Volný čas

TAROTOVÝ VÝKLAD SRPEN 2018

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny a další tarotový výklad je tady. Co si pro vás srpen nachystal?

Srpen je osmým měsícem roku gregoriánského kalendáře. V původním římském kalendáři byl ovšem teprve šestým měsícem v roce a měl celkem 29 dní. Při reformě kalendáře Gaiem Iuliem Caesarem (roku 46 př. n. l.) získal měsíc „sextilis“ (šestý) navíc jeden den, takže v porovnání s dnešním srpnem měl i tak o jeden den méně. 

Původ názvu měsíce je zcela prozaický bez jakékoli příchutě letní romantiky. Srpen označuje tzv. „srpný“ měsíc, tedy dobu kosení. Slovo je s největší pravděpodobností odvozeno od žacího nástroje, srpu, užívaného v raném zemědělství při sklizni obilí. 

Novoluní ve Lvu nás čeká 11. srpna, úplněk v Rybách pak 26. 8. Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny, rána i večery už bývají chladnější. 

Podle tradiční čínské medicíny je v srpnu nejvíce zkoušena termoregulace organismu. Lidské tělo se snaží udržet konstantní teplotu přibližně mezi 36 a 37 stupni Celsia. Teplota ovšem během dne pravidelně kolísá; nejnižší teplota je někdy kolem třetí hodiny ranní, nejvyšší pak kolem páté odpoledne. Výkyvy tělesné teploty mohou souviset i s emocemi a celkovým duševním naladěním člověka. Zažíváte-li například častý pocit chladu, stojí za zvážení, zda vám v životě nechybí pocit radosti, štěstí a sdílení s někým, koho máte rádi. 

Ze srpnových pranostik vybírám: 

• Rosí-li v srpnu silně tráva, pěkné povětří se očekává.

• Vavřinec ukazuje, jaký podzim nastupuje. 

• Když pálí srpen, bude pálit i víno. 

• Srpen k zimě hledí a rád vodu cedí. 

• Moc hub srpnových – moc vánic sněhových.

BERAN (21.3. – 20.4.) 

Berani, srpen pro vás znamená nový příval nakažlivé energie a zpečetění předchozího úsilí. Konečně usednete na pomyslný trůn a budete si užívat vlastní úspěch a obdiv okolí. Protože energie bude mnoho a možná se před vámi objeví i zajímavé nové příležitosti, mějte se na pozoru – především sami před sebou. Nebuďte lehkovážní a zbytečně zbrklí. Je třeba uřídit vůz svého života tak, aby se udržel na té – pro vás – správné cestě. Pokud toto vše zvládnete, těšte se na prosluněný a dostatkem zajímavé práce nabitý podzim. Na nudu nebo chmury vám nezbude čas a vy si dokonale užijete nadcházející týdny. 

BÝK (21.4. – 21.5.)

Býci, pro vás může být srpen měsícem osudovým. Platí to zvláště pro nezadané a protějšek hledající, protože karty vám v tomto období velice přejí. Navíc, ať už se dostanete do jakékoli pro vás třeba i nepříjemné situace, máte nad sebou neviditelná ochranná křídla. Vše se nakonec obrátí ve váš prospěch – štěstí si vás v srpnu bude předcházet. Kromě šance na lásku je na obzoru i solidní pracovní příležitost, takže pokud se chystáte ke změně, je ten správný čas. Léto pro vás rozhodně není okurkovou sezónou. Naopak – jde o důležitý a energií i příležitostmi naplněný měsíc. 

BLÍŽENCI (22.5. – 21.6.) 

Blíženci, srpen a zábava. To je situaci vystihující heslo pro nadcházející období. Osmý měsíc v řadě totiž přeje milým setkáním, lehkosti bytí a někdy snad až přílišnému uvolnění, ačkoli… Pohody a hezkých pocitů není v životě nikdy dost, nejdete-li do zbytečného rizika a nefér jednání. Někdo či něco vám vnese do života nový příval energie, vášně a chuti do dalších aktivit. Jako kdybyste sundali tmavé brýle a svět se náhle stal barevnějším. Pozor ale na choulostivou situaci, do které byste se díky kouzlu daného okamžiku mohli dostat. Nakonec se v ní nemusíte cítit tak úplně dobře, jak jste zpočátku mohli očekávat. 

RAK (22.6. – 22.7.) 

Stejně jako předchozím znamením, i vám, milí Raci, přináší srpen novou vlnu čiré energie a chuť prožívat svůj život naplno. Možná vás – silněji než v předchozích týdnech či měsících – budou volat dávné a zapomenuté sny a plány – a vy se k nim ve svých myšlenkách budete stále častěji vracet. Zdá se, že právě teď nastal správný čas oprášit hluboko uložené nápady, lehce je poupravit, nově promyslet… A staro-nový projekt může spatřit světlo světa. V pracovní oblasti se blýská na lepší časy, otevírá se před vámi dokonce více příležitostí. Hledáte-li, jistě brzy najdete. Citová oblast je klidná a nic mimořádného se nerýsuje. 

LEV (23.7. – 22.8.) 

Letní měsíce vám, milí Lvi, svědčí. Zejména v první polovině srpna se budete cítit nadmíru dobře a zvládnete i více úkolů než obvykle. Ve společnosti se blýsknete nedbalou elegancí a vám přirozenou lehkou hrdostí a zdravou sebedůvěrou. Pozor si přeci jen dejte na přecenění vlastních sil. Posledních pár dnů v měsíci bude mít vaše energie mírně sestupnou tendenci, podobně jako až dosud veselá náladou a smysl pro humor. Také po pracovní stránce je vše tak, jak má být, nehledě na vaše mimořádné tempo. Slunce a teplé počasí vás nabíjí, tak si užívejte a střádejte na chladnější dny. 

PANNA (23.8. – 22.9.) 

Milé Panny, srpen přeje rodinné pohodě. Zastavte se a zkuste se zamyslet nad tím, zda vaše současné nároky na rodinu a blízké nejsou příliš vysoké. Pokuste se nalézt tu správnou míru a určit si, co je pro vás v životě doopravdy důležité. Nenechte se tolik svazovat povinnostmi a podívejte se na svět zase po čase také dětskýma očima. Dopřejte si odpočinek, radost i zábavu, ideálně v kruhu rodinném, tam vám totiž v srpnu bude nejlépe. Po pracovní stránce se nemusí vše dařit podle vašich představ, jde ale o dočasný stav a s prvním podzimním větrem se vše vrátí do starých a osvědčených kolejí. 

VÁHY (23.9. – 23.10.) 

Váhy, ve vašem okolí se může objevit člověk, jehož plány budou velkolepé a vy se snadno jeho nadšením nakazíte. Pozor ale na vzdušné zámky. Co se dnes zdá jasné, barevné a hladce schůdné, zítra může zešednout. První dojem je důležitý, ale jde-li o velkou věc, peníze či práci, raději si situaci ještě řádně prověřte. Ve druhé polovině srpna se nezadaným rýsuje dobrá šance na seznámení s příznivým výhledem do budoucna. Buďte ostražití na to, co komu svěříte, ne každý je vám nakloněn a najdou se i ti, co vám tiše závidí., ať už jde o cokoli. 

ŠTÍR (24.10. – 22.11.) 

Štíři, srpen vám nabídne hned dvě tváře. Na jedné straně vás bude tlačit potřeba být chvíli jen sami se sebou a ponořit se i do těch nejtemnějších zákoutí vašeho „já“, na straně druhé straně ale budete mít sklon nechat se nalákat na oslavy a nejrůznější akce, co k létu neodmyslitelně patří. Vaše současná rozpolcenost může působit zvláštně na okolí, vy však máte šanci pochopit něco uvnitř vás samotných. Možná dojdete k překvapivému a ne úplně šťastnému závěru, že – ač obklopeni lidmi – cítíte se sami. Tento měsíc je pro vás nejdůležitějším tématem rovnováha a pojmenování vlastních pocitů a přání. 

STŘELEC (23.11. – 21.12.) 

Střelci, srpen bude zřejmě ve znamení bouří, a to nejenom těch meteorologických. I uvnitř vás samotných může nastat malá revoluce s touhou po svobodě a svěžím vzduchu. Nacházíte-li se v nefunkčním vztahu, pak je třeba si uvědomit, že i po té nejsilnější bouřce se jednou vyčasí. A nejenom; příroda je následně voňavá a vzduch svěží. Hledáte-li lásku, máte velkou šanci ji v srpnu potkat. Také pracovně se pro vás otevírá nová možnost, řešíte-li změnu zaměstnání nebo hledáte nové, srpen na vás čeká se zajímavou příležitostí.

KOZOROH (22.12. – 20.1.)

Kozorozi, srpen bude měsícem zvratů. V jisté záležitosti, která se zdá být stabilní a plně funkční, nastane nečekaný obrat. Pozor na podvodné jednání někoho z vašeho okolí. Ne každý má s vámi dobré úmysly, a tak dobře zvažte, co komu svěřujete. Všechno zlé je ale pro něco dobré, a tak se nelekejte a s odhodláním a vírou v sebe postupujte dál. Možná i díky této nevyžádané změně se můžete posunout mnohem dál, než jste původně zamýšleli. Věnujte svou pozornost také dětem a vašim blízkým, potřebují slyšet, že je máte rádi. 

VODNÁŘ (21.1. – 20.2.) 

Vodnáři, čeká vás rozporuplný srpen. Jedna vaše část bude vyžadovat rozvahu, jasný plán a předem promyšlené jednání, ta druhá by se zase nejraději pustila do všeho „jen“ na základě aktuálních pocitů. Oboje je důležité – pocity i plánování, jen je třeba najít to optimální rovnovážné nastavení. Pozor na letní svody a lákadla, které by vám v konečném důsledku to očekávané potěšení vůbec nemusely přinést. – alespoň z dlouhodobého hlediska. Zaměřte se více na jednu konkrétní záležitost ve vašem životě, tu, co vás nejvíce zatěžuje, a vyřešte ji. 

RYBY (21.2. – 20.3.) 

Milé Ryby, srpen vám může přinést mírné zklamání v záležitosti, která je pro vás aktuálním tématem. Všechno špatné je i pro něco dobré, často se prostřednictvím nechtěného dozvíte něco důležitého sami o sobě. V situaci, kterou si přejete vyřešit a nejste si jistí, jak se zachovat, prozatím raději nedělejte žádné podstatné kroky. Vyčkávání se nyní ukazuje jako nejlepší cesta. Koncem měsíce není vyloučeno úřední jednání či pracovní pohovor, které vám pomohou posunout se dál.


Diskuze: příspěvků