Show Jana Krause – Marek Hilšer, Halka Jeřábek Třešňáková a Michal Orsava

Lékař Marek Hilšer, herečka Halka Jeřábek Třešňáková a videokouzelník Michal Orsava se představí v Show Jana Krause.

Show Jana Krause – Marek Hilšer, Halka Jeřábek Třešňáková a Michal Orsava
Zobrazit fotografii v galerii

Marek Hilšer

lékař a aktivista, muž, který se nedávné prezidentské volby zúčastnil ve svých 41 letech jako nejmladší kandidát. Byl prvním, kdo oficiálně oznámil zájem kandidovat na Hrad. Nejprve se ucházel o kandidaturu na Hrad s pomocí podpory občanů. Od té ho nakonec (i díky pomoci Michala Horáčka, jehož tým pro Hilšera hlasy také sbíral) dělilo jen necelých 8 tisíc podpisů. Do závodu ho nakonec poslalo 11 senátorů. V prvním kole prezidentské volby pak skončil pátý, když získal 8,83 % hlasů. Nijak se netajil tím, že ho vlastní volební výsledky příjemně překvapily, že je vnímá jako závazné vůči svým více než 400 000 voličům. Svůj politický kapitál hodlá zúročit v Senátu. O křeslo v Senátu se chce ucházet jako nestraník, o podpoře ale podle svých slov jedná s několika politickými stranami. 


Marek Hilšer nyní pracuje jako pedagog a vědecký pracovník. Ve výzkumné práci se zabývá bojem s rakovinou. V minulosti se zúčastnil lékařské mise s organizací ADRA, jako dobrovolník působil v Keni. Širší veřejnost poprvé oslovil v roce 2014, když na sebe upozornil aktivistickou činností. Při tiskové konferenci na Úřadu vlády se svlékl do půl těla v rámci happeningové akce skupiny oMen spolu s Holanďanem Otakarem van Gemundem. S vlajkami NATO a Evropské unie tehdy protestoval proti ruské anexi Krymu. Krom toho demonstroval například i v roce 2008 proti Topolánkově vládě, když chtěla privatizovat fakultní nemocnice, a v roce 2012 protestoval proti Dobešově reformě vysokých škol. 


Halka Jeřábek Třešňáková

Herečka, choreografka, akrobatka a občasná autorka divadelních her. Vedle rozličných rolí na divadle ji diváci mohou vidět v politické satiře o lobbistovi Tondovi Blaníkovi. Filmová verze s názvem Prezident Blaník měla nedávno premiéru v českých kinech a těší se nemalému diváckému zájmu. V seriálu i ve filmu Halka hraje „sekretářku“ Lenku. „Moje postava Lenka po Tondovi Blaníkovi stále touží a obdivuje ho, je z těch tří základních figur asi nejlidštější, mateřská a loajální. Má dobré vztahy se sekretářkami na důležitých místech, spojuje je klevetění byrokratek. Já osobně s ní ale moc společného nemám,“ říká Halka a dodává: „Nikdy předtím jsem nehrála v seriálu, jelikož jsou zbytečné a nekonečné. Ale tenhle film byla výzva a naopak mě v dobrém zviditelnil a lidé mě poznávají,“ říká herečka. „Jediné, co mi není příliš příjemné, jsou rozhovory pro bulvár, protože vždycky všechno vytrhnou z kontextu a celý rozhovor na vás nehází pěkné světlo.“ 


Halka Třešňáková mj. v polovině devadesátých let projela Evropu s francouzským novým cirkusem a později s vlastním pohybovým divadlem a už čtrnáct let žije s hercem divadla Vosto5, s Tomášem „Tominou“ Jeřábkem. 


Michal Orsava

Videokouzelník. Muž, který přivedl do Brna herce Toma Hankse, vysypal kuličky z brněnského orloje a hrál deskové hry s Andrejem Babišem. Kreativní video tvůrce se snaží svojí tvorbou pobavit lidi, a to vždy originálním způsobem. Jeho zaměřením jsou virální videa, které samovolně kolují internetem. Baví jimi pravidelně stovky tisíc diváků. Ve videích využívá speciální efekty. V počítači přinutí například Davida Hasselhoffa, jako Michaela Knighta ze seriálu Knight Rider, závodit na dálnici D1. „Práce na něm trvala asi měsíc a půl a pomáhala mi skupina kamarádů,“ popisuje Orsava, který si tímto snímkem rýpnul do stavu známé dálnice. Náměty na videa vznikají většinou spontánně. Nápad natočit zatím jeho nejsledovanější video na Youtube, Brno – Město plné vzrušení, dostal v hospodě u piva. „Původně měl záhady Brna objevovat Indiana Jones. Poté mě napadlo, že Tom Hanks v roli profesora Langdona z filmu Šifra mistra Leonarda bude rozhodně vhodnější,“ vypráví autor. 


Tvorba snímků prý potřebuje specifickou přípravu. „Když už mám námět, je třeba pořádně nakoukat scény z filmů nebo jiných videí. Musím vystihnout okamžiky, kdy se postava nejvíc diví nebo pronese nějakou trefnou hlášku,“ komentuje Orsava. Poté následuje práce se speciálními efekty a natáčení nových míst, kam známé osobnosti počítačově umístí. Kromě snímků zaměřených na speciální efekty a filmování má tvůrce na svědomí i kauzu s kuličkami z brněnského orloje. „Byl to hodně veselý projekt. Sháněl jsem po Brně u sklenářů skleněné kuličky. Video jsme s kamarády natočili až na třetí pokus. Pokaždé jsme tedy museli běhat po náměstí Svobody a sbírat skleněnky,“ říká. Pracovně se Michal Orsava věnuje tvorbě pro komerční účely. Jeho největší počin je hudební videoklip s raperem Raegem a odborníkem na etiketu, Ladislavem Špačkem.


Připravila: Katka
Foto: Prima

DISKUZE K ČLÁNKU

1

Michal byl šikovný..

ODPOVĚDĚT

1

Dívala jsem se a souhlasím.

ODPOVĚDĚT

2

ten pořad mě už nebaví ,dříve to bylo i zábavné

ODPOVĚDĚT

1

někdy je Kraus moc sebestředný

ODPOVĚDĚT

1

ze zvědavosti se podívám:-)

ODPOVĚDĚT

3

Podívám se a uvidím, zda mě pořad zaujme. Vždy můžu přepnout.

ODPOVĚDĚT

4

Hilšer by měl raději léčit a ne se cpát do politiky.Pak to vypadá tak,jak to vypadá.Chemik ministrem financí (viz Kalousek)atd.

ODPOVĚDĚT

4

.
Můj plný souhlas. . . .

ODPOVĚDĚT

1

Určitě se budu dívat.

ODPOVĚDĚT

1

poslední dobou jsou neznámí lidé tak to nevím jestli se podívám

ODPOVĚDĚT

6

u přečtení jména Halka Jeřávek Trešňáková jsem v první chvíli nevěděla, zda jde o ženu nebo o muže... zlatý naše ČESKÝ jména :o)

ODPOVĚDĚT

4

to je vážně podivné jméno

ODPOVĚDĚT

2

nic moc pořad,dívat se nebudu

ODPOVĚDĚT

5

ten pořad se mi nelíbí, Krause nemám ráda, je dobře, že je na mě pozdě

ODPOVĚDĚT

4

Nevím jestli se vydržím dívat...

ODPOVĚDĚT

6

Neúspěšný kandidát na prezidenta, to zas bude masírka, inu je před inaugurací.

ODPOVĚDĚT

4

To máte pravdu, ten byl nasazený, aby Zemanovi ubral hlasy...

ODPOVĚDĚT

1

Ani jednoho hosta neznam. Nevim zda mne pořad zaujme.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (18 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Stavebnice Lego hýbe celým světem

Stavebnice Lego hýbe celým světem

Stavebnici Lego zná snad každé malé dítě. S touto stavebnicí si stavěli už naši rodiče...

Nákupy z katalogu: první katalogový obchod slaví 50 let

Nákupy z katalogu: první katalogový obchod slaví 50 let

Od zboží pro domácnost, přes dřevěné chaty, hudební nástroje až po nedostatkové zboží, kterým byla...

Titulka pro: Pro zdravý spánek

Pro zdravý spánek

V posteli trávíme více než třetinu svého života. Je pro nás místem odpočinku, klidu a...

Titulka pro: Vyhrajte dárkový poukaz na služby bytového designera

Vyhrajte dárkový poukaz na služby bytového designera

Chystáte se zařizovat nebo rekonstruovat dům či byt? Nebo byste stávající bydlení rádi zmodernizovali? Zasoutěžte...

Titulka pro: Bav se a pomáhej s Oriflame

Bav se a pomáhej s Oriflame

Kosmetická společnost Oriflame, Nadace Terezy Maxové dětem a obecně prospěšná společnost Spolu dětem druhým rokem...

Adventní pohoda s HARIBO medvídky

Vánoce se slaví téměř po celém světě, i když rozdílnými způsoby. Spojují je takové symboly,...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz