Obory podnikání vhodné pro ženy. Jak zjistit ten svůj?

Možná vás napadlo, že byste chtěla začít podnikat. Postavit se na vlastní nohy a stát se nezávislou. Konečně si svůj čas budete moci řídit úplně sama. Time management máte zvládnutý na jedničku, jenom jedna věc chybí. Stále jste nepřišla na to, v čem byste měla začít podnikat. Jak to zjistit?

Obory podnikání vhodné pro ženy. Jak zjistit ten svůj?
Zobrazit fotografii v galerii

Trh je stále děravý 

Na první pohled by se mohlo zdát, že na trhu už je opravdu všechno. Při podrobném prozkoumání ale zjistíte, že to rozhodně není pravda. Doba jde kupředu, vznikají nové nároky, nové požadavky i nové problémy, s nimiž se lidé musí dnes a denně potýkat. Stačí jen najít díru na trhu a věřte, že těch je tam stále řada. 


Co byste ocenila vy i ostatní?

Podívejte se například na to, jak se v dnešní době rozšířila nabídka jídla pro vegany. Ještě před pár lety měli tito lidé velký problém. Dnes už na ně myslí prodejci potravin i restauratéři. Co lidem chybí nebo co by potřebovali? To zjistíte buď z rozhovorů s nimi nebo naopak – zaměřením se na to, co možná postrádáte vy sama. 


Nesehnala jste, co jste chtěla? Začněte to nabízet 

Typickým příkladem bývají maminky na rodičovské dovolené, které zoufale shání něco pro své dítko. Trh to ale nenabízí, a tak se maminky rozhodnou, že danou věc začnou vyrábět samy. A z některých jsou dnes velmi úspěšné podnikatelky. Jmenujme například dětské kožené capáčky Daddos. Řada maminek začínala například tak, že svoje výtvory prodávaly v internetovém obchodě s ručními výrobky Fler a postupně se jejich živnost rozrostla natolik, že si založily vlastní společnost s. r. o. 


Najděte, co vás baví a odlište se 

Hledejte takový obor, který vás baví a kterému ideálně rozumíte. Pokud jste jakkoli manuálně zručná, nebojte se zkusit vyrobit své první zboží a nabídnout jej nejprve přátelům či známým a poté zákazníkům. Pokud začnete s projektem pomalu, nemůže se nic stát. Podívejte se na konkurenci a nějak se odlište. Nemusí jít zrovna o cenu. Může to být například váš přístup k zákazníkovi, který váš obchod posune v očích zákazníků a zákaznic na úplně jinou úroveň. 


Sledujte příběhy ostatních 

Podívejte se na příběhy začínajících podnikatelů nebo podnikatelek. Díky nim můžete načerpat potřebnou inspiraci a přijít na to, v čem byste chtěla podnikat právě vy. Poslechněte si zajímavé rozhovory a podcasty, sledujte videa na YouTube, kde podnikatelé hovoří o svých začátcích, úspěších i chybách. Čím víc do sebe téma podnikání nasajete, tím víc se na něj naladíte a něco vás jistě napadne. 


Jak založit vlastní firmu? 

Samotné zakládání společnosti s. r. o. je pak velmi jednoduché. Můžete si nechat pomoci a objednat si službu založení společnosti na klíč. Díky této službě budete mít svou firmu už za 5-10 pracovních dní. Nebo využijte nabídku firem na prodej a společnost si kupte. Taková firma má už zápis v obchodním rejstříku, její výhodou ale je, že nemá závazky ani předchozí pohledávky a podnikáte s ní už za 24 hodin.


KP
Foto: pixabay

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Ahojte, my také začínáme trochu více podnikat a nedávno jsme řešili takový menší problém s rezervačními systémy, protože žádný z těch existujících pro nás prakticky nebyl vyhovující... Naštěstí jsme pak narazili na tento zde , díky kterému se nám podařilo vyřešit zdárně nevyřešitelný problém v podobě rezervačního systému :D

ODPOVĚDĚT

1

Jojo, já mám taky svůj vlastní obchod, jen teda v mém případě je internetový. Trvalo mi pěkně dlouho, než se mi ho podařilo rozjet tak, jak jsem si v začátcích představovala. Hodně ale pomohlo například to, že jsem si zaplatila takovou drobnou propagaci v podobě několika PR článků, o jejichž napsání i publikaci se mi postarali https://kvalitneseo.cz/copywriting/ Myslím si, že bez nich by se mi tak dobře nedařilo.

ODPOVĚDĚT

1

Já jsem co se podnikání týče měla hned jasno. Rozjela jsem si totiž svůj vlastní obchod. Jsem za to ráda. Jen teda v poslední době řeším takový problém. Docházejí mi prostory na skladování zboží. Právě proto přemýšlím, že bych zkusila investovat do takových těch kontejnerů, které nabízí třeba https://www.profitexgroup.com/

ODPOVĚDĚT

2

Určitě se vyplatí podnikat. Já už bych zaměstnaná být nechtěla. Tam vás nikdy tak neocení. Čím víc se snažíte, tím víc máte peněz a to se mi líbí. Samozřejmě to má své mínus, to ale všechno. Já jsem si díky https://www.ioffshore.cz/ založila offshore firmu a rozhodně toho nelituju.

ODPOVĚDĚT

3

i já jsem v důchodu a moc si ho užívám

ODPOVĚDĚT

5

Také jsem v důchodu, už mám tohle za sebou...

ODPOVĚDĚT

5

Od ledna si užívám důchod, tak se mě to už netýká.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (7 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak podnikat on-line: přečtěte si rady on-line specialistky Marie Venclíčkové

Jak podnikat on-line: přečtěte si rady on-line specialistky Marie Venclíčkové

Dnes pro vás máme rozhovor s Marií Venclíčkovou, se kterou si povídala Petra Krajčinovič o...

Titulka pro: 7 kroků k úspěšnému e-shopu

7 kroků k úspěšnému e-shopu

Lámete si hlavu, jak zvýšit šance na úspěch svého e-shopu? Nechte se inspirovat několika radami,...

Zápisník zhýralé matky: O čem ženy sní a bojí se realizovat 1. díl

Zápisník zhýralé matky: O čem ženy sní a bojí se realizovat 1. díl

Víte, že každá třetí žena o podnikání sní, ale pouze osm procent svůj sen dotáhne...

Jak zvládat sociální sítě: Pomůže vám kvalitní on-line kurz

Jak zvládat sociální sítě: Pomůže vám kvalitní on-line kurz

Díky sociálním sítím nejen budujete svou značku, ale lze se díky nim snadno dostat k...

Titulka pro: Horoskop na týden od 22. do 28. dubna 2013

Horoskop na týden od 22. do 28. dubna 2013

Zajímá vás, jaký máte horoskop na týden od 22. dubna?

Titulka pro: Jak napsat životopis, který spolehlivě zaujme

Jak napsat životopis, který spolehlivě zaujme

Sháníte práci, už jste odpověděli na desítky inzerátů, a výsledek nikde? Možná děláte chybu už...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz