Kosmetika

Jak na líčení, které vás omladí

Ubrat si pár let chce jistě mnoho žen. Ale jak to udělat bez skalpelu a náročných zkrášlovacích procedur? Docela snadno – správným líčením.

Kouzlo líčení, které vám dodá šťávu , je docela prosté – uberte na pestrosti barev, zmírněte nánosy a samy uvidíte, že během pár minut doslova rozkvetete. A navíc ještě dokážete zakrýt například kruhy pod očima a vějířky vrásek.

Začínáme make-upem

Doba, kdy si dámy na obličej nanášely doslova vrstvy make-upu, navíc špatně rozetřeného do stran, jsou dávno pryč. Příliš silná vrstva make-upu léta neubírá, ba naopak. Ostatně zejména v okolí očí, kde je pokožka velmi tenká, jsou více patrné vrásky. A právě nánosy make-upu byste vrásky zbytečně zvýraznily. Na co tedy vsadit? Na jemnou barvu, pro sjednocení přirozeného odstínu vaší pleti. Před nanesením make-upu ještě použijte takzvaný primer – podkladovou bázi, která pleť vyhladí a rozjasní.

Pudr

Používáte často pudr? Proč ne, pomáhá fixovat make-up a eliminovat lesk. Ale v jistých letech je třeba řešit jeho texturu. Myslete také na použití tvářenky, kterou začněte aplikovat nedaleko nosoretní rýhy a pokračujte směrem k lícním kostem.

A co barvy pudru a tvářenek? Nevhodné jsou příliš tmavé odstíny či tóny hnědé a broskvové. Na lícní kosti lehce naneste jemně krémové barvy.

Pro krásné oči

Vhodnější jsou světlejší barvy (tmavé zvýrazňují vrásky). Používejte tenké linky, místo černé tužky pomůže hnědá, šedá, modrá, zelená. Někdy ani není nutné malovat spodní linky, případně použijte stíny – jimi pak oči opticky nadzvednete.

Do práce nemusíte vypadat jako mrkací panenka, umělé řasy jsou určené pro jiné příležitosti. Umělé nebo příliš nalíčené řasy mohou přidat léta navíc. Máte-li výrazné kruhy či vrásky pod očima, tak si neličte spodní řasy. Díky tomu odvedete od těchto ,nedostatků´ pozornost. Umělé řasy vyměňte za kleštičky na řasy. Ty krásně otevřou oči a zajistí mladistvý vzhled.

Obočí netřeba vždy zvýraznit tužkou, což s přibývajícími léty může působit příliš tvrdě. Nejpřirozenější řešení spočívá v jemném stínování, jež zafixujte gelem.

Rty

Čím přirozenější je barva rtěnky, tím spíš budete vypadat svěže a mladistvě. Pokud chcete používat výraznou barvu rtěnky, uberte na líčení očí.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: MM beauty & colours
Zdroj fotografií: iStock

Diskuze: příspěvků