Jak na bolavé bříško?

Nadýmání a bolesti bříška dokáží občas potrápit každé miminko. Asi 15% dětí trápí dokonce kojenecké koliky. Existuje mnoho rad, jak se s těmito problémy vypořádat. Kromě správné životosprávy a masírování bříška je řešením užívání probiotik.

Titulka pro: Jak na bolavé bříško?
Zobrazit fotografii v galerii

Pro miminka a batolata jsou vhodným pomocníkem probiotické kapičky BIFIFORM®, které v denní dávce obsahují jednu miliardu živých probiotických bakterií Bifidobacterium a navíc sto milionů probiotických bakterií Streptococcus thermophilus. Kapky BIFIFORM® pozitivně ovlivňují, obnovují a udržují přirozenou střevní mikroflóru a posilují správné trávení, čímž pomáhají nejen při nadýmání, ale také při zácpách nebo průjmech.

Strategie pro maminky

Jestliže děťátko trápí nadýmání, zkuste, než se vydáte k lékaři, nejprve přírodní cestu. Ze svého jídelníčku vyřaďte potraviny, které by mohly nadýmání kojence způsobovat, jako je syrová zelenina, luštěniny nebo ostrá jídla, a miminku „naordinujte“ probiotika. U dětí mladších dvou let totiž není střevní mikroflóra ještě dostatečně vyvinutá, častěji proto mohou mít obtíže s trávením a bolestí bříška, s průjmem nebo zácpou, případně právě s nadýmáním. Obtíže s nevyrovnanou střevní mikroflórou lze s úspěchem řešit doplněním probiotických bakterií, které se přirozeně adaptují na normální střevní mikroflóru.

Jak působí

 Bibiform
Bibiform

Probiotika pozitivně ovlivňují činnost trávicího systému, obnovují a udržují přirozenou střevní mikroflóru a posilují správné trávení. Pomáhají také při nejrůznějších obtížích, jako je zácpa, průjem nebo nadýmání, a navíc podporují imunitní systém. Probiotické kapky BIFIFORM® obsahují vysoké množství živých probiotických bakterií – 109 cfu tzn. jednu miliardu bakterií Bifidobacterium (BB-12®) a navíc 108 cfu tzn. sto milionů probiotických bakterií Streptococcus thermophilus (TH-4®), což je prokazatelně dostatek pro vysokou účinnost tohoto přípravku. Účinnost a bezpečnost dávkování jsou ověřeny řadou klinických studií.


Probiotické kapky BIFIFORM® se podávají jednou denně, nejlépe po jídle. Mohou být používány jak pro kontinuální udržení zdravé střevní mikroflóry, tak také jako účinný prostředek při vzniku náhlých potíží spojených se špatným trávením, jakými jsou bolest břicha, průjem či zácpa.

Doporučená denní dávka pro děti (od ukončeného prvního měsíce věku) i pro dospělé je 0,5 ml roztoku. Jedno balení probiotického přípravku BIFIFORM® kapky obsahuje 7 ml účinné látky. Po otevření tedy kapky vystačí na 14 po sobě jdoucích dní a 14 dávek.

Doporučená cena jednoho balení kapek BIFIFORM® (7 ml) je cca 240 Kč. Přípravek lze zakoupit v lékárnách nebo na www.lekarna.cz. Více informací naleznete na www.bifiform.cz.
 

Připravila: Zuzana

foto: OTC

10. 1. 2011

 

 

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Kapičky Espumisan,jsou opravdu skvělé...obě moje dětičky na něm odrostly...používali jsme je skoro až do roka...

ODPOVĚDĚT

0

U nás měl problémy s bříškem jen mladší syn, takže mne to nejdřív vylekalo - od staršího jsem na nic takového nebyla zvyklá, ten byl zlaté mimčo, jen jedl a spal, ale naše dětská dr. mi naštěstí poradila Espumisan kapky a ty nás koliky rychle zbavily.

ODPOVĚDĚT

0

To jsem na Espumisanu ocenila asi nejvíc, že ho mohla dcerka už od narození... samozřejmě jsem nejdřív zkusila fenyklový čaj a mazání bříška a houpat... ale nakonec jsem sáhla po kapičkách a opravdu nám dost ulevily.

ODPOVĚDĚT

0

Jo a na netu jsem viděla nějakou soutěž s Espumisanem (myslim do ledna 2014), takže kdo byste kupoval, tak mrkněte na jejich stránky espumisan-kapky.cz ... třeba i vyhrajete ;-) já už sms poslala ;-)

ODPOVĚDĚT

0

Miminka spolykají hodně vzduchu a jejich trávení ještě není dokonalé:(Mému synkovi jsem se snažila pomoct - dávali jsme kapky Espumisan - vyhání plyny ze střev (ale do organismu se nevstřebává), cvičili jsme nožičkama a dávali teplé polštářky na bříško. Já jsem nejedla nic kynutého a popíjela fenyklový čaj s kmínem.

ODPOVĚDĚT

0

Přesně s tímhle příspěvkem souhlasím,takhle jsme to dělali taky i my a Espumisan můžeme jen a jen pochválit...jen škoda,že jsem se nedozvěděla dříve,že ho můžou i novorozenci, ušetřili by jsme si pár probrečených nocí...

ODPOVĚDĚT

0

Pokud vaše miminko trápí nadýmání, je dle mých zkušeností (matka dvou chlapečků) vhodné aplikovat přípravek zaměřený přímo na tento problém. Proto mohu doporučit Sab Simplex. "Sab Simplex je možno užívat při obtížích, jako jsou: plynatost, nadýmání, pocit plnosti způsobený hromaděním plynů v trávicím ústrojí, nadměrné polykání vzduchu, které se projevují tlakem v nadbřišku za nedostatečného odchodu plynů." (citace z příbalového letáku). Lenka

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (7 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

CO POD STROMEČEK

Ahoj holky, máte tipy, co letos pod stromeček dětem? Já bych ...

IVFKO

Ahoooj :) Přátelé, s manželem se chystáme na IVFko. Nevím ...

DAROVÁNÍ VAJÍČEK

Ahojky holky :) Dotaz... Byla některá z vás darovat ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz