Show Jana Krause – Theodor Pištěk, Matěj Rychlý a Lucie Schejbalová

Výtvarník Theodor Pištěk, reportér Matěj Rychlý a youtuberka Lucie Schejbalová alias Sejroška se představí v Show Jana Krause.

Show Jana Krause – Theodor Pištěk, Matěj Rychlý a Lucie Schejbalová
Zobrazit fotografii v galerii

Theodor Pištěk

Výtvarník, kterého si většina lidí spojí s oscarovým oceněním za kostýmy k filmu Amadeus nebo s cenou César za kostýmy k filmu Valmont. Neméně slavný je ale jeho ikonický obraz Ecce Homo z roku 1983. Hradní stráž nosí jím navržené uniformy. Navrhoval kostýmy také pro kultovní Vláčilovy filmy, jako je Údolí včel nebo Markéta Lazarová. Následovala celá řada dnes již legendárních snímků, jako třeba Pane, vy jste vdova!, Čtyři vraždy stačí, drahoušku, Dívka na koštěti, Tři oříšky pro Popelku, Páni kluci, Adéla ještě nevečeřela či Postřižiny. Do dějin tuzemského výtvarného umění vstoupil jako představitel fotorealismu. Samostatně vystavoval poprvé roku 1960, ale malbě se skutečně intenzivně začal věnovat až od roku 1975. Dnes jsou jeho obrazy ceněny velmi vysoko. Plátno s názvem Na návštěvě u Harrachů z roku 1979 se před čtyřmi lety v aukci prodalo za 3 240 000 korun. I když v říjnu oslavil pětaosmdesáté narozeniny, maluje a tvoří stále dál – momentálně chystá výstavu v pražské Galerii Zdeňka Sklenáře a křest knihy o svém díle. „Oskara už mám, ale u Sklenáře jsem ještě nikdy nevystavoval! Teď budu mít výstavu u Sklenáře, ale Oskara už nikdy nezískám,“ říká Theodor Pištěk. 


Matěj Rychlý

Jako reportéra TV Prima ho diváci vídají už od roku 2013. Je o něm známé, že miluje komiksy a dalo by se říct, že v rámci své práce v Krimi zprávách se snaží upozorňovat právě na věci, proti kterým jeho velký komiksový oblíbenec Batman bojuje. Přestože je takřka denně před kamerou stejně jako jeho otec, herec Petr Rychlý, neuvažoval prý nikdy o tom, že by šel v jeho stopách: „Zkusil jsem i nějaký dramaťák, ale nějak mě to nechytilo. Ale mladší brácha jde ve stopách rodičů. Teď je dokonce v seriálu na Primě. A je strašně šikovnej. Byl jsem na jeho představení v Plzni. Jde o sedmdesátiminutovou hru jen o dvou hercích. Takže jsem byl na něho strašně hrdej, když jsem viděl, jak to zvládl,“ říká Matěj. Ovšem co prý mají s otcem společné, je, že jsou oba workoholici. „Když se sejdeme, tak mu pokaždé říkám – tati, měl by ses šetřit! A on na to: No jo, tak se podívej, jak pracuješ ty!“ A jak se Matěj, který pochází z velké herecké rodiny, vůbec dostal k novinařině? „V páté třídě jsem utrpěl třídní důtku. Velmi jsem vyrušoval a za to jsem musel často psát různé texty za trest. Nejdříve jsem tupě opisoval věty, poté jsem musel psát slohové práce. Časem jsem se ve slohu za trest tak vypracoval, že jsem na střední škole převzal vedení školního časopisu. A to mě nasměrovalo k mé nynější práci. Teď vyrušuji stále, v redakci mě považují za velmi rušivý element, a dokonce se mi snažili neúspěšně sehnat vlastní kancelář, aby v open space měli svůj klid. Raději mě tedy posílají do terénu, abych svými otázkami obtěžoval ty, co si to zaslouží,“ vysvětluje s nadsázkou Matěj. 


Lucie Schejbalová přezdívaná Sejroška.

Nejvtipnější česká youtuberka, fenomén internetu. Svými parodiemi nadchla desetitisíce lidí. Počet zhlédnutí jejích videí se blíží čtyřem milionům. A možná překvapivě i řadu značek. Původně si prý chtěla udělat legraci sama ze sebe a k YouTube ji přemluvili kamarádi. A najednou ho obrátila celý naruby. Sejroška si dělá legraci z beauty blogerek a na obličej si maluje hotová „umělecká díla“. Ve svých make-up tutoriálech radí třeba těm, kterým pánbů nenadělil lícní kosti, klíční kosti a všechny ty kosti, co jsou schovaný pod horou krásy. Na svůj obličej obvykle vyplácá několik výrazných barev najednou. Líčení výrazně do běla komentuje slovy: „Je to barva moje pleť, ale hezčí. Komu chybí vápník, může to úplně v klidu olízat.“ Ke spolupráci ji už oslovilo kolem 30 firem. Jak ji napadlo zvolit tuto tématiku? „Sama mám ráda kosmetiku a veškeré možné bjůty šmuky, ale beru to jen jako zábavičku. Koukala jsem na všechny možné beauty youtuberky a řekla jsem si, že s mým obličejem díru do světa krásy neudělám, takže mě napadlo, že to zkusím vzít přesně opačně. Chtěla jsem si hlavně udělat srandu ze sebe, jsem takový táborový kašpar,“ říká. A dodává, že takový úspěch rozhodně nečekala. Ale že by se měla v budoucnu živit jen postováním videí na YouTube, to prý nechce. „Sejroška není dle mého celoživotní úděl, určitě přijde někdo jiný, lepší, zajímavější, kdo bude víc disciplinovaný než já, a na mě se koukat nebude nebo třeba udělám nějaký průšvih. Mám ráda svou jistotu a nechci jen čekat na spolupráce a mít třeba nervy z toho, že nebudu mít na nutné výdaje,“ vysvětluje Lucie, která pracuje jako back office manager pro jeden srovnávač cen.


Připravila: Katka

Foto: Prima


DISKUZE K ČLÁNKU

3

Uvidíme, třeba to budou nakonec zajímaví hosté.

ODPOVĚDĚT

1

nemám ráda tenhle pořad

ODPOVĚDĚT

3

tyto lidičky neznám snad to bude zajímavé

ODPOVĚDĚT

4

Já také neznám nikoho.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (4 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Stavebnice Lego hýbe celým světem

Stavebnice Lego hýbe celým světem

Stavebnici Lego zná snad každé malé dítě. S touto stavebnicí si stavěli už naši rodiče...

Nákupy z katalogu: první katalogový obchod slaví 50 let

Nákupy z katalogu: první katalogový obchod slaví 50 let

Od zboží pro domácnost, přes dřevěné chaty, hudební nástroje až po nedostatkové zboží, kterým byla...

Titulka pro: Pro zdravý spánek

Pro zdravý spánek

V posteli trávíme více než třetinu svého života. Je pro nás místem odpočinku, klidu a...

Titulka pro: Vyhrajte dárkový poukaz na služby bytového designera

Vyhrajte dárkový poukaz na služby bytového designera

Chystáte se zařizovat nebo rekonstruovat dům či byt? Nebo byste stávající bydlení rádi zmodernizovali? Zasoutěžte...

Titulka pro: Bav se a pomáhej s Oriflame

Bav se a pomáhej s Oriflame

Kosmetická společnost Oriflame, Nadace Terezy Maxové dětem a obecně prospěšná společnost Spolu dětem druhým rokem...

Adventní pohoda s HARIBO medvídky

Vánoce se slaví téměř po celém světě, i když rozdílnými způsoby. Spojují je takové symboly,...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

INKONTINENCE

Co se vám osvědčilo za pomůcky? Hlavně aby byly spolehlivé ...

PROTEINY - JAKÉ KUPUJETE?

Ahoj, poradíte dobré proteiny? Jakou značku jste si ...

NEJLEPŠÍ KOSMETIKA NA VRÁSKY

Ahoj všem, co se vám nejvíc osvědčilo na vrásky? Moc díky ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz