce střídejte.
 
 

cvik 6

7. A na konec si pořádně zatleskejte. Spojte dlaně dohromady a konečky prstů obou rukou tlačte proti sobě. Pak ruce sevřete silou v pěst a otevřete. Na závěr cvičení zatřepte rukama, jako byste z nich chtěli setřást vodu.

 
Hýčkání před spaním
Po takovém cvičení můžete rukám dopřát masáž, zábal či jen pořádnou dávku výživného krému.
Jako doplněk základního ošetření rukou vyzkoušejte regenerační zábaly. Použijte k tomu váš oblíbený krém na ruce. Naneste na ruce krém ve větší vrstvě než obvykle, navlékněte na ně igelitové rukavice či mikrotenové sáčky a pro rychlé zahřátí si ještě navrch natáhněte rukavice ze silnější froté látky, teplé ponožky nebo čisté kuchyňské chňapky. Mikroten a teplo zlepší vstřebávání tukovitých látek, po 30 minutách působení přebytky krému utřete nebo vmasírujte do pokožky. Zábal můžete aplikovat také před spaním a v rukavicích jít i spát. Sundat si je můžete kdykoli během noci, pokud vás už budou obtěžovat, nebo až ráno. Ošetření pokožku zjemní a zlepší celkový vzhled rukou. Takové ošetření si dopřejte alespoň jednou týdně.
 
Tip na zábal
 

 

K zábalu se zcela jistě hodí Nivea Výživný krém na ruce pro velmi suchou pokožku Pure & Natural (80 Kč) s obsahem přírodního arganiového oleje získaného biologickou cestou. Pokožku intenzivně vyživuje a hydratuje a zanechává ji krásně hebkou po celý den.
 

Tip pro každodenní péči
 

 

Vyzkoušejte Nivea Omlazující krém na ruce Q10 plus (90 Kč), který viditelně redukuje první známky stárnutí pokožky rukou a intenzivně o ni pečuje. Obsahuje pleti vlastní koenzym Q10, který rychle proniká do pokožky a stimuluje vlastní produkci energie, která napomáhá správnému fungování kožních buněk. Viditelně tak zvyšuje schopnost pokožky zůstat pružnou a pevnou. UVA/UVB filtry chrání pokožku před předčasným stárnutím a vznikem pigmentových skvrn.

 
Připravila: Šárka
Foto: Nivea
11. 4. 2011
 


Diskuze: příspěvků