Kosmetika

Módní trendy: jak na dokonalé plesové líčení

Chcete na plese zazářit? Chce to nejen krásné šaty a účes, ale i dokonalé líčení. S následujícími radami od profesionálního vizážisty Tomáše Vidy dosáhnete „wow“ efektu i ve vlastní koupelně. Protože ples přeci není o pouhé účasti, důležité je zazářit!

Kvalitní make-up je základ úspěchu

 

Nepsaným pravidlem plesového líčení jsou produkty s dlouhotrvajícím efektem, které zůstanou na svém místě i po několika tanečních kolech. To platí zejména pro make-up. Sázkou na jistotu je voděodolný krycí krém, který používají profesionální vizážisté a filmoví i divadelní maskéři. Pleť barevně sjednotí a zároveň zamaskuje všechny nedostatky, takže zastoupí i korektor. Poslouží, i pokud potřebujete překrýt tetování. 

Voděodolný extrémně krycí Make-up Cover, Dermacol – 269 Kč je na ples jako stvořený.

Fixujte nenápadně, ale důkladně 


Make-up po nanesení zafixujte pudrem. Místo zdlouhavého vybírání vhodného odstínu sáhněte po bílém transparentním pudru, který se barevně přizpůsobí odstínu vašeho make-upu. Můžete vyzkoušet i metodu známou jako „baking“, což doslova znamená „zapečení“ make-upu na místech, kde má tendenci vpíjet se do vrásek. Jde zejména o oblast pod očima, na čele a bradě. Na tato místa naneste pudr v silnější vrstvě a až bude líčení kompletní, oprašte ho velkým kulatým štětcem. 

Transparentní fixační pudr WHITE, Dermacol – 229 Kč využijete v kombinaci s jakýmkoliv make-upem.

Tip: Pro dosažení přirozeného a dlouhotrvajícího efektu je velmi důležité, jakým způsobem produkty nanášíte. Make-up aplikujte na pleť krouživými pohyby. Pudr naopak vklepávejte. Lépe se tak zapracuje do make-upu. 

Oční stíny laďte s rtěnkou 

Na výrazné líčení očí nepotřebujete příliš mnoho produktů. Tmavším stínem zvýrazníte záhyb oka a svrchní víčko přetřete světlým perleťovým stínem. Výběr barvy by měl korespondovat s odstínem rtěnky. Pokud použijete na rty odstín bordó, vhodnou volbou na oči je například růžová. Pro ty, kdo nechtějí riskovat ani experimentovat, je ideální hnědý stín, působí neutrálně a hodí se ke všemu

Nebojte se linek 

Potřebný dramatický výraz dodá očím výrazná linka. Aby se už po pár hodinách nerozmazávala, je vhodné použít dlouhotrvající tužku s měkkou tuhou, která se lehce aplikuje. Použijte ji na vnitřní linii oka i horní víčko. 

Celých 16 hodin vydrží automatická tužka na oči 16H Matic Eyeliner, Dermacol – 129 Kč.

Matné rty jsou in 

Při plesovém líčení si dejte záležet na správném výběru rtěnky. Bude dominovat celému líčení a zároveň musí odolat pití, jídlu i polibkům. Všechny zmíněné výzvy bezpečně zvládnou velmi aktuální matné rtěnky. 

Autor: Tomáš Vida Dermacol
Foto: Dermacol


Diskuze: příspěvků