Volný čas

Tarotový výklad na listopad: Přečtěte si, co vám radí karty

Sbírání kytiček

Poslední podzimní měsíc roku 2018 je tady a s ním i další tarotový výklad. Co vám karty radí a doporučují? Přečtěte si právě teď. 

Listopad je jedenáctým měsícem gregoriánského kalendáře a má 30 dní. Název je odvozen od padání uschlého listí, které je pro toto období v našich přírodních podmínkách typické. 

V původním římském kalendáři byl listopad měsícem devátým; proto ho v mnoha jazycích známe pod názvem „November“, („novem“ = devět). 

Listopadové novoluní ve znamení Štíra nastává 7., úplněk v Blížencích pak 23. listopadu. 1. listopad je podle křesťanské tradice slavností Všech svatých, 2. uctíváme Památku zesnulých (Dušičky). 30. listopad (sv. Ondřej) se považuje za čarodějný a věštecký den. 

Tento měsíc je podle TCM nejvíce potřeba posilovat plíce. Plíce jsou párový orgán, ve kterém při dýchání probíhá výměna plynů. Správné dýchání zvyšuje odolnost proti nemocem a nachlazení, působí na naši náladu i kvalitu spánku. Zastánci východních kultur věří, že správné dýchání je klíčem k plnohodnotnému a dlouhému životu. 

Z listopadových pranostik vybírám: 

• Hřímá-li v listopadu, bude dobrý rok. 

• Jaký bývá v listopadu čas, takový obyčejně v březnu zas. 

• Když dlouho listí nepadá, tuhá zima se přikrádá. 

• Když napadá sníh na zelené listí, bude tuhá zima. 

• Den Všech svatých je poslední, který léto zahání. 

• Na vše svaté ne-li v noci, na Martina sníh se dostaví se vší mocí. 

• Svatý Martin přijíždí na bílém koni. 

• Začátkem-li listopadu sněží, mívá sníh pak výšku věží. 

BERAN (21.3. – 20.4.)

Berani, pro vás může začátek měsíce znamenat ustrnutí na mrtvém bodě. Budete mít pocit, že stojíte na místě. Jakoby vaše nohy zapustily kořeny do země a vykročit dál se zdá být aktuálně nemožné. Jde ale o pouhé zdání, iluzi, kterým je velmi snadné podlehnout. Nezoufejte, není proč. Vše máte plně ve své moci, záleží „jen“ na vaší vůli a odhodlání. Zbavte se zbytečných obav, strachu, domněnek. Situace si žádá řešení, ať už jde o jakoukoli oblast. Výsledkem bude stabilita a vyrovnanost. Soustřeďte se na cíl a vykročte. Andělé nad vámi bdí a jejich ochranou si můžete být jistí. Konec měsíce pak slibuje nové začátky a příjemné vyhlídky; ty však nastoupí jen velice pozvolna a opatrně, proto není třeba příliš tlačit na pilu.

BÝK (21.4. – 21.5.) 

Býci, v listopadu se situace zásadně obrátí. Tíží-li vás nějaká nevyřešená záležitost, máte-li z něčeho strach nebo nad něčím váháte, pak vězte, že pomoc je na cestě. Okolnosti kolem vás se řízením osudu změní, a aniž byste se o to nějak snažili, posunete se dál. Otázkou zůstává, nakolik to pro vás aktuálně bude změna vítaná; z dlouhodobějšího pohledu však jistě. Nezadaní Býci mají velkou šanci potkat spřízněnou duši a ti, kteří už ve vztahu jsou, zažijí jeho renesanci. Listopadové karty přejí hlubokým citům a lásce, v tomto směru se jistě máte nač těšit. Koncem měsíce pozor na lehký splín či únavu. Může být způsobena určitou vaší strnulostí; bude stačit, podíváte-li se na věci ještě i z jiného úhlu. Nabídne se vám tak úplně jiný rozměr. 

BLÍŽENCI (22.5. – 21.6.) 

Blíženci, čeká vás silný a důležitý měsíc, jehož začátek určí také jeho konec. Nastupuje období pilné práce, která nesnese odklad a zahálku. To, co zasejete, na konci listopadu sklidíte. Řiďte se tentokrát víc rozumem než pocity, snažte se dodržet, co slíbíte. První půle měsíce trvá na pevném řádu a silném nasazení, které se vám ovšem následně velice vyplatí. Stůjte si za svými názory a nenechte se zviklat. Máte svou cenu, ze které není žádoucí slevovat. V polovině měsíce se mohou objevit jisté nepříjemnosti, pozor na drzé a necitlivé jednání někoho z okolí. Pokud v klidu překonáte počáteční listopadová úskalí, koncem měsíce budete bohatě obdarováni. Nejde však o hmotné dary, spíš o pocit uspokojení, rovnováhy a vnitřního klidu. Můžete potkat zajímavého člověka – učitele, který vám dobře poradí a posune vás dál.

RAK (22.6. – 22.7.) 

Dobrá zpráva, milí Raci! Listopad pro vás bude měsícem jistot, zázemí a nakažlivé energie. Po ne úplně šťastném říjnu si vás listopad bude hýčkat a postará se, abyste se cítili dobře. Může se objevit zajímavá pracovní příležitost nebo jiná šance jak si vylepšit rodinný rozpočet. Energie budete mít na rozdávání, což v listopadu rozhodně nemůže říct každý. Podzimní splíny se vás netýkají a štěstí vám přeje. Soustřeďte se na vlastní nápady a dejte prostor intuici, vyplatí se to. Tento měsíc můžete totiž začít s něčím úplně novým, co se v budoucnosti bohatě zúročí. Přejete-li si potkat novou lásku, jde o vhodné období. Listopad vám zkrátka přeje, tak využijte jeho potenciál co nejlépe! 

LEV (23.7. – 22.8.) 

Lvi, ne každé vítězství je vítězstvím skutečným. Někdy se stává, že do jistých záležitostí vynakládáme až příliš energie a lpíme na něčem, co nám ve skutečnosti nenabízí už vůbec nic. Zamyslete se v listopadu nad tím, zda se vaše „investice“ do jisté záležitosti opravdu vyplácí a přináší vám očekávaný výsledek a pocit. Zhruba v polovině měsíce mějte oči i srdce otevřené, máte šanci potkat milého člověka, se kterým vám může být opravdu hezky. Jste-li nezadaní, máte šanci na novou lásku. V práci se bude dařit, jen si ohlídejte správnou míru vašeho nasazení. Zbytečně se nepřetěžujte a neformujte se do role oběti. Ne všechno musí být hned a zdaleka ne všechno záleží jen na vás. Svou roli hraje i okolí a podmínky, které ke své práci máte. Nenechte se vmanipulovat někam, kde se nebudete cítit dobře. I slovíčko „ne“ je důležité naučit se správně používat.

PANNA (23.8. – 22.9.)

Panny, listopad je pro vás vhodným měsícem k tomu, abyste projevily svým blízkým, co pro vás doopravdy znamenají. Není to jen o nejužší rodině, zkuste si udělat čas i na starší členy či jiné příbuzné. Ukažte jim, že při nich stojíte, oplatí vám podobnou měrou. Zázemí je důležité pro každého, ale vy, milé Panny, to v listopadu pocítíte o něco intenzivněji. V práci či podobných záležitostech se mohou vyskytnout dočasné a dílčí potíže, ne každý vám přeje úspěch a sympatizuje s vámi. Ve zmiňovaném klání ovšem budete mít stále navrch, i když mnohdy jen s odřenýma ušima. Koncem listopadu čekejte nový příval příjemné zemské energie, která je vám vlastní a dobře ji znáte. Využijte ji k tomu, co jste dosud nedotáhly do konce, teď máte skvělou příležitost. 

VÁHY (23.9. – 23.10.) 

Váhy, možná je načase vykročit dál, i když jde o území tajemné a neprobádané. Nechte za sebou staré křivdy a rozhodněte se pro lepší budoucnost. Některé poháry se vylily právě proto, abyste je mohli znovu naplnit něčím novým a lahodnějším. Nenechávejte se spoutat vlastním strachem, vše se odehrává jen ve vaší mysli. V listopadu, víc než kdy jindy, je pro vás důležitá rovnováha, ať už je řeč o míře práce a odpočinku, dávání a přijímání, mluvení a naslouchání. Koncem měsíce můžete mít sklony ke zbytečným analýzám a řešení „co by, kdyby“; zkuste se nad to povznést a přijmout vše takové, jaké je a jak se stalo.

ŠTÍR (24.10. – 22.11.) 

Štíři, v listopadu pozor na přílišné a nevyvážené emoce. Pokuste se vnitřně uklidnit a brát věci tak, jak přicházejí. Můžete mít sklon řešit události bez potřebného nadhledu, zatíženi smutkem či obavami. Než se rozhodnete pro nějaké řešení, važte slova a vše si dobře rozmyslete. Někdy se vyplatí trpělivě vyčkávat a věřit v dobrý konec. V práci máte nakonec šanci si polepšit, případně postoupit do nové a zajímavější pozice. Ta však s sebou bude přinášet i pečlivou přípravu a učení, které se vám ale bohatě vrátí zpět ve formě ocenění i dobrého pocitu. Ať se v listopadu dostanete do jakékoli situace, vězte, že vše se děje pro vaše dobro a duchovní růst. Máte nad sebou ochranu, nepodléhejte zbytečným obavám či splínům. 

STŘELEC (23.11. – 21.12.) 

Střelci, listopad pro vás bude silným a zajímavým měsícem. Síla vašich myšlenek je značná, ať už se bavíme o plánování příjemných věcí nebo naopak – o obavách a strachu. Víc než kdy jindy pro vás právě tento měsíc platí, že myšlenka tvoří. Tak vytvářejte kolem sebe to hezké a zdravé. Pozor na manipulaci okolí, stejně jako na manipulování ostatními. Skvěle vám v listopadu bude sloužit i hlava, soustřeďte se na věci, které si žádají řešení. Dobré nápady a nové myšlenky budou ve vašem případě na denním pořádku. Koncem měsíce můžete mít sklon sami sobě komplikovat život. Vyvarujte se přílišného nasazení v jistých – a pro vás velmi důležitých – záležitostech, občas platí staré známé „méně je více“.

KOZOROH (22.12. – 20.1.) 

Kozorozi, v listopadu můžete mít sklon řešit věci se snad až příliš chladnou hlavou, bez emocí, ale také bez potřebné dávky empatie a taktu. Pozor na necitlivé jednání, dobře važte slova, budete-li něco či někoho, byť právem, kritizovat. To, co nám vadí na druhých, často zrcadlí i naše vlastní nedostatky. Přes počáteční neshody a jistou míru nekomfortu se situace v průběhu listopadu uklidní a vy se budete ve svém životě opět cítit dobře, stabilně a pevně usazeni. Řešíte-li potíže s láskou, buďte klidní. Vše se v dobré obrátí a i po citové stránce se nakonec bude dařit. Jen je občas potřeba dát druhému najevo, že o něj stojíte, podobně jako že stojíte při něm. 

VODNÁŘ (21.1. – 20.2.) 

Listopad vám, milí Vodnáři, přinese uklidnění a stabilitu, alespoň ve své první polovině. Budete se cítit lépe, pevněji a jistěji. Na povrch se možná dostane nějaká starší záležitost. Snad váš nesplněný sen, touha z dětství, které mají v tomto období šanci na realizaci. Jen to bude vyžadovat trochu neškodné drzosti a rozumné míry sebevědomí. Karty naznačují, že vaše šance na úspěch jsou značné, byť půjde o velice pozvolný vývoj. Zkuste si víc věřit a nenechat se zviklat názory ostatních. Vnímejte svou intuici a jděte za hlasem svého srdce. Tady se totiž dočkáte té nejlepší možné rady, kudy se vydat a jakým způsobem.

RYBY (21.2. – 20.3.)

Ryby, myslete na zadní kolečka. Vánoce se blíží a s nimi pravděpodobně i nějaké mimořádné výdaje. Tak ať nejste zbytečně nemile překvapené. V první polovině měsíce pozor na to, co komu řeknete, s čím se svěříte. Člověk, od kterého byste to nejméně čekali, možná bude chtít využít jisté situace, ve které hrajete i vy určitou roli, ve svůj prospěch. Mějte oči otevřené, více pozorujte, pozorněji naslouchejte a méně mluvte. Občas se to vyplatí. Konec měsíce s sebou přinese úlevu a radost. Možná dostanete skvělý nápad, třeba se vám podaří zrealizovat dlouho zamýšlený projekt. Karty vám v tomto směru velice přejí. Také v citové oblasti se bude dařit a toužíte-li po miminku, mohlo by to tentokrát vyjít. 

Autorka: Ilona Lea Kotková (www.vlastnimsmerem.cz)

Foto: iStock

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků