Kolagen pro podporu krásy i zdraví

Málo pohybu, stres, nejistota, minimum sociálních kontaktů. To vše může způsobit, že tělo má méně energie a je vyčerpané.

Kolagen pro podporu krásy i zdraví
Zobrazit fotografii v galerii

První náznaky únavy se projeví nejen v povadlé pleti, propadlých tvářích, ale unavená pokožka umí reagovat třeba i formou pigmentových skvrn. Stres může stát třeba i za lámavostí nehtů, padáním vlasů nebo bolavými klouby. Často prostě nestačí jen kvalitní krémy nebo šampóny, tělu je potřeba dodat výživu i zevnitř. A je to jednodušší, než byste si možná mysleli. 


Kolagen jako nezbytná složka pro tělo

Kolagen je bílkovina, kterou si naše tělo dokáže přirozeně vytvářet, a která působí jako pojivo nejen v kostech, šlachách, vlasech, nehtech, ale především je nepostradatelnou složkou pokožky. Podílí se na pevnosti a pružnosti pleti a pomáhá potlačit nebo omezit výskyt vrásek. „Bohužel, přirozená tvorba kolagenu od 25. roku života klesá. Proto je potřeba ho tělu dodávat. Výrazně tak omezíte nejen viditelné známky stárnutí, jako jsou vrásky a snížená pružnost pokožky, ale s jeho pomocí udržíte ve formě i vaše chrupavky nebo šlachy. 


Jak je to s množstvím kolagenu v našem těle

Kolagen má vlastní "koloběh života" - z organismu se nám postupem času vytrácí. Jaká je však jeho kvalita a množství v těle v různých etapách života? 


V pětadvaceti 

Bohužel už po dvacítce máme důvod strachovat se o tenčení zásob kolagenu. K urychlení přispívá i uspěchaný způsob života a mnohdy nedostatečně kvalitní péče o pokožku. Pokud se však budete vyhýbat kouření a zvýšenému UV záření, úbytky kolagenu naštěstí nebudou v tomto životním stádiu až tak velké. 


Ve čtyřiceti 

Čtyřicet let je přesně ten čas, kdy si začnete citelně uvědomovat úbytek kolagenu. Dochází k jeho výraznému poklesu, přibližně až o 30 %. Oslabuje se svalstvo, objevují se vrásky, trpí chrupavky, bolí kosti, lámou se vlasy a vysušuje pokožka. 


V šedesáti 

Po šedesátce má už většina žen po menopauze. „Během menopauzy dochází v těle ženy k dramatickým hormonálním změnám. Hladina estrogenu prudce klesá, což má za následek široké spektrum nepříjemných změn. Estrogen je hormon, který kromě mnoha jiných funkcí ovlivňuje i fibroblasty, buňky produkující kolagen. Jeho nedostatek se proto projevuje především ve tkáních, které kolagen obsahují - kůže, chrupavky, nehty, vlasy. Pro menopauzální pleť je typická postupná suchost, vrásky, tmavé skvrny, menší pružnost kůže a její ztenčování. V tomto věku dochází k úbytku kolagenu a v těle nám zůstává přibližně 40% množství. 


Osmdesát 

Po dosažení tohoto úctyhodného věku hladina kolagenu v našem těle klesne na pouhých 20 %, proto jsou výživové doplňky a suplementy na jeho podporu v tomto věku opravdu nezbytné. 


Náš tip: KetoMix kolagen s kyselinou hyaluronovou se podílí na péči o kosti, chrupavky, vlasy, řasy a nehty. Významně pomáhá i v boji proti vráskám. Obsahuje kolagen, který je hydrolyzovaný. Což velmi zjednodušeně znamená, že je snadněji přijatelný pro lidské tělo a vstřebá se přesně tam, kde má. Kromě toho je v produktu obsažen i vitamin C, který posiluje imunitu. 


Připravila: Katka Soušková
Zdroj: KetoMix, Pharma MKL
Foto: Pixabay


DISKUZE K ČLÁNKU

2

Já si dávám trochu kolagenu do smoothies, které teď snídám skoro každé ráno. Nejradši mám borůvkové smoothie, ze kterého si dělám smoothie bowl, kam si pak házím nějaké ořechy, jiné druhy ovoce, občas kokos a tak podobně. Dokonce jsem si kvůli tomu koupila krásnou dřevěnou mističku s dřevěnou lžící z tohoto webu: https://www.greenmat.cz/Doplnky-do-kuchyne-c159_146_2.htm.

ODPOVĚDĚT

2

Kolagen je určitě hrozně moc fajn, ale musíte vědět, kde a kdy takový kolagen kupovat... Teda ne úplně kdy, jakože roční období, ale spíše to myslím tak, že je velice důležité vědět, kde a za jakou cenu ho pořídíte, protože to není úplně levná záležitost... Já znám třeba ale herbalife, kde to maj docela levně a to pořád :)

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (2 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Soutěž o tekutý Kolagen EkoMedica pro lepší pohyb a hezčí pleť!

Soutěž o tekutý Kolagen EkoMedica pro lepší pohyb a hezčí pleť!

Proč je stárnutí cítit v kostech i kloubech a vidět na pokožce? Protože nám s...

Vyhrajte tekutý Kolagen EkoMedica pro zdraví i hezčí pleť!

Vyhrajte tekutý Kolagen EkoMedica pro zdraví i hezčí pleť!

Kolagen v našem těle zajišťuje hlavně pružnost a pevnost. 

Víte, co je kolagen a k čemu ho naše tělo potřebuje?

Víte, co je kolagen a k čemu ho naše tělo potřebuje?

Kolagen je tvořen aminokyselinami a představuje nejčastěji se vyskytující protein nerozpustný ve vodě. Vytváří základ...

Soutěž o tekutý Kolagen EkoMedica pro pružnější pleť a lepší pohyb.

Soutěž o tekutý Kolagen EkoMedica pro pružnější pleť a lepší pohyb.

Proč je stárnutí cítit v kostech i kloubech a vidět na pokožce? Protože nám s...

Soutěž o KetoMix Kolagen s kyselinou hyaluronovou pro krásu i zdraví

Soutěž o KetoMix Kolagen s kyselinou hyaluronovou pro krásu i zdraví

Máte málo pohybu, trápí vás stres, nejistota, minimum sociálních kontaktů. To vše může způsobit, že...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

INKONTINENCE

Co se vám osvědčilo za pomůcky? Hlavně aby byly spolehlivé ...

PROTEINY - JAKÉ KUPUJETE?

Ahoj, poradíte dobré proteiny? Jakou značku jste si ...

NEJLEPŠÍ KOSMETIKA NA VRÁSKY

Ahoj všem, co se vám nejvíc osvědčilo na vrásky? Moc díky ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz