Vysoký cholesterol představuje vážné riziko pro život

Každý druhý dospělý Čech má zvýšenou hladinu cholesterolu, přičemž 42 % dospělých vůbec netuší, že mohou být ohroženi. Neznají totiž své hodnoty.

Vysoký cholesterol představuje vážné riziko pro život
Další 3 fotografie v galerii

Přitom následky mohou být fatální. Podle statistik nemoci oběhové soustavy patří k vůbec nejčastějším příčinám úmrtí v Česku. V roce 2017 byly důvodem smrti v 44 % případů. Vyžádaly si přes 49 tisíc životů . 


Ač se lékaři opakovaně snaží na problém s vysokým cholesterolem upozornit, informovanost pacientů se nelepší. Přitom paradoxně podle průzkumu, co si nechala zpracovat Česká společnost pro aterosklerózu, je 85 % Čechů přesvědčených, že vysoký cholesterol je závažný problém, který může ohrozit jejich zdraví . Jenže jak už to bývá, skutek utekl. Tedy ani uvědomění si rizika mnohé z nás nepřiměje navštívit lékaře a nechat si v rámci preventivní prohlídky, jež je hrazená zdravotní pojišťovnou, změřit hladinu cholesterolu. 


Přitom s vysokou hladinou cholesterolu souvisí celá řada onemocnění. Mezi ty nejobávanější patří infarkt a mozková mrtvice. Jde o vůbec nejčastější příčiny úmrtí v Česku, každoročně se toto číslo blíží k 50 tisícům. Zvýšený cholesterol má neblahý vliv také na rozvoj hypertenze (vysokého tlaku), ischemické choroby srdeční (nedostatečné prokrvení srdečního svalu) či metabolického syndromu, který je kombinací několika zdravotních onemocnění, jež mohou ohrožovat nejen srdce, ale i život. 


Kdy je potřeba zpozornět a začít problém řešit 

Výzkumy uvádějí, že přibližně polovina dospělých Čechů má zvýšenou hladinu cholesterolu . O té se hovoří v okamžiku, kdy je hodnota cholesterolu v krvi vyšší než 5,2 mmol/l. Lidé starší 40 let jsou na tom ještě o něco hůře, z nich má 37,5 procenta hladinu cholesterolu velmi vysokou, tedy více než 6,2 mmol/l. 


Když lékař diagnostikuje zvýšenou či vysokou hladinu cholesterolu, je potřeba s ní začít bojovat a na nic nečekat. Pokud je situace opravdu závažná, předepíše doktor léky. Ty se musí brát trvale a mnohdy se při jejich užívání projeví nežádoucí vedlejší účinky, např. ochabnutí a bolesti svalů. Pokud je hladina cholesterolu jen zvýšená, je ještě čas s tím ještě něco dělat. Pomůže úprava jídelníčků, zvýšený pohyb a také přípravky obsahující rostlinné steroly. Jejich vysokou účinnost na snížení hladiny cholesterolu prokázaly četné lékařské studie a ve světě jsou velmi užívané a oblíbené. 


Boj proti cholesterolu 

Naturevia VEGAPURE cardio

Naturevia VEGAPURE cardio


Rostlinné steroly dokážou blokovat vstřebávání cholesterolu z potravy, což následně vede k poklesu jeho hladiny v krvi. Jejich bohatým zdrojem je přípravek Naturevia Vegapure Cardio, který snižuje hladinu cholesterolu v krvi, je účinný a zároveň bezpečný pro organismus. Lze jej užívat dvojím způsobem. Pokud je cholesterol mírně zvýšený, nebo existuje zvýšené kardiovaskulární riziko (u kuřáků, obézních lidí či při zvýšeném krevním tlaku), užívá se samostatně. V kombinaci s léky na snížení cholesterolu se účinky sčítají a tato kombinace může pomoci zabránit zvyšování dávky léků. 


Pomohou také omega 3 

Naturevia Omega 3 One a day

Naturevia Omega 3 One a day


Dalším osvědčeným pomocníkem při prevenci potíží oběhové soustavy jsou omega-3 mastné kyseliny. Od 70. let, kdy je vědci objevili, sepsali celou řadu odborných studí o jejich přínosu pro zdraví. Mezi ty nejdůležitější patří kyseliny eikosapentaenová (EPA), dokosahexaenová (DHA) či α-linolenová (ALA). Hlavně první dvě jmenované podporují zdraví srdce, ale i správnou činnost mozku a očí. Byl prokázán také jejich pozitivní účinek na snížení hladiny triglyceridů v krvi či udržení normálního krevního tlaku. Pomáhají i při léčbě deprese. Rovněž fungují jako prevence astmatu a mají kladný vliv na imunitu a snižují zánětlivé procesy v organizmu. Vyzkoušet můžete třeba novinku Naturevia Omega 3 One-a-Day. Ta patří k nejsilnějším na trhu a jedna kapsle obsahuje minimálně 700 mg omega-3 mastných kyselin, což je 2x více EPA a DHA oproti běžným přípravkům s rybím olejem. Takže vám stačí jen jedna kapsle denně, abyste měli nejen zdravé srdce, ale i správně fungující mozek a oči. Nemusíte už dál zbytečně polykat větší počet kapslí kalorického oleje, abyste získali potřebné množství látek pro všechny zmíněné orgány, jak jste byli doposud zvyklí. Navíc se nemusíte bát, že by vám po spolknutí preparátu zůstala v ústech nepříjemná pachuť rybího oleje, kterou jste v dětství nesnášeli. Omega-3 má z tučných ryb jen to nejlepší. 


O kolik lze snížit hladinu cholesterolu 

Až o třetinu! Takže zapomeňte na výmluvy, že s cholesterolem nejde nic dělat. Stačí jen chtít. Při úpravě jídelníčku, zdravější stravě v kombinaci s dostatečným pohybem a zařazením rostlinných sterolů můžete dosáhnout snížení celkové hladiny cholesterolu i o více než 30 procent, a to naprosto přírodní cestou a bez nežádoucích účinků. Myslete na to, že zdraví máte jen jedno a měli byste o něj pečovat. 


Zdroj a foto: www.naturevia.cz

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Na vysoký cholesterol je opravdu potřeba dávat pozor. U mě totiž byl příčinou ischemie , což znamená, že se mi uzavřela tepna v noze, takže se mi noha neprokrvovala a strašně mě bolela. K doktorovi jsem se dostala včas, takže mi nohu zachránili. Od té doby se stravuji zdravěji a víc se hýbu.

ODPOVĚDĚT

2

Beru prášky, udržují mě v normě

ODPOVĚDĚT

3

také beru prášky

ODPOVĚDĚT

2

Tak já už několik roků beru prášky.

ODPOVĚDĚT

2

Já jsem tak na hranice hodnot.

ODPOVĚDĚT

4

BOHUŽEL CHOLESTEROL MÁM A SNAŽÍM SE LÉČIT

ODPOVĚDĚT

2

předpokládám, že cholest. má každý, jen záleží jaký převažuje, jestli ten hodný,HDL tak je to dobře, nebo ten špatný LDL

Tělo si cholest. vyrábí samo v játrech, i hubený člověk má často zvýšený LDL.
Léky, jsou k ničemu, velice poškozují játra.

Vařená vejce nevadí, smažená ano. Tuky, nejlépe ty poctivé - máslo, ne žádné umělé náhražky, to je pouze předražená voda s řepkovým olejem.

ODPOVĚDĚT

3

děkuji za radu také si to myslím

ODPOVĚDĚT

2

Je to všechno složité, dala jsem na radu, že je dobře brát hlívu ústřičnou spolu s vitamínem C, tak uvidíme při příští kontrole

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (9 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Svět zdraví - plán jak zhubnout a zvýšit si kondici sestavený přímo na tělo

Svět zdraví - plán jak zhubnout a zvýšit si kondici sestavený přímo na tělo

Stejně tak jako máme každý jiný otisk prstu, máme i jiný metabolismus. Proto neexistuje dieta...

Svět zdraví – plán jak zhubnout a zvýšit si kondici sestavený přímo na tělo

Svět zdraví – plán jak zhubnout a zvýšit si kondici sestavený přímo na tělo

Stejně tak jako máme každý jiný otisk prstu, máme i jiný metabolismus. Proto neexistuje dieta...

10 rad pro otěhotnění

10 rad pro otěhotnění

Snažíte se otěhotnět? Někomu se to podaří hned, někdo každý měsíc netrpělivě čeká, až se...

Zdraví souvisí s psychikou. Myslete na sebe jako na celek.

Zdraví souvisí s psychikou. Myslete na sebe jako na celek.

Že jsou tělo a duše spojené nádoby není nic nového. Všichni to víme, ale stejně...

9 nejlepších potravin pro podzimní kuchyni

9 nejlepších potravin pro podzimní kuchyni

Všichni je známe. Jsou obyčejné a přesto v sobě skrývají tajemství, o kterých se vám...

Titulka pro: Znáte Reiki?

Znáte Reiki?

Reiki je japonský výraz, kterým je označována univerzální životní energie. Rei znamená v překladu univerzální...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ŠPERKY

Znáte někdo e-shop https://www.hotdiamonds.cz/ moc se mi ...

MIMINKO SE NEDAŘÍ

Dobrý večer, co dělat, když nám nejde otěhotnět? ...

VŮNĚ DO AUTA

Kde sehnat kvalitní vůni do auta? Poradíte?

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz