Vše co potřebujete vědět o plastice prsou

Na světě je jen málo žen, které jsou spokojeny se vzhledem prsou. Nejde jen o velikost, ale i tvar, který s přibývajícím věkem i počtem dětí dozná změn. Pokud se vám vaše prsa nelíbí a přemýšlíte nad tím, jak je vylepšit, jsou následující řády určeny právě vám.

Titulka pro: Vše co potřebujete vědět o plastice prsou
Zobrazit fotografii v galerii

O plastických operacích se dnes běžně píše a mluví a člověk může lehce nabýt dojmu, že je to vlastně maličkost. Jenže tak jednoduché to není. Jde totiž o zákrok, který představuje významný zásah do vašeho těla a zdraví. Proto je v první řadě potřeba si ujasnit, co vlastně od operace očekáváte a důkladně zvážit, na které klinice se necháte operovat. I když je finanční stránka věci samozřejmě důležitá, neměla byste se řídit pouze cenou zákroku. Vsaďte především na kvalitní kliniku s dobrou pověstí a důvěryhodnými referencemi.


Nejprve konzultujte

Pokud vám velikost či tvar vašich ňader dělá vrásky, začněte problém řešit. Bezpochyby stojí za to pobavit se o možných variantách s plastickým chirurgem. Taková konzultace je nezávazná, a přitom velmi důležitá. Pomůže vám podívat se na váš problém objektivně. Podle MUDr. Karla Urbana  lze obecně říci, že ženy touží krásných ňadrech, která vypadají přirozeně. Jenže jinou představu o přirozených ňadrech můžete mít vy a jinou zase lékař. Na vzhledu prsu se podílí dědičné dispozice, kvalita kůže, životní styl, těhotenství a kojení. Mohou se také objevit asymetrie nebo vrozené deformity, které vytvářejí nepřirozený nebo neestetický dojem. Všechny tyto aspekty lékař posuzuje. Přihlíží také k poměru velikosti prsou vzhledem k dalším tělesným proporcím nebo vzdálenost prsů od sebe.


Rozhodněte se

Po důkladném zvážení pak lékař rozhodne, který estetický zákrok pro vás bude nejvhodnější - tedy jestli přistoupí k augmentaci, modelaci, zmenšení nebo kombinaci těchto zákroků. Z odborné konzultace byste se také měla dozvědět vše o operaci, pooperační péči a v neposlední řadě i cenu zákroku. Nebojte se ptát na cokoli, co vás napadne, byť půjde o „maličkosti“. Jedině pokud budete mít dost informací, budete moci zvážit všechna pro a proti a rozhodnout se, zda zákrok skutečně podstoupíte. Dobře si rozmyslete, co od operace očekáváte. „Je potřeba si uvědomit, že plastická úprava prsou je rozhodnutím osobním, velmi závažným a má trvalý charakter,“ říká MUDr. Urban a dodává, že skutečně kvalitně a odborně provedený zákrok je takový, jehož výsledek podpoří sebevědomí ženy a působí pokud možno co nejpřirozeněji. „Je až neuvěřitelné, co dokáže pár hodin naší práce udělat s celým životem jednoho člověka. Proto svou práci tolik miluji a budu ji dělat tak dlouho, dokud mi to okolnosti dovolí,“ říká přední český plastický chirurg doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc.


Zvětšení pomocí implantátů

Tento zákrok se odborně nazývá augmentace. Jde nejen o zvětšení objemu, ale také zlepšení tvaru prsou. Implantát se dává buď pod prsní žlázu, případně částečně či úplně pod prsní sval. Během první konzultace před zákrokem vás lékař detailně seznámí s operací a společně se podle stavu vašich prsou a napětí pokožky dohodnete, která z operačních technik bude právě pro vás nejvhodnější. Lékař vám ukáže snímky prsou před a po plastice a předvede i jednotlivé druhy implantátů. Jejich ceny se pohybují mezi 18 až 50 tisíci korunami v závislosti na typu a výrobci. Samotný zákrok trvá jednu až dvě hodiny a po operaci počítejte zhruba s dvoudenní hospitalizací.

Nemine vás také nošení speciální podprsenky, která prsa fixuje. Jde o dobu 4 až 8 týdnů. Asi měsíc po operaci se doporučuje spát na zádech a omezit sportovní aktivity. „Připravte se na to, že pravděpodobně budete několik dnů po operaci prsou cítit bolest,“ říká MUDr. Karel Urban a dodává: „dva až pět dnů budete užívat analgetika, ale nebojte se, bolest záhy ustoupí.“ Odstranění stehů se provádí zhruba týden po zákroku a do zaměstnání byste měla být schopna se vrátit nejdéle za dva týdny.


Další možností je modelace

Těhotenství a kojení nebo velká redukce váhy mají na svědomí pokles prsů. Ochablá prsa je potřeba vymodelovat, takže podstatou operace je vysunutí povislých dvorců do normální polohy. U prsů, kde došlo k výrazné ztrátě objemu žlázy, může chirurg využít „přebývající“ kůži pod dvorcem k doplnění obsahu nově tvořeného prsu. Tímto postupem se docílí mladistvě vyhlížejících prsou, které zároveň budí dojem, že jsou větší. Zhruba 3 týdny po zákroku už budete schopna běžných úkonů, ale samozřejmě jen s notnou dávkou opatrnosti. Minimálně měsíc po operaci je nutné nosit podprsenku bez kostic, a to i v noci.


Když k dokonalosti chybí jen kousek

Jste spokojena s velikostí a tvarem prsů, ale nelíbí se vám bradavky? Jde o relativně snadný výkon. Mezi nejčastější patří operace tzv. vpáčených bradavek, které mohou být mimo jiné příčinou problémů s kojením. „Úspěšné jsou jednoduché operace, při kterých se nepřeruší mlékovody a možnost kojení je zachována,“ vysvětluje MUDr.Urban a dodává, že operace nevyžaduje žádnou speciální přípravu a nejčastěji se provádí v místním znecitlivění bez nutnosti hospitalizace. 


Zkuste soutěžit o plastiku!

Pokud si tedy již delší dobu pohráváte s myšlenkou, že si necháte zvětšit prsa, teď máte tu nejlepší příležitost svou myšlenku realizovat. Pokud je vám více než 18 let, můžete se zapojit do soutěže, kterou pro své pacientky pořádá pražská klinika plastické chirurgie Esthé. Čtyřicet nejrychlejších získá významnou slevu ve výši až 13.200,- Kč na zvětšení prsou. Zákrok provádí špičkoví chirurgové doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc., MUDr. Libor Kment, MUDr. Karel Urban a MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D., kteří pomohli operací prsou již bezmála pěti tisícům žen.

Stačí se v období 1. 6. – 31. 8. (či do ukončení soutěže v případě naplnění kapacity) přihlásit pomocí kontaktního formuláře www.esthe-plastika.cz/kontakty a napsat váš životní příběh s vysvětlením, proč jste se rozhodla pro zvětšení poprsí. Nezapomeňte uvést jméno a příjmení, datum narození, telefonní číslo a fotografii s popisem, co od operace očekáváte.

 

Připravila: redakce
Foto: Esthé
8. 6. 2015

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Redakční testování: Odstranění jizviček a celkové omlazení CO2 laserem

Redakční testování: Odstranění jizviček a celkové omlazení CO2 laserem

Kolegyni v redakci trápí jizvičky po akné a pořád zkoumá, jak se jich zbavit.

Anti-age trendy ošetření pleti: Ultrazvukový peeling, galvanizace, terapie světlem Foto: Shiny Diamond Pexels

Anti-age trendy ošetření pleti: Ultrazvukový peeling, galvanizace, terapie světlem

Podepsalo se nošení roušek a respirátorů na kvalitě vaší pleti? Toužebně očekávaná návštěva kosmetičky je...

Titulka pro: Trvalá epilace EasyEpil

Trvalá epilace EasyEpil

Chcete se trvale zbavit chloupků na některé části těla? Vyzkoušejte EasyEpil. Trvalá depilace - EASYEPIL...

Titulka pro: Vyhrajte neinvazivní liposukci na míru

Vyhrajte neinvazivní liposukci na míru

Neinvazivní liposukce, liposukce třetí generace, kavitace – to jsou termíny, které můžete poslední dobou velmi...

Redakční testování: jak probíhá ošetření CO2 laserem a co čekat

Redakční testování: jak probíhá ošetření CO2 laserem a co čekat

V předešlém článku jsme s MUDr. Radkem Poláčkem probrali, jak se pomocí CO2 laseru zbavit...

Postava do plavek a nohy do minisukně: zbavte se celulitidy Foto: Pixabay

Postava do plavek a nohy do minisukně: zbavte se celulitidy

Celulitidu způsobuje nedostatečnost pojivové tkáně. Podkožní prostor se přeplňuje tukovými buňkami a tím dochází ke...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz