Show Jana Krause – Tereza Voříšková, Marpo a Jan Dvořáček

Herečka Tereza Voříšková, zpěvák Marpo a lékař Jan Dvořáček se představí v Show Jana Krause.

Show Jana Krause – Tereza Voříšková, Marpo a Jan Dvořáček
Zobrazit fotografii v galerii

Tereza Voříšková

Divadelní a filmová herečka. Většina lidí ji dnes zná hlavně z filmů, ale kdysi začínala hlavně u divadla. A po delší době se do něj dnes vrací – nepočítáme-li Letní shakespearovské slavnosti. Před pár dny měla svou slavnostní premiéru nová divadelní inscenace Amerikánka, která vznikla na pražských Jatkách 78 v režii Viktora Tauše. 


„Je to pro mě silné téma – skoro až karmický předěl. Má postava je holčička, která dospěje do ženy. Což je pro mě po Shakespearově Julii hodně zajímavé. Je to drama o svobodě a touze žít. Hledala jsem si k té postavě nějaký čas cestu. Je to náročné téma,“ říká Tereza. Mimochodem, i z Terezy Voříškové se před lety málem stala „Amerikánka“. Po natáčení seriálu Missing jí totiž v Americe hned na rozjezd její možné americké kariéry nabídli tři role. „Necítila jsem se ale v tom prostředí dobře,“ vysvětluje, proč nabídku odmítla. „Byla jsem ve skupině lidí, kteří říkali, že ze mě bude hvězda, a já se na to necítila. Teď už bych se na to třeba dívala jinak. Ale nevím, zda ‚být hvězda’ je můj cíl.


Nevím, zda je smysl mého života něco napodobovat. Herečka jsem vlastně nikdy úplně být nechtěla. Na hvězdnost nevěřím,“ shrnuje. V poslední době se kromě herectví Tereza Voříšková věnovala hlavně cestování. Byla v Kanadě, kde prošla Skalisté hory. „Cestování mi dalo obrovský nadhled. Pak tady v Praze méně řeším problém typu muži nebo rodina,“ říká. O zážitky z cest se herečka dělí se světem prostřednictvím Instagramu, na kterém také formou krátkých textů poprvé ukázala svůj literární talent. „Uvědomila jsem si, že mě psaní moc baví. Začala jsem psát scénář a knížku, ale najednou to pro mě bylo náročné. Cítila jsem se nevypsaně,“ říká s tím, že se prozatím věnuje raději pouze kratším útvarům. „Pár let budu trénovat a uvidím. Když mě to bude bavit a budu si myslet, že co píšu, je dobré, tak se o něco pokusím,“ dodává. 


Marpo

Český raper vlastním jménem Ota Petřina, který na jaře letošního roku vstoupil do hudební historie. Se svým Troublegangem vyprodal v dubnu pražskou O2 arenu, což se ještě žádnému českému hiphopovému uskupení či interpretovi nepovedlo. Dříve podceňovaný raper se svým týmem dokázal stvořit fantastickou výpravnou scénu, kterou zdobila socha Svobody, ohně, spousta pyrotechniky, světelných efektů a úchvatné projekce. Dvanáctitisícový dav dokresloval atmosféru. Ohlasy na tehdejší koncert byly velice pozitivní až nadšené, a tak se Marpo a jeho tým rozhodli celou show zopakovat. 


Další vystoupení nazvané Lone Survivor proběhne 22. října ve Foru Karlín v Praze a dvě třetiny vstupenek na ně už jsou prý vyprodané. „Je neskutečné, že už je prodáno tolik lístků. Říkal jsem si, že pokud to znovu vyprodáme, je čas mířit výš,“ říká Marpo, jenž pro svou druhou show přichystal několik vylepšení. Bude na ní prý asi o dva metry vyšší LED stěna, pódium se zvětší o šest metrů a chystají se také nové kulisy i projekce. Před časem se Marpo vrátil z Floridy, kde má svou sezónní základnu. Nabíral tam síly před nabitým podzimním programem. Chystá knihu a na začátku září mu vyšlo DVD – záznam koncertu s názvem MARPO & TroubleGang, se kterým Marpo vyráží na exkluzivní kinotour. 


Prof. MUDr. Jan Dvořáček, DrSc. 

Jeden z našich nejvýznačnějších lékařů. Nestor české urologie. Dlouhá léta stál v čele Urologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice a 1. lékařské fakulty UK v Praze, přednášel na všech světadílech, jako první Čech se stal čestným členem Evropské urologické společnosti. Nedávno oslavil 80. narozeniny. Původně chtěl ale být prý ajznboňákem. 


„Učarovala mi železnice. Dědeček byl vlakvedoucí, tatínek výpravčí a děti se často zamilují do povolání svých předků. Navíc jsem od mládí vyrůstal v blízkosti železnice a lokomotiv. Podle zvuku jsem je rozeznal. Fascinovaly mě. Mému tatínkovi lékaři za války zachránili život. Měl tuberkulózu a od té doby měl obrovskou úctu k lékařskému povolání, kterou vštěpoval i mně. Stále opakoval, že nejkrásnějším povoláním je medicína. Nedalo se mu odporovat. A tak už v první třídě jsem ve škole na otázku „Čím budu“ prohlásil: lékařem, respektive chirurgem. 


A tak se i stalo,“ vzpomíná profesor Dvořáček. Začínal jako chirurg v Čáslavi a v té době prý ještě považoval urologii za chirurgii druhé či třetí ligy. Postupem času ale pochopil, že urologie je zajímavá, že v sobě spojuje komponenty interní i chirurgické. Navíc že je v ní spousta náročné operativy. 


„Když se vyčlenila jako samostatný obor, začala se rozvíjet a rozprostřela se do všech věkových kategorií od novorozenců až po ty nejstarší. Je to krásný obor, který se obrovsky rozvinul za poslední desítky let, a já měl to štěstí, že jsem u toho byl. Dnes už máme mnohem lepší a dokonalejší metody k léčbě zánětu močových cest, inkontinence žen, ale i zbytnění prostaty u mužů. Léčíme také velmi úspěšně vrozené vady dětí. 


Závažná je i uroonkologie. To není jen karcinom prostaty, ale také rakovina ledvin, močového měchýře a nádory pyje a varlete. Ve všech platí – pokud pacient přijde včas, má nesrovnatelně větší naději na vyléčení než v době nedávné,“ vysvětluje. A dodává, že i ve světovém kontextu má česká urologie skvělé jméno: „O našem oboru je hodně slyšet a česká urologie představuje vysoký evropský i světový standard. Máme díky tomu velmi dobré mezinárodní postavení a zvuk.“


Připravila: Katka

Foto: Prima

DISKUZE K ČLÁNKU

3

koukám na jiné pořady

ODPOVĚDĚT

1

Pořad mě nebere, raději si přečtu pěknou knížku.

ODPOVĚDĚT

2

Jestli mi to časově vyjde, na pořad se kouknu.

ODPOVĚDĚT

3

Samé negativní příspěvky. Ani já to nemám jinak a dívat se nebudu.

ODPOVĚDĚT

1

Zajímaví hosté, podívám se.

ODPOVĚDĚT

1

jeho pořady už se mi nelíbí,nevhodné vtipkování,nemá na to

ODPOVĚDĚT

5

Kraus je trapný, ale myslí si, jak je vtipný a neodolatelný, nekoukám na tento pořad

ODPOVĚDĚT

0

Kraus je v otázkách spíš trapný než zábavný, takže raději se pobavím s našimi politiky jinde.

ODPOVĚDĚT

6

tento pořad nesleduji, nijak mě nezaujal a Krause nesnáším, nepřipadá mi vtipný a jeho syn taky není žádný hudebník a zpěvák, celý pořad je trapný

ODPOVĚDĚT

6

Je to pozdě, naštěstí, protože Krause ajeho divný humor bych v hlavním čase stejně nesledovala

ODPOVĚDĚT

1

Souhladim s Vámi

ODPOVĚDĚT

7

tenhle pořad už je moc starý a nudný

ODPOVĚDĚT

3

Je to tak...už to nesleduji, i když Terezu Voříškovou mám ráda...

ODPOVĚDĚT

1

už nekoukám

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (14 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Show Jana Krause – Jan Burian, Zdeněk Piškula, Tereza Marečková a Michal Pitoňák

Show Jana Krause – Jan Burian, Zdeněk Piškula, Tereza Marečková a Michal Pitoňák

Muzikant Jan Burian, herci Zdeněk Piškula a Tereza Marečková a vědec Michal Pitoňák se představí...

Titulka pro: Laputa

Laputa

Dnešním dnem vstupuje do kin nový český snímek s neobvyklým názvem – Laputa. Jeho hlavní...

Show Jana Krause: Tereza Bebarová, Karlos Vémola a Jan Šroubek

Show Jana Krause: Tereza Bebarová, Karlos Vémola a Jan Šroubek

Herečka Tereza Bebarová, zápasník MMA Karlos Vémola a neurolog Jan Šroubek se představí v Show...

Show Jana Krause – kapela Lunetic, Tereza Dočkalová a Mirka Papajiková

Show Jana Krause – kapela Lunetic, Tereza Dočkalová a Mirka Papajiková

Kapela Lunetic, herečka Tereza Dočkalová a lektorka tělesného kontaktu Mirka Papajiková se představí v Show...

Show Jana Krause – Tatiana Vilhelmová, Sonam Tsering a Tereza Srbová

Show Jana Krause – Tatiana Vilhelmová, Sonam tsering a Tereza Srbová

Herečka Tatiana Vilhelmová, Tibeťan Sonam Tsering a herečka Tereza Srbová se představí v Show Jana...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

INKONTINENCE

Co se vám osvědčilo za pomůcky? Hlavně aby byly spolehlivé ...

PROTEINY - JAKÉ KUPUJETE?

Ahoj, poradíte dobré proteiny? Jakou značku jste si ...

NEJLEPŠÍ KOSMETIKA NA VRÁSKY

Ahoj všem, co se vám nejvíc osvědčilo na vrásky? Moc díky ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz