Volný čas

Pohodové VIP Prostřeno! pokračuje

Sbírání kytiček

Máte rádi dobrou náladu a ceníte si toho, když si lidé navzájem dokážou pochválit svou práci, byť „jen“ v kuchyni? Pak se s chutí podívejte na další porci kulinárního vaření!

Tahle hvězdná čtyřka – tedy Hanka Kynychová, Viktor Limr, Alice Bendová a Petr Kotvald – je vážně skvělá. Nejdou si po „krku“, naoko nechválí, aby pak vzápětí hostitele pomluvili, neřeší maličkosti a dokonce se zdá, že se při vaření i baví! I když se také pěkně zapotí… Zajímá vás, co dnes přichystá Alice a Petr? Tak si večer zapněte televizi a dívejte se!

S Alicí na skok do ciziny

Řekli byste, že tahle sličná herečka původně vystudovala nábytkářství? Pak si ji ale vyhlédl jeden fotograf, začínala jako modelka, ovšem už pár let ji známe jako sexy herečku. Což se však u plotny nepočítá, ani jako fakt, že se s manželem nedávno rozešli a Alice se s dětmi přestěhovala do nového domova. Jak se jí bude kralovat s vařečkou v kuchyni, kam se vejde i houpačka?

„Pro hosty jsem si připravila menu podle svého gusta,“ říká herečka. Vypadá to na mořský výlet, na uvítanou se totiž podávají ústřice. Tipnete si, kdo je nikdy nejedl a zdalipak se překoná a ochutná je? Pak už následují slávky na víně, pěkně ostré thajské kari s krevetami a jasmínovou rýží a gastro toulky cizinou zakončí mascarpone s malinami. Jak se k tomu postaví Hanka cvičitelka, která si hlídá každé sousto? „Mascarpone je tučná záležitost, ale na maliny se těším, a když to bude dobrý, sežeru to celý,“ směje se – však ona to zase všechno shodí. A stejně stylové jako jídlo bude i zábava. Ostatně co jiného „podávat“ po thajském kari než thajské masáže. Mňam!

A jak by zhodnotil návštěvu u herečky její kolega z branže? „Moučník byl výborný a atmosféra přátelská, ještě se posunula o kousek dál, cítím se skvěle,“ chválí průběh večírku Viktor.

Petrovo venkovské menu

Posledním hvězdným kuchařem tohoto týdne se stal oblíbený zpěvák, což mu může přinést body navíc – už přece ví, jak to chodí. Překvapí nebo zklame? Copak zajímavého naservíruje svým spolusoutěžícím ve svém stylovém venkovském domku? Opět to bude bomba! Petr si totiž vymyslel pomerančové kuře jako předkrm, hlavní chod pak zastoupí králičí stehno a šťouchané brambory přímo od sedláka a poslední dobrotou se stane dezert s mandlovým likérem a broskvemi. A jaký zvolil k vaření přístup? Prý mu pomáhá maminčino úsloví: „Můžeš bejt úplně blbej, ale musíš si umět poradit.“

Na králíka se těší obě dámy a o předkrmu zase Petr prozradil, že si ho oblíbil například Karel Gott nebo Miloš Forman, tak to přece musí chutnat všem! „Hrál si na člověka, který vůbec neumí vařit, a ono ejhle!“ nechala se slyšet jedna celebrita v sukni. „Holky byly spokojený, risk s králíkem se Petrovi vyplatil, protože jsme se všichni sešli dobře, že se neofrňujeme nad jídly,“ konstatuje Viktor, který si na důkaz svého tvrzení ještě s radostí přidá. A nebudou se hosté ofrňovat ani nad zábavou? Tentokrát to totiž není na lodičky, Petr zve hosty na jízdu památečním traktorem! Spolehněte se, že při kodrcavé jízdě všem pěkně vytráví a budou se těšit na moučník.

Kdo nakonec vyhraje zájezd, ještě nevíme, ale i tak máme dojem, že tentokrát zvítězili všichni. Minimálně tím, jak se k sobě navzájem chovají. Až z toho vznikaly docela zajímavé postřehy: „My bysme se měly vzít, jak si rozumíme,“ smějí se Alice a Hanka. Viktor je však svou hláškou trumfne: „A děti byste měly krásný.“


Připravila: Marcela

Foto: archiv FTV Prima

11. 10. 2012

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků