Křesťané přijali vajíčko za velikonoční symbol vzkříšení Ježíše už ve 13. století. Nejprve se jimi obdarovávali dospělí, děti si na tradici hledání vajíček a drobných dárků v zahradě či na poli musely počkat až do 17. století.
Tento milý zvyk, který hravou formou propojuje svět dospělých a dětí, přetrvává v evropských regionech dodnes, v Čechách má silné kořeny například na Olomoucku nebo Štembersku. V závislosti na daném kraji nadělovala vajíčka a sladké pečivo různá jarní zvířátka. Děti se tak těšily, až jim vajíčka schová Pánbíčkova slepička, kohoutek, liška, kukačka nebo jeřábek.
Milka Egg´n´Spoon Oreo
Víte co znamená dokonalé velikonoční překvapení pro celou rodinu? Jsou to čtyři vajíčka z jemné mléčné čokolády Milka s mléčnou náplní a křupavými kousky oblíbených sušenek Oreo. A jak jinak zabalit takovou dobrotu, než do praktického kartonu pro velikonoční vajíčka. Pro nedočkavce, kteří si ji chtějí vychutnat hned, je přibalena praktická lžička.
Ačkoliv postava zajíčka patří k nejmladším symbolům velikonočních svátků, je dnes oblíbeným atributem, rozšířeným po celém světě. Fenomén velikonočního ušáka se rozšířil po světě až v 19. století díky Legendě o zajíci, který v polích snášel barevná vajíčka. Ihned na to začaly reagovat pekárny, které krom tradičních mazanců a beránků začaly nabízet chlebové zajíce, do jejichž středu se zasazovalo malované vajíčko. Na konci 19. století už zajíc patřil do běžné cukrářské produkce, objevovali se zajíčci marcipánoví, čokoládoví, ze sladkého těsta nebo v podobě dortů.
Milka Bunny Alpine Milk
Pro milovníky velikonoční klasiky má Milka připraveného veselého ušáka z lahodně jemné mléčné čokolády Milka. Tradiční velikonoční symbol v podobě duté figurky zajíčka v typicky fialovém obalu potěší malé i velké – tak si nezapomeňte udělat zásobu, ať zbyde i na koledníky.
Připravila: Katka
Foto: Milka