Kosmetika

Svůdné rty: jak je správně nalíčit

Rty jsou považovány za symbol smyslnosti a přitažlivosti a díky nim můžete přitáhnout pohledy a zájem mužů. Dávno už neplatí, že výrazné barvy patří jen večernímu líčení.

Svěží a plný vzhled rtů umocněný sytou barvou si můžete dovolit i přes den. Chce to ale vědět, jak na to. Stačí jen trochu odvahy a pár tipů jak rty rozzářit a docílit jejich plnosti i bez chirurgických zákroků.

Okraje rtů pečlivě obkreslete konturovací tužkou, která vám umožní korigovat případné nedokonalosti jejich tvaru. Pak přichází chvíle pro rtěnku, kterou vyplníte celou plochu rtů, ideálně štětečkem. Nadbytek rtěnky odstraňte lehkým obtisknutím do papírového ubrousku. Plnost a svěžest rtů můžete podpořit leskem na rty.

Tipy a triky vizážistky Marie Mandelíkové

  • Pro optické zvětšení obkreslete rty konturovací tužkou vně přirozeného okraje rtů. Abyste rtům dodaly plnost, používejte perleťové rtěnky a lesky na rty ve světlých tónech. Optický objem rtům dodáte také přidáním světlejšího odstínu nebo perleti na střed horního i dolního rtu.
  • Rtěnky a lesky v neutrálních, tlumených a tmavých barvách rty opticky zmenšují a zužují. Pokud chcete rty opticky zmenšit, konturovací tužkou vykreslete obrys uvnitř jejich přirozeného okraje.
  • Pro plastický efekt krásně tvarovaných rtů vystínujte tmavší tužkou na rty jejich okraje a koutky a rozetřete do ztracena. Pak naneste o něco světlejší rtěnku nebo lesk v odpovídajícím tónu.
  • Rty můžete navíc obkreslit světlou béžovou tužkou o odstín světlejší, než je tón vaší pleti nebo přidat trochu perleti nad střed horního rtu. Tím ještě více barvu a tvar rtů umocníte
  • Pro decentní vzhled zkuste rtěnku nanést na rty prstem. Rty tak získají jen jemný barevný nádech a budou vypadat velmi přirozeně.
  • Pamatujte, že čím je barva rtěnky výraznější, tím preciznější by mělo být její nanesení, aby byl výsledný dojem perfektní.

Několik rad, jak zvolit správný odstín rtěnky

  • Čím výraznější je červená barva rtěnky, tím světlejší by měla být tvářenka a méně výrazné líčení očí.
  • Červenou barvu rtěnky volte podle velikosti rtů a odstínu pleti. Menší rty potřebují světlejší odstíny červené. Světlé, narůžovělé pleti sluší oranžové tóny, červená s broskvovým nádechem a švestkově červené odstíny. Světlé, jemně namodralé pleti doporučujeme červenou s růžovými tóny a rudou. Středně tmavá pleť se žlutým nádechem ladí s teplejšími odstíny červené s oranžovým podtónem. Tmavší pleti s namodralým či olivovým nádechem sluší odvážné, jasně červené, třešňové odstíny.

Připravila: vizážistka Marie Mandelíková

Zdroj informací: MM beauty and colours
Zdroj fotografií: Ota Mandelík

Diskuze: příspěvků