Kosmetika

Trendy líčení podzim zima: hnědé kouřové líčení

Záhadné a smyslné oči nikdy nevyjdou z módy. Kouřové líčení je jedním ze způsobů, jak své oči proměnit v půvabný nástroj komunikace beze slov.

Není proto divu, že se kouřové oči objevují v trendech líčení zas a znovu, jen v různých obměnách. Klasická černá varianta a není pro každého.

Dnes se zaměříme na jeden z významných trendů období podzimu a zimy, kterým jsou kouřové oči v hnědých tónech. Kouřové oči mohou být v matném i lesklém provedení. 

Netradiční kouřové oči v hnědých odstínech působí měkce, ale zároveň tajemně. Pozor, některé odstíny hnědé přidávají roky a mohou zvýraznit únavu, proto pečlivě vybírejte takové barvy, které vám lichotí. Některým ženám sluší teplá bronzová nebo hnědá s medovým podtónem, pro jiné je naopak lepší studená hnědá s nádechem došeda nebo hnědo-vínové odstíny.

Velice působivé a originální jsou odstíny s červeným podtónem, které líčení dodají nádech extravagance. Když si nejste výběrem jisté, sázkou na jistotu jsou decentní neutrální odstíny, které sluší každému. Výběr základní tmavé barvy bývá vodítkem pro volbu světlého odstínu. Studenou hnědou oživí barva bílé kávy nebo perlově růžová. Teplé hnědé tóny skvěle doplní zlatá a meruňková.

Jestli chcete líčení dodat šmrnc, použijte na pleť bronzer, aby získala zdravě opálený vzhled. To vše završte lesklými rty, které v tomto období vysychají a přímo si říkají o ochranu a hydrataci.

Postup základního hnědého kouřového líčení

Na horní linii řas jsem použila hnědou konturovací tužku, na kterou jsem navrstvila tři matné stíny. Tmavým stínem jsem vytvořila hloubku oka na vnější straně víčka. Světlejší stíny nanáším od středu oka k vnitřnímu koutku. Na závěr jsem k řasám na víčko i do vnitřní linie oka aplikovala černou gelovou tužku. Řasenka vám řasy krásně prodlouží i zahustí. 

Chcete-li se držet podzimního trendu, sáhněte po rtěnce v odstínu vína, ostružin nebo malin. Tmavé barvy rty zmenšují, proto jsem u modelky, která má užší rty, použila světlejší odstín. 

Autor článku: vizážistka Marie Mandelíková

Make-up a postup líčení: vizážistka Jitka Boušková

Zdroj informací: MM beauty & colours
Zdroj fotografií: Josef Soušek
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků