Zdraví

Život s křečovými žilami se dá zjednodušit

Sbírání kytiček

Křečovými žilami je v současnosti postihován stále větší počet osob. Tento problém postihuje ve vyspělých evropských zemích 60 % žen a 30 % mužů. Potíže se objevují u stále mladších pacientů a skupina osob trpících problémem žilní nedostatečnosti se rozšiřuje. Pojem křečové žíly se tak v poslední době skloňuje ve všech pádech.

Používání zdravotních kompresivních punčoch je jednou z nejdůležitějších metod léčby křečových žil. Síla komprese se liší dle stadia postižení žil pacienta. Rozsah kompresivní léčby je široký, od podpůrné preventivní komprese, přes výrobky 1. kompresní třídy při žilní nedostatečnosti v počátečních stadiích, 2. kompresní třída je použita při pokročilejším stadiu onemocnění žil až po 3. kompresní třídu u závažnějších stavů křečových žil.

V letním období, kdy se vlivem tepla obtíže všech pacientů s křečovými žilami prohlubují, často pacienti, kteří se léčí 2. kompresní třídou, přistupují ke kompromisu a pro letní období volí zdravotní punčochy 1. kompresní třídy. Důvodů je hned několik – punčochy 1. kompresní třídy jsou zpravidla tenčí, lehčí a vzdušnější a to je pacientům samozřejmě v horkých dnech příjemné. Ale volba lehčí komprese vhodná není, dokonce může být i riziková. Léčba žil v takovém případě není dostatečná. Ohrožujícím rizikem je embolie či trombóza.

 

S řešením přišla v letošním roce společnost ARIES, a.s., uvedla na trh novinku, která tento problém spolehlivě vyřeší, stehenní samodržící punčochy zdravotní řady Avicenum 360 FINE. FINE jsou vzdušné, mají jemnou strukturu a zároveň plně zachovánu funkci 2. kompresní třídy. Byly vyvinuty právě proto, aby pacienti nemuseli dělat kompromisy v léčbě. FINE umožňují cítit se při nošení lehce, vzdušně a díky dostatečné kompresi i bezpečně. Při vývoji stehenních punčoch Avicenum 360 FINE mysleli designéři nejen na perfektní technické zpracování, ale také na přirozený vzhled. Punčochy jsou lemované krajkou, jsou tenké a nohy v nich vypadají opáleně a atraktivně. Využití nacházejí nejen v letních dnech, ale i při společenských událostech. S punčochami Avicenum 360 FINE se můžete plně radovat ze života a zároveň nedělat ústupky z vaší léčby.

 

Pro zdravotní stehenní punčochy Avicenum 360 FINE jsme nalezli jen samá pro. Pokud i vy patříte mezi pacienty s křečovými žilami, jste zodpovědní a máte se rádi, Avicenum 360 FINE 2. kompresní třídy zakoupíte na e-shopu www.aries.eu.

Zdravotní řada punčochového zboží Avicenum nabízí ucelený sortiment zdravotních výrobků, od podkolenek, punčoch po punčochové kalhoty. Také pažní návleky i ponožky pro diabetiky. Široký výběr výrobků určených jak pro prevenci křečových žil, tak pro cílenou léčbu všech kompresních tříd.

Jak vybrat správnou velikost, jak oblékat

Při určování velikosti zdravotní punčochy je důležité věnovat pozornost měření. Závisí na něm správná funkce punčochy. Měření se provádí po ránu, v průběhu dne končetiny natékají a pro každou končetinu zvlášť.
 

Navlékání punčoch usnadňuje pomůcka zvaná Navlékač Avicenum. Je zdarma součástí balení každého výrobku Avicenum od 2. kompresní třídy, ale je možné jej i samostatně zakoupit. Obr. Oblékání punčoch bez špičky.

 

Ohrožení křečovými žilami stoupá s rizikovými faktory jako je dědičnost, kouření, alkohol a sedavý či stojící způsob zaměstnání.

Tipy na prevenci a zmírnění obtíží

  • hýbejte se
  • noste pohodlné oblečení
  • navštěvujte pravidelně lékaře
  • jezte zdravě
  • dopřejte si osvěžení
  • masírujte své nohy.

Pokud Vás problematika křečových žil zajímá, více informací a rad naleznete na
www.zilni-poradna.cz. O problémech zde srozumitelně píší a na vaše přímé dotazy nestranně odpovídají lékaři, kteří jsou ve svém oboru uznávanými autoritami.
Další informace naleznete na www.facebook.com/zilni.poradna.avicenum
www.youtube.com/AriesTVstream

Pečujte o své nohy, hýčkejte je, zaslouží si to, vždyť vás denně nosí!

Připravila: Katka
Foto: Avicenum
24. 8. 2016

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků