Zdraví

Jak zatočit s únavou?

Sbírání kytiček

Už na začátku týdne se cítíte unaveni a nevíte, jak únavu odbourat? Kromě odpočinku vás nenapadají žádné fígle, jak načerpat energii do práce? Vyzkoušejte některé z našich typů.

Vyvážený jídelníček 

Nejezte těžká jídla na večer, naopak večeři si dejte 2-3 hodiny předtím, než se chystáte do postele. Přes den se snažte jíst hodně ovoce a zeleniny.

Zkuste detox 

Pročistěte své tělo. Ať už zvolíte variantu s ovocnými, zeleninovými šťávami a čajem, nebo k detoxu připojíte i některé jídlo, určitě vám pročištění těla pomůže. Vyzkoušejte dušené ryby, ovoce, zeleninu, bylinky, nebo i některé zakysané výrobky. 

Dostatek tekutin 

I to, kolik za den vypijete tekutin v podobě vody nebo čaje hraje roli na vaši únavu, nezapomínejte na to. Denně vypijte alespoň 2 litry tekutin, nepočítají se sem ale slazené nápoje, ovocné šťávy, káva nebo alkohol. 

Pohybem ke zdraví 

Cvičte 3-4 krát týdně a vyzkoušejte do svých hodin zapojit prvky z jógy. Ta nejen že vás protáhne, ale uvolňuje i mysl a vám se bude lépe usínat.

Vitamíny a minerály 

Bojujte proti únavě pomocí vitamínů nebo minerálů. Vyzkoušejte například vitamín B, vitamín C, železo nebo hořčík

Jak s kávou? 

Rozhodně opatrně. Možná jste zvyklý únavu potlačovat právě kávou nebo jinými kofeinovými nápoji, to ovšem může být také kámen úrazu. Přebytek kofeinu rozhodí koloběh a zmírní únavu, která se ale nashromáždí. Doporučená dávka kofeinu denně je do 300 mg, tedy ne více než 2-3 šálky denně

Rozplánujte si čas 

Zkuste si rozplánovat svůj čas tak, abyste večer toho měla co nejméně a mohla už dělat jen vaše oblíbené činnosti jako například cvičení, relaxace nebo pročítaní časopisů. 

S technikou opatrně 

Dejte si pozor na telefony, notebooky a další techniku před spaním. Je již známo, že nám narušují spánek a ten poté není tak kvalitní. Zkuste si před spaním číst, poslouchat relaxační hudbu nebo audioknihu. 

Chvilka pro sebe 

I v každodenním shonu nezapomínejte na sama sebe a dopřejte si jednou za čas welness s masáží, provoněnou koupel nebo odjeďte s kamarádkami na prodloužený víkend do lázní a vychutnejte si příjemné procedury.

Připravila: Lucie

Foto: Pixabay

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků