Společnost

Martin Myšička: spíš hasím, co vznikne

Sbírání kytiček

Charismatický herec, kterého máme v redakci moc rády, vám prozradí, jak se vyvíjí jeho role v druhé řadě seriálu Osada.

Kam se posunula vaše postava Davida Srovnala v druhé řadě Osady.

Ve druhé řadě Osady máme zcela zásadní okolnost s Pavlou Beretovou, tedy mojí seriálovou Ivankou. Máme totiž dvouletou holčičku. Takže se všechno motá kolem naší dcery. Ivanka je celá vystrašená, co tu všechno číhá za nebezpečí, a já se ji snažím uklidňovat.

S jakou emocí jste se po dvou letech vracel do Osady?

Byl to takový, jak se říká, návrat na místo činu. Návrat ztraceného syna, ale to asi přeháním. Každopádně mě přepadla lehká nostalgie, zároveň těšení se na lidi, se kterými jsme se v Osadě setkávali. A překvapení, když jsme viděli první natáčecí den druhé řady, že se tam vlastně zdánlivě nic nezměnilo. Pocit, že jsme odjeli jen na týden a o víkendu se zase vrátili.

Vašemu ajťákovi s ambicí stát se náčelníkem Osady přibude velká zodpovědnost, ve druhé řadě bude otcem. Jak výrazně vám to promění priority v Záhoří?

Ta náčelnická ambice vlastně moc velká nebyla. Spíš to na Davida Srovnala tak něj spadlo. A ajťák to je, takže má v sobě to ajťácké racionální myšlení a zároveň i schopnost se něco rychle naučit. A je to starostlivý otec, který se snaží uklidnit svou ženu a postarat se o svoji malou holčičku.

Má váš David Srovnal ambici už od mala učit dcerku počítačové gramotnosti, nebo se spíš snaží předat jí zkušenosti nabyté v Osadě?

Ajťácké zkušenosti ne. Hlavně se snaží zajistit její bezpečí. A v osadě Záhoří pak řeší, aby byla zaručena ta pověstná pohoda. Náčelník je totiž za pohodu zodpovědný, ale nějak se mu to v nové řadě nedaří. Je v ní víc takových otevřených nesouladů nebo konfliktů, které musí chataři překonat.

Co tedy musí vaše postava udělat, aby pohodu zajistila?

Spíš tak hasím, co vznikne, a snažím se to urovnávat. David řeší problémy, než že by něco aktivně vymýšlel. I když. V jedné epizodě vymyslí takovou teambuildingovou hru, aby se ti lidé lépe propojili.

Naučil jste se při natáčení nějakou praktickou dovednost, kterou právě na své zahradě můžete využít?

V Osadě všechno předstíráme, takže asi ne. Ale třeba jsem se od chovatelů, kteří měli na starosti zvířata, dozvěděl něco o ovcích. Což tedy není tak úplně dovednost jako spíš znalost. Překvapilo mě, že jedna ovce nadojí denně jen dvě deci mléka. To pro mě byla šokující informace. Takže padesátihlavé stádo ovcí dá tolik mléka jako jedna pořádná kráva.

Přemýšlel jste o tom, co vaše postava, vaše rodina dělá v tom období, kdy nemůže jezdit do Osady?

Moje postava je určitě hodně v práci, takže domácnost a výchovu řeší hlavně manželka Ivanka. David vydělává peníze pro rodinu a snaží se manželce ulevit, protože ona je z toho všeho dost ve stresu. Takhle nějak si představuji jejich městský život.

Připravila: Karolína Blinková

Zdroj informací: Česká televize
Zdroj fotografií: Česká televize
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků