Zacvičte si!

Určitě budete souhlasit, že skloubit pracovní vytížení, domácí povinnosti a péči o sebe samu je občas nad lidské síly. Pokud se však chcete udržet ve formě, zpevnit tělo a zlepšit kondici, najděte si čas na pravidelné cvičení.

Titulka pro: Zacvičte si!
Zobrazit fotografii v galerii
Ideální je porozhlédnout se po sportovních centrech a klubech v okolí, případně přemluvit kamarádku a vybrat si některou ze sportovních aktivit, které nabízejí. A že jich v současné době je! Některé jsou již známé (aerobik, pilates, spinning, jóga…), ale neustále se objevují další, neméně zajímavé. Už jste vyzkoušeli Power Plate, H.E.A.T., Jumping nebo Bosu?
 
Power Plate - cvičení na speciálním přístroji mohou vyzkoušet všichni, bez rozdílu věku a tělesné kondice.. Základním principem, na kterém Power plate funguje, jsou vibrace, které nutí svaly celého těla pracovat a vyrovnávat změnu rovnováhy, kterou vibrace způsobují. Jedná se o účinné kondiční cvičení, přičemž jeho velkou výhodou je, že stačí cvičit pouhých 10 až 20 minut dvakrát až třikrát za týden. Cvičení napomáhá při hubnutí, posilování problémových partií, tvarování postavy, zmírňuje projevy celulitidy, zlepšuje prokrvení jednotlivých orgánů atp. Jedno z největších Power Plate studií u nás najdete v klubu Holmes Place Energy na Černém Mostě v Praze.
 
Bosu různé druhy balančních cvičení, které používají speciální pomůcku, která vypadá jako poloviční míč. Umožňuje nespočet variant cvičení, vhodné pro všechny věkové skupiny. Má velký vliv na stabilizační systém a na posílení a zpevnění svalů celého těla. Cvičení může být silové, dynamické, ale také jej lze využít pro klidnější cvičení. Pravidelným cvičením dochází k zpevnění těla, získáte pružnost, zbavíte se bolestí zad, zlepšíte držení postavy, rozvinete své pohybové schopnosti a také posílíte schopnost koncentrace.
 
H.E.A.T. – aerobní program s vysokým energetickým výdejem vhodný pro všechny – chůze pod vedením instruktora na speciálních běžeckých pásech, na kterých lze jednoduchým řízením plynule měnit sklon roviny, pro pohyb však využívá pouze svalovou energii, a tak zaručuje stejnou zátěž, se kterou se setkáváme při chůzi v terénu.
 
Jumpingmoderní aerobní cvičení na speciálních trampolínách. Nemusíte se bát, že odskočíte stranou, neboť tampolínky jsou vybaveny držadly. Výhodou cvičení jsou měkké dopady, takže nezatěžuje klouby, přitom zlepšuje stabilitu, zvyšuje kondici a posiluje a zpevňuje celé tělo. posilujete hluboké zádové i břišní svaly, což vede ke správnému držení těla. Je ideální pro všechny, kteří chtějí zhubnout, ale také se vyskáčete ze všech starostí a špatné nálady. Jumping centra najdete po celé republice.
 
Flowin – cvičení pocházející ze Švédska využívá speciální tréninkovou desku a sadu různých podložek na ruce, lokty, kolena a nohy. Při pohybu dochází ke tření (klouzání) podložek o tréninkovou desku. Intenzita zátěže odpovídá tlaku, který na podložku vyvinete, takže náročnost cviku si můžete uzpůsobit podle své fyzické kondice. Cvičením posílíte všechny svalové skupiny i vnitřní stabilizační systém.
 
Foto: archiv Holmes Place
18. 7. 2012

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Proč vybrat dětem nějaký sport?

Proč vybrat dětem nějaký sport?

Na začátku školního roku mnozí rodiče zvažují, jak naložit s volným časem svých potomků. Jednu...

Ria tampóny SPORT

Soutěž o speciální tampóny vhodné pro sportovní aktivity

Značka Ria jako první přichází s inovací, která nabídne komfort všem aktivním ženám, i když...

Ugly sneakers! Seznamte se!

Ugly sneakers! Seznamte se!

Ugly znamená v českém překladu ošklivý.

Preventan Sport

Preventan® sport

Preventan®, česká řada doplňků stravy na podporu imunitního systému, přichází s novinkou Preventan® Sport pro...

Titulka pro: Ideální sport = zumba

Ideální sport = zumba

K nejoblíbenějším sportům patří v poslední době zumba snad proto, že je plná hudby, tance...

Titulka pro: Módní trendy jara

Módní trendy jara

Jaro se už pozvolna blíží a obchody už nabízejí své jarní kolekce. Podívejte se, co...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz