Krása

Trendy líčení pro podzim a zimu

Pestrost stylů oblečení pro nadcházející sezonu poskytuje velký prostor k experimentování v líčení.

Při líčení se můžeme inspirovat barvou oblečení, kde najdeme hnědé odstíny od tmavé po medově zlatou, zelené a fialové odstíny, červenooranžovou i šedou. Samozřejmostí nadále zůstává černá klasika. Trendové líčení je jednoduché. Výrazným prvkem je buď nápadná barva rtěnky, nebo dramatické líčení očí. Stále in je i precizní tekutá linka a dlouhé, husté řasy.

Vsadit můžete na typické, teplé přírodní barvy podzimní přírody. Záhadné odstíny fialové a antracitové ale také na tóny se stříbřitými odlesky, které vás promění v ledovou královnu. Ať už si vyberete jakýkoliv styl, vždy mějte na paměti, že výrazně nalíčené oči umocní umírněná barva rtů a naopak.

Hnědé odstíny s neodolatelným zlatavým třpytem kombinované s uhlově černou a projasněné světlou perletí dodávají nádech luxusu a jedinečnosti. Líbí se vám klasika se smyslnými rudými rty? Zlatohnědý odstín naneste na pohyblivé oční víčko. Tmavým antracitovým odstínem vytvořte linku podél horních i spodních řas a vystínujte vnější koutek oka. Nakonec orámujte oko tužkou na oči.

Základní tipy pro líčení

OČI

Pro zářivý pohled naneste trochu světlého perleťového stínu na střed horního pohyblivého víčka a k vnitřnímu koutku oka. Podmanivého pohledu umocňujícího hloubku oka docílíte použitím nejméně 2-3 barev očních stínů. Obecně patří světlá barva k vnitřnímu koutku oka a pod obočí, tmavá k vnějšímu koutku oka, do záhybu horního víčka a pod oko. Při převislém víčku se vyvarujte perleťových odstínů, které opticky přidávají na objemu. Precizní černá linka v těsné blízkosti řas definuje tvar oka a navíc opticky prodlouží a zahustí řasy. Optického zvětšení a otevření oka docílíte nanesením alespoň dvou vrstev řasenky.

RTY

Plné rty jsou stále moderní. Pro optické zvětšení rtu používejte světlejší perleťové rtěnky a lesky na rty. Plnost umocníte nanesením světlejšího odstínu na střed rtu. Nosíte-li výraznou barvu rtěnky, je důležité mít dokonale upravenou pleť bez barevných nerovností.

PLEŤ

Dokonalá pleť je základem líčení. Odstín make-upu má být co nejpodobnější přirozené barvě pleti, aby nevytvářel nepěkný přechod v okrajových částech obličeje. Pro výběr odstínu make-upu je nejvhodnější denní světlo. Zkoušejte na hraně spodní čelisti, kde lépe posoudíte také přechod ke krku. Pudr zajistí pleti dokonale sametový vzhled. U suché pleti s pudrem šetřete, abyste předešli usazování do vrásek. Mastná pleť se naopak neobejde bez přepudrování během dne.

Autor: vizážistka Marie Mandelíková

Zdroj informací: MM beauty and colour
Zdroj fotografií: Avon
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků