Tarotový výklad na měsíc květen 2018

Dny jsou delší a všeobecná nálada veselejší. Máme tady květen a s ním tradiční tarotový výklad. Co vás tento měsíc čeká a nemine?

Tarotový výklad na květen 2018
Zobrazit fotografii v galerii

Květen je pátý měsíc gregoriánského kalendáře a má 31 dní. Zajímavostí je, že začíná ve stejný den v týdnu jako leden následujícího roku. Květen je často nazýván měsícem lásky (máj – lásky čas) a už odpradávna je spojován s nejrůznějšími lidovými oslavami, stavěním májek a milostnými dostaveníčky.


Název měsíce je odvozen od kvetoucích stromů a probouzející se přírody. 


V květnu je podle tradiční čínské medicíny nejvíce ohroženo srdce, kterému náleží hořká chuť. Proto právě hořké potraviny tento orgán posilují. Vhodné je zařadit do jídelníčku například čekanku, kopřivu, polníček, grep, uvařit si čaj z hlohu obecného nebo si dopřát kvalitní zelený čaj. Srdce je ale třeba posilovat i jinak; zbytečně se nestresovat a otevřít se lásce.


Novoluní v Býku nastává 15. května, úplněk ve Střelci 29. května. 


Z lidových pranostik si připomeňme například tyto: 


• Májová vlažička, naroste travička 

• Mokrý máj - v stodole ráj 

• Májový deštíček, poroste chlebíček 

• Večerní rosy v máji hodně sena dají 

• Prší-li na prvního máje, bude později sucho a neurodí se seno 

• Pankrác, Servác, Bonifác jsou ledoví muži, Žofie je jejich kuchařka 

• Na Filipa Jakuba chrousti hučí, o Martině studený vítr fičí 

• Svatá Žofie políčka často zalije 

• Když máj vláhy nedá, červen se předá 

• Když se v máji blýská, sedlák si výská


BERAN (21.3. - 20.4.)

Milí Berani, květen bude ve znamení úspěchu a trpělivosti. Jen pozor, abyste to s prací nepřehnali a nenabrali si toho příliš. Ne vše se musí zvládnout obratem a vy nejste jediní na světě. Hrozí lehká energetická nerovnováha a vyčerpání. Proto se snažte co nejvíc odpočívat a záležitosti, které lze odložit, posuňte na později. V opačném případě byste mohli na pár dnů ulehnout do postele a z přílišné vyčerpanosti se léčit. Máte-li v plánu nový projekt, či o něm třeba jen přemýšlíte, jděte do toho. Karty ukazují na šťastný záměr a dobrý průběh, jen je třeba neočekávat výraznější výsledky příliš brzy. Ke slovu se tak dostává trpělivost a víra v sebe sama. V oblasti lásky a partnerství je vše stabilní a příjemné, podobně jako zázemí, které vám poskytuje rodina či blízcí přátelé.


BÝK (21.4. - 21.5.)

Milí Býci, květen bude měsícem lehkých zvratů a změn nálad. Nepůjde o nic vážného, jen je třeba držet své emoce trochu na uzdě a příliš jim nepodléhat. Čeká na vás vyvrcholení situace, kterou se už delší dobu zaobíráte. V tomto případě platí, že bude natolik příjemná, nakolik čestně a spravedlivě jste v souvislosti se zmiňovanou záležitostí jednali. Dejte si pozor na své okolí a dobře zvažte, co komu svěříte. Ne každý, kdo se tak tváří, je opravdu přítel. Druhá polovina května už vypadá docela vesele, opět vyjde vaše slunce a vy se budete moci uvolnit. Jde-li o partnerský vztah a milostné záležitosti, pozor na drobná a zbytečná nedorozumění. Zkuste s partnerem více mluvit a celkově mu věnovat o trochu víc času.


BLÍŽENCI (22.5. - 21.6.)

Milí Blíženci, květen po vás žádá přehodnocení situace a sebereflexi. Na určitou záležitost týkající se citů je třeba pohlédnout ještě i z jiného úhlu. Máte-li pocit stagnace, věřte, že je to pro vaše dobro. Je potřeba podívat se na věc z jiného úhlu; možná, že až dosud zůstalo vašim očím něco zásadního skryto. Snad díky silné květnové energii, ale budete mít tendenci podlehnout lehkým splínům; bude se vám zdát, že ne vše ve vašem životě - a zejména vztazích - běží tak, jak byste si přáli. Nejednejte však unáhleně a na rozhodnutí zásadnějšího charakteru si nechte krátký časový odstup. Konec měsíce už se odehraje v klidnějším duchu a pocitu pevné země pod nohama. Máte na čem stavět, tak toho plně využijte, ať už jde o cokoli!


RAK (22.6. - 22.7.)

Milí Raci, první polovina května vypadá akčně a docela zábavně. Uvažujete-li o změně pracovního místa, zdá se, že nastal vhodný čas vykročit. Karty k tomu přímo vybízejí. Důležité ovšem bude zvolit správnou strategii, stanovit si dílčí cíle a neočekávat zázraky hned od začátku. V každém případě energie i odhodlání budete mít na rozdávání, a to je přesně to, co v tuto chvíli potřebujete. Jen si vše dobře rozložte a dřív, než budete skutečně jednat, přemýšlejte a dobře važte slova. Druhá polovina května si bude žádat přeci jen menší zvolnění a zachování rovnováhy příjem – výdej; a zdaleka není řeč pouze o jídle! Konec měsíce bude vyžadovat nastavení nových „pravidel“, ať už půjde o vaše vnitřní a ryze soukromá, anebo se věc bude týkat pravidel vedoucích od vás směrem k vašim kolegům či přátelům.


LEV (23.7. - 22.8.)

Milí Lvi, květen, ačkoli jde o aktivní jarní měsíc, po vás bude chtít lehké zpomalení. Věnujte tentokrát více času partnerovi a rodině, protože ti by pro vás měli být na prvním místě. Situace v partnerství je stabilní a karty ukazují i na případné prohloubení citů či – u nezadaných - setkání s někým novým a zajímavým. Hledáte-li práci, květen vám na ni ukáže. Možná nepůjde o záležitost ryze z vašeho oboru, ale nebraňte se změnám a využijte příležitosti osobního růstu třeba jako jarní výzvu. Čeká-li vás rozhodování se v nějaké důležité záležitosti, vše je na dobré cestě a vaše rozhodnutí bude správné, resp. to nejlepší pro vás. Celkově se však v květnu snažte udržet vlastní energii hezky pohromadě a zbytečně jí neplýtvejte.


PANNA (23.8. - 22.9.) 

Milé Panny, květen bude ve znamení citů a pocitů, a to těch milých a příjemných. Jste-li zadané, váš vztah se zlepší. Připomenete si, proč jste s partnerem spolu a vyloučený není ani malý dárek či pozornost. Hledáte-li lásku, pak vám květnové energie přejí. Možná vám tento měsíc vznikne v hlavě nový nápad, myšlenka na nový zajímavý projekt. Věnujte mu pozornost, zdá se, že by mohl být z hlediska financí poměrně zajímavý. Celkově se vám v květnu bude dařit i v této oblasti. Vše budete přijímat aktivně a s nadhledem, kolegové i nadřízení si vás budou považovat. Konec května bude zábavný, nebojte se odhodit masku a být, milé Panny, samy sebou.


VÁHY (23.9. - 23.10.) 

Milé Váhy, květen je pro vás důležitým měsícem. Intuice vám bude napovídat a vy, pokud ji poslechnete, vykročíte tím správným směrem. Zdá se, že máte před sebou velké změny a nové vyhlídky. Neobávejte se a s důvěrou vykročte. Váš květnový náboj je silný a síla myšlenky mocná. Přidáte-li k ní i slovo, půjde o velice silnou kombinaci. Nechte z vašeho života odejít vše, co už nedává smysl. Nemá cenu uměle udržovat na živu to, co už nic dobrého nepřináší. Ukažte svému okolí, a dost možná, že i samy sobě, že se umíte ozvat, nesouhlasit i odmítnout. Energie a síla se vás budou držet a koncem měsíce se vaše „rebelství“ dokonale zúročí.


ŠTÍR (24.10. - 22.11.)

Milí Štíři, květen vás bude lákat do pastičky pokušení. Prožijete příjemné chvilky s partnerem, stejně tak ovšem můžete podlehnout kouzlu okamžiku a na stávajícího partnera na pár chvil – a v jiném náručí - zapomenout. Jednejte vždy tak, aby vás to v budoucnu nemrzelo a vaše okolí nebolelo. Pro jedno nezapomínejte na druhé, zůstaňte věrní především sami sobě a buďte šťastní. Přesně to je totiž váš květnový úkol. V druhé polovině května pocítíte potřebu být více sami se sebou. Společenský život vám během těchto dnů nebude příliš po chuti. Raději se zachumláte pod peřinu s knihou nebo časopisem. V práci se aktuálně může dostavit pocit klidu až stagnace – nepodléhejte obavám, jde pouze o krátkodobý stav.


STŘELEC (23.11. - 21.12.) 

Milí Střelci, květen bude ve vašem případě o trpělivosti, a to především trpělivosti sami se sebou. Můžete – hlavně zpočátku měsíce – cítit lehký vnitřní nepokoj a snahu zjistit, odkud pramení. Zamyslete nad svými cíli, cestou k nim i výsledky. Vždy je dobré rozvíjet to, nač máme talent, a tedy i potenciál být úspěšní a úspěšnější. Zkuste si vzpomenout na své dětské sny a plány – třeba v nich objevíte to, co byste dokázali přetáhnout i do současnosti. Sny jsou od toho, aby se plnily, a je docela jedno, kolik jim je aktuálně roků. Najdete-li cestu sami k sobě, dokážete-li alespoň částečně rozluštit kódy vašeho podvědomí, pak věřte, že brzy uvidíte výsledek. Karty ukazují na jednoznačný posun, který vás svou rychlostí může příjemně zaskočit.


KOZOROH (22.12. - 20.1.) 

Milí Kozorozi, podobně jako duben, i květen pro vás bude významným měsícem. V jisté záležitosti vám definitivně dojde trpělivost a vy se konečně rozhodnete udělat změnu. Energie, kterou vynakládáte, se vám nejen že nevrací, ale dokonce už i ubývá. A to jistě není žádoucí stav… Květnová atmosféra vám v tomto směru přeje, tak není nač čekat. Zčásti se události vyvinou samy, nezávisle na vás. Na povrch vyjdou překvapivé skutečnosti, které celou věc nakonec i zrychlí. Nemějte obavy, rozhodně půjde o změnu k lepšímu. Koncem měsíce vyvstane nové téma: rovnováha. Zvažte, zda celkově nevydáváte zbytečně mnoho energie do jiných záležitostí a lidí, a příliš málo se věnujete sami sobě. Vesmírná rovnováha musí být zachována, podobně jako vaše energie a radost ze života.


VODNÁŘ (21.1. - 20.2.)

 Milí Vodnáři, zvažujete-li, jak se v jisté záležitosti zachovat, vydržte ještě. Dobře vyhodnoťte všechna pro a proti, a teprve potom jednejte. Na impulsivní chování není dobrý čas, ovšem na změnu po důkladné předchozí analýze jistě. Zmiňovaná změna bude mít totiž výrazně vyšší potenciál než stávající situace, jen je třeba zůstat trpěliví a aktivní. Ochranná karta slibuje mnohé, ale v dlouhodobém horizontu. Na konci května budete možná o trochu citlivější než obvykle. Svou pozornost a lásku věnujte svým blízkým a lidem, na kterých vám záleží. Nezapomínejte ale ani sami na sebe, protože tím nejdůležitějším člověkem pro vás osobně jste jen a pouze vy sami


RYBY (21.2. - 20.3.)

Milé Ryby, květen bude ve vašem případě o práci, nikoli však té akční. Bude třeba zaměřit se především na práci na sobě, sebereflexi a pochopení. Tento měsíc, možná víc než kdy jindy, k vám budou přicházet nejrůznější ‚znamení‘, aby potvrdila vaše pocity a cestu. Mějte oči otevřené a mysl jasnou. Leccos vám může samo dojít. Nepouštějte se tentokrát do přílišného riskování, čas je vhodný spíše na pilnou a soustředěnou práci nežli na nové projekty a plány. Koncem měsíce pozor na únavu a zbytečný stres. Zvažte, zda některé úkoly nemůžete předat někomu jinému, protože i ten dokáže věci správně zařídit a vykonat.


Autor: Ilona Lea Kotková VlastnímSměrem.cz

Foto: iStock

DISKUZE K ČLÁNKU

5

já také

ODPOVĚDĚT

3

Horoskop mám dobrý, jen mít sílu vydržet, odpočinout si a jedeme dál.

ODPOVĚDĚT

4

také u mě dobrý

ODPOVĚDĚT

4

jsem spokojená

ODPOVĚDĚT

3

Nemám to přehánět s prací, tak to půjde těžko.

ODPOVĚDĚT

5

U mě tentokrát dobrý.

ODPOVĚDĚT

4

Horoskop na květen pro mě nic moc...hlavně práce...

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (7 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Vyberte dětem ten správný kroužek!

Vyberte dětem ten správný kroužek!

Snad nic na světě dětem neuteče tak rychle jako prázdniny. Než se nadějí, budou si...

Titulka pro: Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Jak žijí dnešní školáci? Co je zajímá a jak tráví svůj volný čas? Na takové...

Titulka pro: Crocsy v novém kabátku

Crocsy v novém kabátku

Ideální boty pro volný čas? To jsou jednoznačně Crocsy. Pokud jste si tuto značku oblíbili,...

Titulka pro: Máte prázdný dětský pokoj? Splňte si sen!

Máte prázdný dětský pokoj? Splňte si sen!

Vaše děti odešly natrvalo z domova a začaly žít svůj dospělý život. Váš život tak...

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií země

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií země

Minule jste měli možnost se seznámit se základními charakteristikami lidí s energií Dřeva a Ohně.

Román na Mezizenami.cz: Osmdesát tři minut po půlnoci 10. kapitola, Lázně

Román na Mezizenami.cz: Osmdesát tři minut po půlnoci 10. kapitola, Lázně

Březen 1986 Byla zima, v práci jsem po nemoci nevěděla, co dřív, ale byla jsem šťastná....

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

INKONTINENCE

Co se vám osvědčilo za pomůcky? Hlavně aby byly spolehlivé ...

PROTEINY - JAKÉ KUPUJETE?

Ahoj, poradíte dobré proteiny? Jakou značku jste si ...

NEJLEPŠÍ KOSMETIKA NA VRÁSKY

Ahoj všem, co se vám nejvíc osvědčilo na vrásky? Moc díky ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz