Kosmetika

Trendy líčení podzim zima: hnědé kouřové líčení

Záhadné a smyslné oči nikdy nevyjdou z módy. Kouřové líčení je jedním ze způsobů, jak své oči proměnit v neskutečně půvabný nástroj komunikace beze slov.

Není proto divu, že se kouřové oči objevují v trendech líčení zas a znovu, jen v různých obměnách. Klasická černá varianta a výstřední provedení pro rebelský look není pro každého. Ale věřte, že i jemný, světlý typ žen a dámy ve věku 45+ mohou pro sebe letos najít skvělou variantu, která podtrhne jejich půvab. 

Dnes se zaměříme na jeden z významných trendů období podzimu a zimy, kterým jsou kouřové oči v hnědých tónech. Hnědé kouřovky budou podle mého názoru letošním hitem. Kouřové oči mohou být v matném i lesklém provedení, nebo třeba matný tmavý základ oživíme jednou metalickou barvou. Fantazii se meze nekladou. Metalické odstíny v podzimních tónech hnědé, měděné a zlaté jsou velice módní a šik.

Netradiční kouřové oči v hnědých odstínech působí měkce, ale zároveň tajemně. Pozor, některé odstíny hnědé přidávají roky a mohou zvýraznit únavu, proto pečlivě vybírejte takové barvy, které vám lichotí. Některým ženám sluší teplá bronzová nebo hnědá s medovým podtónem, pro jiné je naopak lepší studená hnědá s nádechem došeda nebo hnědo-vínové odstíny. 

Velice působivé a originální jsou odstíny s červeným podtónem, které líčení dodají nádech extravagance. Když si nejste výběrem jisté, sázkou na jistotu jsou decentní neutrální odstíny, které sluší každému. Výběr základní tmavé barvy bývá vodítkem pro volbu světlého odstínu. Studenou hnědou oživí barva bílé kávy nebo perlově růžová. Teplé hnědé tóny skvěle doplní zlatá a meruňková. 

Jestli chcete líčení dodat šmrnc, použijte na pleť bronzer, aby získala zdravě opálený vzhled a to vše završte lesklými rty, které v tomto období vysychají a přímo si říkají o ochranu a hydrataci. Na den je lehce tónovaná rtěnka s výživným složením ve vašem oblíbeném odstínu sázkou na jistotu. Odvážnější varianta je s výraznou matnou rtěnkou. 

Postup základního hnědého kouřového líčení 

Trendy líčení podzim zima hnědé kouřové líčení detail Foto: Josef Soušek

Na horní linii řas jsem použila hnědou konturovací tužku, na kterou jsem navrstvila tři matné stíny MM beauty Vanilka, Teracota a Antique. Tmavým stínem Antique jsem vytvořila hloubku oka na vnější straně víčka. Světlejší stíny Vanilka a Teracota nanáším od středu oka k vnitřnímu koutku. Na závěr jsem k řasám na víčko i do vnitřní linie oka ( tzv. waterline ) aplikovala černou gelovou tužku Marc Jacobs. Výhoda je, že je voděodolná, a tak nám vydrží na místě celý den a zvýrazní kouřový look. Řasenka MM beauty nám řasy krásně prodlouží i zahustí. Na tváře jsem nanesla multifunkční líčidlo Meloun od MM beauty.


Hnědé kouřové líčení hnědozlaté 

Trendy líčení podzim zima hnědé kouřové líčení zlatohnědé Foto: Josef Soušek

Máte-li rádi třpytivou variantu, aplikujte na pohyblivé víčko k vnitřnímu koutku pouze prstem oční stín Gold


Hnědé kouřové líčení s nádechem vínovočervené

Trendy líčení podzim zima kouřové hnědé líčení s nádechem vínovočervené Foto: Josef Soušek

Pokud chceme dát oku slavnostnější vzhled, aplikujeme na střed pohyblivého víčka opět prstem oční stín Rubín. Hodí se do palety podzimního líčení nejen na večer. 


Chcete-li se držet podzimního trendu, sáhněte po rtěnce v odstínu vína, ostružin nebo malin. Tmavé barvy rty zmenšují, proto jsem u modelky, která má užší rty, použila světlejší odstín, a to přímo ikonické rtěnky Dior n°999.


Vyberte si některou z naplněných a barevně sladěných palet nebo si díky skladebnému systému MM beauty & colours poskládejte svou osobní paletu líčidel podle vlastního výběru na www.kmbeautypoint.cz/palety/ 


Autor článku: Marie Mandelíková, vizážistka MM beauty & colours

Make-up a postup líčení: vizážistka Jitka Boušková, IG Jitkabou

Foto: Josef Soušek


Diskuze: příspěvků