Zdraví

Potraviny podporující spalování tuků: pomůže brokolice i zelený čaj

Chcete vylepšit svou postavu a zbavit se tuků? A stále nevíte jak na to? Vsaďte na potraviny, které vám s tím pomůžou!

Při uvažování o vhodné skladbě správného jídelníčku, který nás dovede k pěkné postavě a navíc bude zdravý, se zdá být logické, že celou řadu potravin je třeba vyškrtnou nebo alespoň výrazně omezit. Což není zrovna motivující. Tak to dnes zkusíme opačně.  Zaměříme se na ty, které dokážou podpořit spalování tuků. A navíc vám budou chutnat.

Jak to funguje

Některé potraviny dokážou velice dobře podpořit metabolismus i proudění krve, takže váš organismus chtě nechtě začne spalovat rychleji. Neplatí to však pro všechny stejně, proto si ty nejlepší „tukožrouty“ probereme podrobněji.

Jablečný ocet

Věděly jste, že jde o bezvadného pomocníka, který umí potlačit různé chutě, slané i sladké? Rovněž napomáhá vstřebávání živin a odstraňování odpadních látek z těla. A zkušenosti některých čtenářek jsou ryze praktické – jedna sklenice vody s trochou jablečného octa, kterou vypijete ráno, slibuje snadnější vyprazdňování.

Brokolice

Nebojte se ji konzumovat podobně jako květák, zasyrova, ale pokud vám to vadí, krátce ji povařte v páře. S brokolicí do těla dostanete mega dávku vitamínu C, o němž je známo, že pomáhá bojovat s viry a bakteriemi. Méně se pak ale už ví, že jde o užitečný spalovač tuků.

Chilli papričky

Pálí? Jistě a v tom je právě jejich kouzlo. Inspirujte se světovými hereckými esy, které nedají dopustit právě na chilli papričky, když se potřebují zbavit tukových zásob v oblasti pasu a boků (právě tyto partie jsou velice problematické). Obecně platí, že papričky zahřejí organismus, rozproudí krev a zrychlí metabolismus.

Zelený čaj

Zelený čaj nám poskytuje mírné množství kofeinu a má mírně termogenní účinky. Obsahuje  epigalokatechin galátu EGCG, antioxidantu, který podporuje spalování tuků. Ideální je jeho pití před cvičením.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: www.goodto.com/wellbeing/diets-exercise/fat-burning-foods-612987, www.healthline.com/nutrition/12-fat-burning-foods
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků