Sport

Pomůcky pro účinné domácí cvičení: pomohou v tréninku rovnováhy i posilování

Sbírání kytiček

Bolesti zad čas od času potrápí každého a zpevnit tělo, to si přeje většina z nás. Jediným účinným řešením je pohyb. Dáváte-li přednost domácímu cvičení, do kterého se můžete pustit kdekoli a kdykoli bez ohledu na časový rozvrh fitness centra či sportovního klubu, pak zvažte pořízení fitness doplňků.

S jejich pomocí skvěle zvládnete celou škálu balančních cviků, které napomáhají k aktivaci systému hlubokých zádových svalů uložených u páteře, což také vede ke zpevnění celého těla a ke zlepšení jeho koordinace.

Balance Board – trenažér rovnováhy

Na této cvičební podložce lze provádět veškeré cviky pro udržování rovnováhy, využívá jak pro rehabilitační účely, tak v rámci komplexních tréninkových programů.
 

Air Pad – vzduchový polštář

Tato fitness podložka je vhodným doplňkem pro posilování a trénink rovnováhy bez nároku na prostor. Jednoduchá pomůcka, která obohacuje běžné cvičení, neboť provádění cviku na pohyblivé základně stimuluje svaly a vystavuje je novým nárokům. Efekt pocítíte již po prvním cvičení.

Air Stepper – vzduchový stepper

Stepper nabízí mnoho možností pro trénink – posilování těla i vlastní vytrvalosti díky pohyblivé základně dochází ke stimulaci stabilizačního svalstva oblasti trupu a tak jej lze využít jak ve fitness, tak při rehabilitacích.

Body Shaper – posilovací pružiny

Pružiny přidávají k běžně prováděným cvikům ještě dodatečný odpor. Upínací smyčky na ruce a nohy umožňují také trénink v diagonálním směru, a tím i efektivní stimulaci celé svalové soustavy.
Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: Kettler
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků