Kosmetika

Vylaďte své křivky

Pravidelný pohyb prospívá nejen zdraví, ale také kráse. Posiluje imunitu, udržuje vás v kondici, příznivě působí na kardiovaskulární systém, má pozitivní vliv na psychiku i krásu pleti. Pomůže vám zhubnout, zpevnit a zformovat tělo a zredukovat celulitidu.

Často máme chuť zajít si zaběhat nebo do fitka, ale kde na to vzít čas? Pokud nestíháte nic jiného než dennodenní kolotoč: práce – děti – domácnost, nezoufejte… cvičit se dá i tak.

10 + 1 jednoduchých tipů, jak se dopracovat k ladným křivkám
Radí trenérka Sarah Maxwell, specialistka pro Fitness & Lifestyle značky NIVEA.
 

Cvičení při nakupování

Cvičení při nakupování

1. CVIČTE VĚDOMĚ

Řadu přínosných cviků provádíte každý den, aniž byste si je uvědomovala. Jejich pozitivní účinek pro vaši kondici však bude mnohem intenzivnější, pokud se na každý pohyb soustředíte a budete cvičit vědomě. Nikdy (ani při domácích pracích) nezapomínejte na správné držení těla s rovnými zády, zataženým bříškem a uvolněnými rameny. Každý pohyb se snažte provádět s co největším nasazením.

2. ZATÁHNĚTE BŘICHO
Nezapomínejte na správné držení těla. Snažte se držet trup rovně, zatáhněte břicho i hýždě a podsaďte pánev, lopatky tlačte k sobě, ramena svěste dolů. Uvolněte se. Prohlédněte se v zrcadle, s překvapením zjistíte, že vám zatažené bříško a rovná záda dokážou ubrat několik let.

3. PROCHÁZKU STIHNETE JEŠTĚ DNES
I když máte pocit, že jste celý den na nohou, přidejte dalších 30 minut chůze. Stačí klidná procházka, která bude přínosem nejen pro vaši kondici, ale i duševní relaxaci. Nemusíte se procházet celou půl hodinu v kuse, ale procházku si můžete rozdělit na několik částí, např. 10 minut ráno, 10 minut přes oběd, 10 minut večer.

4. VYUŽIJTE KAŽDOU CHVILKU
Zkuste využít každou vhodnou příležitost k pohybu. Uvidíte, že se jich nabízí mnoho. Místo výtahu nebo eskalátoru vyjděte po schodech, berte schody po dvou, vystupte z tramvaje či autobusu o stanici dříve, nechte auto doma a jděte pěšky nebo jeďte na kole… Takový pohyb vám denně ubere několik tukových buněk, aniž byste měla pocit, že se nutíte do něčeho nepřirozeného.
 

Mytí oken

Mytí oken

5. TANCUJTE JAKO O ŽIVOT

Tanec má velkou výhodu – zbaví vás nadbytečných kalorií, zapojíte při něm různé svalové skupiny a hlavně vám přinese radost a zábavu. Pusťte si oblíbenou hudbu a tancujte, zpívejte, skákejte. Odvažte se a užívejte si každý pohyb.

Hudba také zpříjemňuje domácí práce – zkuste při hudbě luxovat, zametat, vytírat i žehlit – každý pohyb se snažte provádět s co největším nasazením, dosáhnete tak maximálního účinku. Nezapomeňte držet břicho zatažené a kolena pokrčená, do každého tahu vysavačem či žehličkou dejte maximum síly a napětí. Pohyby provádějte plynule a silou, záda držte rovně. Možná vám to s hudbou půjde lépe. Bylo prokázáno, že hudba zvyšuje výkon a odvádí pocit únavy. Při takovém cvičení dostane zabrat skutečně celé tělo, zejména pak svalové partie jako je zadek, nohy, ruce, břicho a ten nejdůležitější sval těla, vaše srdce.

6. POSILUJTE I U TELEVIZE
Pokud nemáte čas na cvičení a pravidelné posilování, pamatujte, že i málo je lepší než vůbec nic. Využít můžete jakoukoli malou pauzu – při hraní s dětmi, při vaření i při reklamních pauzách v televizi. Každá chvilička cvičení je pro tělo cenným přínosem. U televize vyzkoušejte cviky na posilování stehenních svalů.
Mezi stehna si dejte polštářek nebo míček (overbal) a stlačujte jej. Vždy napočítejte do deseti a povolte. Několikrát zopakujte. Je to skvělé cvičení na posílení vnitřní strany stehen.

Lehněte si na bok, hlavu položte na spodní ruku nebo si ji můžete také podepřít. Horní nohu natáhněte a zvedejte nad podložku. V nejvyšší pozici podržte nohu na 2–3 vteřiny a celé opakujte 16x. Opakujte na druhou nohu.
 

Prsní svaly

Prsní svaly

7. CVIČTE I V KANCELÁŘI

V práci můžete do cvičení zapojit svaly paží a hrudníku. Využít k tomu můžete například lahev s vodou. Seďte ve správné pozici, břicho zatažené, záda rovná, paže směřují dolů podél boků. Lokty držte u pasu a obloukem přitahujte lahev, kterou držíte v ruce, směrem k hrudníku. Poté vraťte zpět do výchozí pozice. Ruce vystřídejte a cvičení několikrát opakujte.

K posilování hrudníku si pořiďte míček, nebo můžete tlačit jen dlaněmi proti sobě. Sedněte si do zpřímené pozice, ramena držte dole, lopatky u sebe, zatáhněte bříško. Postupně oběma rukama stlačujte míček a dbejte na to, aby se vám nezvedala ramena.

8. ZACVIČTE SI I S DĚTMI
Cvičení a péče o děti? Jde to dohromady? Je to jednodušší, než si myslíte. Je to v podstatě jeden velký aerobní maraton. Spočítejte si třeba, kolikrát za den dítko zvednete. Příště až jej budete zvedat, vědomě zatáhněte břicho, zpevněte hýždě a mějte rovná záda. Dítě zvedejte z podřepu a zapojte stehenní a hýžďové svaly. Procházky s kočárkem jsou skvělou příležitostí ke spálení dalších kalorií, posílení spodní části těla i břišních svalů. Postupně délku procházek prodlužujte a zrychlete tempo, běhejte nebo zkuste kolečkové brusle.
 

Pitný režim

Pitný režim

9. DODRŽUJTE PITNÝ REŽIM
Pro krásu a zdraví je nutný dostatečný pitný režim. A to platí pro všechny – mladé i staré. Voda je nezbytná pro fungování celého organizmu a také pro krásu. Dehydratovaná pleť rychleji stárne, a pokud chcete odplavit z těla veškeré odpadní látky, které tělo produkuje, je dostatek tekutin nezbytný. Pijte vodu, minerálky, bylinkové čaje i ovocné a zeleninové šťávy.
 

Protažení

Protažení

10. PROTAHUJTE SE A RELAXUJTE

Pokud se pustíte do pravidelného cvičení, měly byste vědět, že některé cviky je doporučeno provádět pouze několikrát do týdne, nikoli denně. Svaly potřebují regenerovat, aby mohly zesílit a zpevnit se. Po každém cvičení myslete na protažení a důkladný strečink. Protažením svaly navíc natáhnete a dodáte jim štíhlý vzhled. Protahovací cvičení můžete provádět doma, vždy by mělo být uvolněné a příjemné. Strečink a protažení související se cvičením můžete spojit s celkovou relaxací a uvolněním. Zpříjemnit si ji můžete relaxační hudbou, aromaterapií atp., zbavíte se tak stresu a napětí, zklidníte se, dobijete baterky a budete spokojenější. Pravidelná relaxace také oddaluje a zpomaluje stárnutí celého organizmu a příznivě ovlivňuje psychiku člověka.

NAVÍC – DVOUMINUTOVÝ BODYSTYLING I PRO VAŠI POKOŽKU
Cvičením perfektně zpevníte a zformujete celé tělo, ale co vaše pokožka? I ta si zaslouží intenzivní péči. Stačí k tomu docela málo – tělová kosmetika s obsahem koenzymu Q10 a pouhé 2 minuty hýčkání každý den. Pokožce tak dodáte energii, svěžest a podpoříte její regeneraci. Naše tipy:
 

Zpevňující tělový olej Q10 plus od Nivei

Zpevňující tělový olej Q10 plus od Nivey

Zpevňující tělový olej Q10 plus od Nivey

Lehké, rychle a dobře se vstřebávající složení obsahuje pokožce vlastní koenzym Q10, který podporuje proces obnovy buněk a pokožku vyhlazuje a zpevňuje již během dvou týdnů. Pečující avokádový olej pokožku intenzivně vyživuje a hydratuje a obnovuje její jemnost. Při pravidelných masážích pomáhá předcházet striím. 200 ml za 160 Kč.
 

Zpevňující sérum proti celulitidě Q10 plus

Zpevňující sérum proti celulitidě Q10 plus

Zpevňující sérum proti celulitidě Q10 plus od Nivey

Potřebujete rychlé řešení? Koncentrované složení s koenzymem Q10, L-karnitinem a výtažky z lotosu pokožku zpevňuje a viditelně redukuje projevy celulitidy již za 10 dní! Koenzym Q10 podporuje proces obnovy buněk zevnitř, L-karnitin aktivuje přeměnu mastných kyselin na energii a přírodní výtažky z lotosu redukují tvorbu nových tukových buněk. 75 ml za 239,90 Kč

Připravila: Katka
Foto: Nivea
 

 


Diskuze: příspěvků