Bydlení

Feng Shui: lepší místo k bydlení

Lidé stále více kladou důraz na kvalitu svého života. Tu podle Feng Shui určují věci a lidé kolem nás a prostředí, ve kterém žijeme.

A čím déle na nás tyto věci, lidé a prostředí působí, tím větší vliv na náš život mají. Doma a v práci trávíme přibližně 2/3 svého života. Největší vliv tak na nás má náš domov a naše práce.

Kvalita prostoru určuje kvalitu našeho života. Jinak se cítíme v honosné vile, jinak v moderním bytě ve 20. patře, jinak v panelovém domě ze 70. let. Navíc jsme každý individualitou, proto by nám měl prostor, ve kterém se  pohybujeme, sedět co nejvíce na míru.

Pro správné uspořádání prostoru často stačí pár maličkostí. Zbavte se věcí, které vám již k ničemu neslouží a nahraďte je doplňky, které pomohou vytvořit tu potřebnou atmosféru. I Feng Shui radí „méně je často více“. 

Vliv prostoru bychom tedy za žádnou cenu neměli podceňovat. Naopak bychom mu měli věnovat stejnou pozornost, jakou věnujeme svému stravování, životosprávě, oblečení atd. To vše určuje, jak se v životě cítíme a jaký život tedy prožíváme. 


Feng Shui vám pomůže určit, jak by takový vhodný prostor pro vás měl vypadat. Jaká je pro vás nejvhodnější lokalita (centrum města, okraj města, malá vesnička v horách apod.). Jaký typ prostoru je lepší (starý činžovní dům, nová moderní stavba, rodinný domek či honosná vila). Jak nejlépe uspořádat interiér, jaký typ designu zvolit, jak vybírat nábytek či doplňky.

Bude-li váš prostor odpovídat vám, vaší osobnosti, vašemu já a také tomu, co od života právě očekáváte, bude váš život harmonický, spokojený a naplněný.

Feng Shui můžete využít jak pro úpravu stávajícího prostoru, tak také při hledání nového vhodného bydlení či komerčních prostor. 

Autor: Jiří Černák, byu

Foto: soukromý archiv
13. 10. 2010

Zdroj informací: Čerňák Interior Design
Zdroj fotografií: Josef Soušek

Diskuze: příspěvků