Zdraví

Vydejte se relaxovat do lázní!

Sbírání kytiček

I v zimních měsících se můžete věnovat regeneraci svého organismu. Taková zimní relaxace v rukou profesionálů, kteří člověka opečovávají, je nejen zdraví prospěšná, ale také moc příjemná. Navíc představa, jak se koupete ve vířivce, prohříváte v sauně nebo si vychutnáváte léčebný zábal, k výletu do lázní přímo láká.

Možná si řeknete, že do welness centra si můžete zajít i v místě svého bydliště. Že kvůli sauně, vířivce a bazénu ještě nemusíte cestovat do lázní. Navíc nejste nemocný člověk, nepotřebujete tedy žádné lázně…

Lázně nejsou určeny jen nemocným
Oblíbili si je i ti, kteří jsou během roku v práci hodně vytížení. Za pár dnů pobytu v lázeňském prostředí načerpáte novou energii, nabijete baterky a pořádně si odpočinete. A to pod dohledem lékařů, kteří z nabízeného programu doporučí to nejlepší konkrétně pro vás.

Mnohé z procedur, které každé lázně nabízejí, mají velmi specifické účinky díky léčivým pramenům. Procedury není však vždy vhodné libovolně kombinovat. A ne všechny se hodí pro každého. Věděli jste například, že:


• se obecně doporučuje čerpat maximálně tři procedury denně? Často však méně znamená více.
• po každé celkové koupeli nebo masáži byste měli minimálně hodinu odpočívat?
• musíte po procedurách hodně pít, protože potřebujete dostatek tekutin, aby vyplavily škodlivé látky pryč z těla?
Proto je na lázních dobré, že jste pod dohledem odborníků a můžete se poradit s lékařem, který vám doporučí počet procedur i jejich nejvhodnější kombinaci.

Za tři dny jste ve formě
Lázeňský pobyt si často spojujeme s dlouhou dovolenou. Ale to už dnes není pravda. Většina našich lázní nabízí i krátkodobé pobyty. Ty bývají často i tematicky zaměřené. Právě teď je nejoblíbenější zimní relaxace. Nabízejí ji například Lázně Teplice nad Bečvou. Třídenní zimní relaxaci s polopenzí a čtyřmi procedurami si můžete koupit už od 720 Kč na osobu za den.

Užijte si romantické lázně ve dvou
Vyrazit s partnerem do lázní je super nápad. I během krátkého lázeňského pobytu váš organismus zregeneruje. Nebudou vás rušit povinnosti všedního dne. S partnerem si řeknete asi víc než běžně za celý týden. Luxusní balíček by měl zahrnovat kromě ubytování, stravy a lékařské prohlídky i uhličité koupele, aromatické masáže, vstup do bazénu, finské sauny a wellness centra. Třešničkou na dortu je pak například gurmánský zážitek – slavnostní večeře s několikachodovým menu.

Kam za lázeňskou pohodou?
Pokud neholdujete vyhlášeným lokalitám, jako jsou Mariánské nebo Františkovy Lázně, kde potkáváte zástupy zahraničních turistů, vyzkoušejte některé z menších středisek. Například Lázně Teplice nad Bečvou se nachází v malebném údolí řeky Bečvy nedaleko Hranic. Pyšní se unikátními prameny minerální vody s vysokým obsahem oxidu uhličitého. Takovou vodou se léčí především srdečně-cévních onemocnění. Během čtvrt hodiny se oxid uhličitý vstřebává přes kůži do krevního oběhu a je nejlepším přírodním prostředkem k rozšiřování cév. Ke zklidnění slouží suchý zábal, ve kterém si po proceduře čtvrt hodiny odpočinete. Už po první koupeli budete překvapeni, jak se vám uvolnilo svalové napětí a jak se cítíte dokonale svěží. 

Připravila: Zuzana

Foto: archiv

4.2. 2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků