Krása

Trendy líčení pro podzim a zimu

Pestrost stylů oblečení pro nadcházející sezonu poskytuje velký prostor k experimentování v líčení.

Velmi ženský a přitažlivý styl oblékání zdůrazňující ladné křivky boků a útlého pasu, vzory a tvary inspirované grafickým designem, army look, sportovní prvky v kombinaci s elegantním stylem, motorkářské a letecké bundy, ale také krajky a čínské potisky. Zapínání na velké knoflíky nebo na zip. Drsné a jemné prvky záměrně vytvářející kontrast. Z toho všeho můžete namíchat lahodný koktejl přesně podle vaší chuti.

Při líčení se můžeme inspirovat barevností oblečení, kde najdeme hnědé odstíny od tmavé po medově zlatou, zelené a fialové odstíny, červenooranžovou i titanově šedou. Samozřejmostí nadále zůstává černá klasika. Trendové líčení je jednoduché, ale dramatické. Výrazným prvkem je buď nápadná barva rtěnky (červenooranžová, rudá malinová, černofialová), nebo dramarické líčení očí. Stále in je i precizní tekutá linka a dlouhé, husté řasy.

Vsadit můžete na typické, teplé přírodní barvy podzimní přírody, záhadné odstíny fialové a antracitové ale také na tóny se stříbřitými odlesky, které vás promění v ledovou královnu. Ať už si vyberete jakýkoliv styl, vždy mějte na paměti, že výrazně nalíčené oči umocní umírněná barva rtů a naopak.

Vyberte si z pestré nabídky to, co se vám nejvíce líbí a hlavně, co zdůrazní vaši přirozenou krásu. Dnešní doba přeje expetimentům! Zkoušejte, vybírejte a kombinujte. Jedině tak najdete svůj originální styl a budete se cítit skvěle. Pro inspiraci vám přináším dva styly.

Záhadná kráska

Něžná barva fialek přechází do temné barvy nebe před bouřkou. Něžná i divoká, plná nečekaných zvratů, taková je žena, která nosí tento styl lícení, který podtrhne kontrasty osobnosti. Fialový odstín naneste na celé horní pohyblivé víčko. Záhyb oka vystínujte tmavě hnědou. Nejtmavší barvu naneste k vnějšímu koutku oka a pod oko. Nejsvětlejším odstínem prosvětlete oblast pod obočím. Pro dramatický vzhled orámujte oko tužkou na oči.


   

Osudová žena

Hnědé odstíny s neodolatelným zlatavým třpytem kombinované s uhlově černou a projasněné světlou perletí dodávají nádech luxusu a jedinečnosti. Klidná, sebejistá a elegantní, to je žena, která si oblíbí nestárnoucí klasiku se smyslnými rudými rty. Zlatohnědý odstín naneste na pohyblivé oční víčko.Tmavým antracitovým odstínem vytvořte linku podél horních i spodních řas a vystínujte vnější koutek oka. Nakonec orámujte oko tužkou na oči.

Tipy pro dokonalý vzhled:

OČI

 • Pro zářivý pohled naneste trochu světlého perleťového stínu na střed horního pohyblivého víčka a k vnitřnímu koutku oka.
 • Podmanivého pohledu umocňujícího hloubku oka docílíte použitím nejméně 2-3 barev očních stínů.
 • Obecně patří světlá barva k vnitřnímu koutku oka a pod obočí, tmavá k vnějšímu koutku oka, do záhybu horního víčka a pod oko.
 • Při převislém víčku se vyvarujte perleťových odstínů, které opticky přidávají na objemu.
 • Precizní černá linka v těsné blízkosti řas definuje tvar oka a navíc opticky prodlouží a zahustí řasy.
 • Optického zvětšení a otevření oka docílíte nanesením alespoň dvou vrstev řasenky.
 • Koketně sčesané řasy směrem k vnějšímu koutku dodají pohledu na přitažlivosti.

 

RTY

 • Plné rty jsou stále moderní. Pro zvětšení rtu používejte světlejší perleťové rtěnky a lesky na rty. Plnost umocníte nanesením světlejšího odstínu na střed rtu.
 • Nosíte-li výraznou barvu rtěnky, je důležité mít dokonale upravenou pleť bez barevných nerovností.
 • Přebytek barvy otisknete do papírového kapesníčku. Předejdete rozpíjení barvy mimo obrys rtu.

 

PLEŤ

 • Dokonalá pleť je základem líčení. Odstín make-upu má být co nejpodobnější přirozené barvě pleti, aby nevytvářel nepěkný přechod v okrajových částech obličeje.
 • Pro výběr odstínu make-upu je nejvhodnější denní světlo. Zkoušejte na hraně spodní čelisti, kde lépe posoudíte také přechod ke krku.
 • Pudr zajistí pleti dokonale sametový vzhled. U suché pleti s pudrem šetřete, abyste předešli usazování do vrásek. Mastná pleť se naopak neobejde bez přepudrování během dne.

 

Autor: Marie Mandelíková,  vizážistka MM beauty and colour

Foto: Avon, 


Diskuze: příspěvků