Sport

Konec léta aktivně: vyzkoušejte dynamax, flowin, kettlebells

Sbírání kytiček

Baví vás nové pohybové aktivity? A nebojíte se ani dynamického tréninku? Pak si vyzkoušejte dynamax, flowin nebo kettlebells.

Někdo má rád, když po léta cvičí stále stejně, jiný naopak vyhledává změnu. A právě pro vás, kteří chcete zkusit něco nového, a současně potřebujete vylepšit svou postavu, máme hned několik tipů.

Dynamax

Vypadá to jednoduše – jeden velký míč a dvojice sportujících, třeba trenér a vy. „Já osobně jsem z Dynamaxu nadšený. To, co umožňuje Dynamax, jsme s klasickým Med-ballem kvůli bezpečnosti klientů dělat nemohli. Dynamax je na dotek měkký, proto se dobře chytá a dá se s ním vymyslet nespočet dynamických cviků,“ říká trenér Ondra. Proto je vhodný nejen pro muže, ale díky své váze ho můžou používat také ženy.

Flowin

Další zábavné cvičení, o kterém se tvrdí, že dokáže nahradit všechny fitness aktivity, pocházejí ze Švédska. Oč jde? Při cvičení se využívá hmotnost vašeho těla, pohyby se provádí plynule, zapomeňte na doskoky a vůbec zatěžování kloubů. Při komplexním tréninku celého těla se využívá dynamického působení mezi základní deskou neboli podložkou a podkladovými destičkami (pod ruce, nohy a kolena).

Fitness trenér Ondra upozorňuje, že cvičení Flowin může vyzkoušet každý bez ohledu na předchozí zkušenost s pohybem nebo věk. A nejen dámy pak jistě ocení, že díky němu dochází ke spalování tuků, zlepšení kondice, celkovému posílení (zapojuje se i takzvaný hluboký stabilizační systém), ale i správnému držené těla.

Kettlebells

Představte si větší či menší dělovou kouli (používají se různé váhy, například 2 kg, ale i 6 kg či více), která se vám však nikdy neodkutálí, protože má ploché dno, a navíc také držadlo. Právě s tímto náčiním se cvičí, díky čemuž zpevníte a vytvarujete postavu, celkově zlepšíte svou fyzičku. Podle trenéra pravidelné lekce s kettlebells totiž fungují jako prevence bolavých zad, ramen i kolen.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: Sokolovna Průhonice
Zdroj fotografií: Freepik
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků