Show Jana Krause – Zuzana Kronerová, Zdeněk Pohlreich a František Košarišťan

Herečka Zuzana Kronerová, šéfkuchař Zdeněk Pohlreich a internetová star František Košarišťan alias Fero Joke se představí v Show Jana Krause.

Show Jana Krause – Zuzana Kronerová, Zdeněk Pohlreich a František Košarišťan
Zobrazit fotografii v galerii

Zuzana Kronerová 

Herečka, která i přesto, že je Slovenka, byla už šestkrát nominována na Českého lva. Dvě tato ocenění získala, naposledy v roce 2018 za hlavní roli ve filmu Bába z ledu, který, stejně jako dalších pět snímků, natočila s režisérem Bohdanem Slámou. Ten poslední, černobílé válečné drama Krajina ve stínu, bude mít premiéru letos v září. I když patří k nejobsazovanějším herečkám česko-slovenského filmu, vidí Kronerová samu sebe spíš jako herečku divadelní: „Já se cítím být především divadelní herečkou. Navzdory všem Lvům a jiným zvířatům. V divadle i po premiéře můžu na postavě pracovat, jemně ji měnit, zlepšovat. Až do derniéry. Ale ještě důležitější je to mystérium divadla, to magnetické pole mezi jevištěm a hledištěm – padesát diváků v sále je pro mě více než nabitý kinosál. 


Živý herec dýchá s živým divákem.“ Mnohem více než padesát diváků chodí nyní na Kronerovou do pražského ABC, kde v režii Michala Dočekala nastudovala s Miroslavem Donutilem, který se vrátil na divadelní scénu po několikaleté pauze, legendární americkou hru Smrt obchodního cestujícího. „Nejdojemnější figuru stvořila Zuzana Kronerová ve Willyho ženě Lindě. Silné, trpělivé, věcné a empatické k sebezničení. Jen jednou se rozčílí, když synové zapřou a opustí dezorientovaného otce v restauraci, kam ho pozvali na večeři. Kronerová má velký dar vzbuzovat emoce, i když sama jimi na jevišti šetří,“ napsal jeden z kritiků po premiéře inscenace, jejíž reprízy jsou do posledního místa vyprodané. 


Zdeněk Pohlreich 

Šéfkuchař, který se vrací na televizní obrazovky Primy s novou show Superšéf – 24 hodin do pekla a zpět. Na TV Prima začínal před dvanácti lety jako průvodce pořadu Ano, šéfe!, z nějž se stal záhy po premiéře kult, zejména díky Pohlreichovým vtipným a nekompromisním hláškám. Proto je jeho současný návrat na obrazovky ostře sledovanou a divácky vítanou televizní záležitostí. Princip pořadu je následující: Během 24 hodin si vezme dokonale zamaskovaný Pohlreich restauraci do péče. Od kuchyně až po vzhled interiéru – nezůstane kámen na kameni. To nejdůležitější pro cestu za úspěchem je však změna myšlení a psychiky všech zúčastněných. 


Každý podnik má svého majitele i personál – žije si svým příběhem, který se šéfkuchař pokusí rozkrýt, a bude se snažit přijít na to, kde je zakopaný pes neúspěchu, proč podnik upadá, proč již docházejí síly. „Chtěli jsme naší prací přispět k tomu, aby zvolená restaurace byla lepší nebo aby se všem zjednodušil život. A kdy se vám stane, že dostanete zdarma například myčku? Líbilo se mi stupňování emocí od šoku přes překvapení k závěrečnému nadšení. Navíc lidé byli většinou zaskočeni tím, co vše se dá změnit za jediný den. To je perfektní poselství celého Superšéfa. Změny se mohou dít, jen lidi musí chtít. A to platí nejen pro obor, ve kterém se pohybuju já,“ vysvětluje princip Superšéfa Zdeněk Pohlreich. 


František Košarišťan alias Fero Joke

Internetová celebrita parodující jiné celebrity a život na Slovensku. Fero je instagramový komik s 213 tisíci fanoušky a jeho příspěvky pravidelně sledují nejen statisíce lidí, ale lajkují je i modelka Simona Krainová nebo zpěvačka Dara Rolins, i když Fero Joke často jejich životní styl paroduje. Studoval na zdravotnické škole, během praxe napodoboval své kolegy a tato videa umisťoval na Facebook. Známá moderátorka a komička Evelyn, jeho spolužačka z dětství, mu poradila, aby je dával i na Instagram, kde může bavit mnohem víc lidí. 


V roce 2018 jej na jejich základě oslovila jedna ze slovenských televizí, aby se stal uklízečkou Majou, její fiktivní zaměstnankyní, a natáčel skeče. Ten, v němž Maja s kýblem a mopem vystupuje z limuzíny, se stal virálním hitem. Od té doby jeho sláva přerostla hranice Slovenska a videa, v nichž Fero Joke paroduje nejen celebrity typu Andrey Verešové a Zuzany Belohorcové, milují i Češi. Kromě toho se Košarišťan veřejně angažuje proti homofobii. Důležité pro něj je dostat se mezi heterosexuály a ukázat se jako normální člověk, protože homosexualita je podle něj normální věc. Pokud se bude stavět na piedestal, bude většinovou společnost zbytečně dráždit. „Berme to jako normální věc, každý jsme nějaký. Já jsem Fero a jsem takový, nejsem v první řadě homosexuál a nebudu si tetovat duhovou vlajku na čelo,“ říká.


Zdroj a foto: Prima

DISKUZE K ČLÁNKU

5

Chystám se pořad sledovat, těším se na paní Zuzanu...

ODPOVĚDĚT

4

Film Bába z ledu jsem viděla, tak si také paní Kronerovou ráda poslechnu.

ODPOVĚDĚT

4

Hosty bych ráda viděla a poslechla si...

ODPOVĚDĚT

8

Na paní Zuzanu Kronerovou se ráda podívám.

ODPOVĚDĚT

7

Tuto sestavu si nenechám ujít.

ODPOVĚDĚT

2

Hosté mě nezaujali.

ODPOVĚDĚT

2

Možná by měl s tím pořadem raději skončit.

ODPOVĚDĚT

2

Je to pozdní program, raděj si budu číst.

ODPOVĚDĚT

3

NEKOUKÁM UŽ DLOUHO

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (9 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Stavebnice Lego hýbe celým světem

Stavebnice Lego hýbe celým světem

Stavebnici Lego zná snad každé malé dítě. S touto stavebnicí si stavěli už naši rodiče...

Nákupy z katalogu: první katalogový obchod slaví 50 let

Nákupy z katalogu: první katalogový obchod slaví 50 let

Od zboží pro domácnost, přes dřevěné chaty, hudební nástroje až po nedostatkové zboží, kterým byla...

Titulka pro: Pro zdravý spánek

Pro zdravý spánek

V posteli trávíme více než třetinu svého života. Je pro nás místem odpočinku, klidu a...

Titulka pro: Vyhrajte dárkový poukaz na služby bytového designera

Vyhrajte dárkový poukaz na služby bytového designera

Chystáte se zařizovat nebo rekonstruovat dům či byt? Nebo byste stávající bydlení rádi zmodernizovali? Zasoutěžte...

Titulka pro: Bav se a pomáhej s Oriflame

Bav se a pomáhej s Oriflame

Kosmetická společnost Oriflame, Nadace Terezy Maxové dětem a obecně prospěšná společnost Spolu dětem druhým rokem...

Adventní pohoda s HARIBO medvídky

Vánoce se slaví téměř po celém světě, i když rozdílnými způsoby. Spojují je takové symboly,...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz