Další animovaný snímek od Disneye potěší spíše kluky a fanoušky počítačových her.

Žánr: Animovaný/Rodinný/Kmedie

Režie: Rich Moore

Hrají: John C. Reilly, Jack McBrayer, Sarah Silverman, Jane Lynch

Český dabing: Roman Štabrňák, Veronika Žilková, Ondřej Lážnovský, Josef Carda, Zuzana Slavíková

Hudba: Henry Jackman

Nedávná animovaná Zvonilka: Tajemství křídel z dílny obřího studia Disney potěšila především holčičky. Disneyovští tvůrci ale myslí na každého, a tak hned přišli i s podívanou spíše klučičího rázu. Nový animák se totiž kompletně odehrává v počítačových hrách.

Hlavní postavou filmu je velký a nemotorný Ralf, záporák ze starší videohry. Být tím zlým ho ale už nebaví, zvlášť když nad ním neustále vítězí kladný hrdina Felix. Ostatní postavy z videoher se ho bojí, pochopení nenalézá ani u svých kolegů – záporáků z jiných her. K dovršení všeho nebyl ani pozván na oslavu výročí videohry, ve které působí. Rozhodne se tedy vniknout do jiné hry, kde by mohl konečně zvítězit a stát se opravdovým hrdinou.

Tento sen se Ralfovi nakonec vyplní, protože vyhraje v boji s vesmírnými příšerami vytouženou medaili. Díky své neohrabanosti se ale záhy ocitá ve hře Sugar Rush, která je celá vytvořená z cukroví. Tady natropí několik malérů, s jejichž napravením mu bude pomáhat i malá závodnice Vanilopka.

Pokud máte rádi styl počítačových her, budete se jistě cítit jako ryba ve vodě. Film nás totiž provede hned několika herními prostředími, z nichž nejvíce času strávíme ve světě z cukroví. Animátoři od Disneye své práci prostě rozumějí a tentokrát si pořádně vyhráli. Lízátkové stromy, oblaka z cukrové vaty nebo kakaový prášek vypadají opravdu úžasně. Stejně tak si dali záležet i na vzhledu jednotlivých postaviček, kterých tu je naprostá záplava. Ostatně od Disneye se, alespoň co se týče animace, nic menšího ani nečeká.

Samotný příběh není nikterak objevný – napravování vlastních chyb či pošramocených vztahů bývá základním kamenem dětských filmů. Důležitá je spíše jeho forma a celkové vyznění. O prvním aspektu jsem se zmiňovala výše – Raubíř Ralf zvolil dnešním dětem přijatelnou a velmi povedenou vizuální formu. Zároveň ale zbytečně nemoralizuje a s tradičním závěrečným poselstvím a ponaučením netlačí zbytečně a okatě na pilu. Až je ale divákovi trochu líto, že Disney nepřišel s ničím aspoň trochu novým.

Letošní podzim nám opravdu nadělil řadu animáků (Norman a duchové, Hotel Transylvánie, Kozí příběh se sýrem, Zvonilka: Tajemství křídel) a Raubíř Ralf si mezi nimi ostudu rozhodně neudělá. Jedním dechem je ovšem také nutné konstatovat, že mezi nimi nijak zvlášť nevyčnívá. Představuje jen další dobře odvedenou práci, u které se nebudeme nudit, ale za pár týdnů si na ni možná ani nevzpomeneme.

Hodnocení: 7/10

Autor: Veronika
Foto: Falcon
29. 11. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků