Kosmetika

Módní trendy: jak na plesové líčení

Sbírání kytiček

Chcete na plese zazářit? Chce to nejen krásné šaty a účes, ale i dokonalé líčení. S následujícími radami od profesionálního vizážisty Tomáše Vidy dosáhnete „wow“ efektu i ve vlastní koupelně. Protože ples přeci není o pouhé účasti, důležité je zazářit!

Kvalitní make-up je základ úspěchu

Nepsaným pravidlem plesového líčení jsou produkty s dlouhotrvajícím efektem, které zůstanou na svém místě i po několika tanečních kolech. To platí zejména pro make-up. Pleť barevně sjednotí a zároveň zamaskuje nedostatky.

Fixujte nenápadně, ale důkladně 

Make-up po nanesení zafixujte pudrem. Místo zdlouhavého vybírání vhodného odstínu sáhněte po transparentním pudru, který se barevně přizpůsobí odstínu vašeho make-upu. Můžete vyzkoušet i metodu známou jako „baking“, což doslova znamená „zapečení“ make-upu na místech, kde má tendenci vpíjet se do vrásek. Jde zejména o oblast na čele a bradě. Na tato místa naneste pudr v silnější vrstvě. Až bude líčení kompletní, oprašte ho velkým kulatým štětcem.

Tip: Pro dosažení přirozeného a dlouhotrvajícího efektu je velmi důležité, jakým způsobem produkty nanášíte. Make-up aplikujte na pleť krouživými pohyby. Pudr naopak vklepávejte. Lépe se tak zapracuje do make-upu.

Oční stíny laďte se rtěnkou

Na výrazné líčení očí nepotřebujete příliš mnoho produktů. Tmavším stínem zvýrazníte záhyb oka a svrchní víčko přetřete světlým perleťovým stínem. Výběr barvy by měl korespondovat s odstínem rtěnky. Pokud použijete na rty odstín bordó, vhodnou volbou na oči je například růžová. Pro ty, kdo nechtějí riskovat ani experimentovat, je ideální hnědý stín, působí neutrálně a hodí se ke všemu.

Nebojte se linek

Potřebný dramatický výraz dodá očím výrazná linka. Aby se už po pár hodinách nerozmazávala, je vhodné použít dlouhotrvající tužku s měkkou tuhou, která se lehce aplikuje. Použijte ji na vnitřní linii oka i horní víčko.

Rtěnka

Při plesovém líčení si dejte záležet na správném výběru rtěnky. Bude dominovat celému líčení a zároveň musí odolat pití, jídlu i polibkům. Všechny zmíněné výzvy bezpečně zvládnou velmi aktuální matné rtěnky.

Autor: vizážista Tomáš Vida

Zdroj informací: Tomáš Vida
Zdroj fotografií: Dermacol
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků