Rodina

5 důvodů, proč si lidé vybírají nebankovní půjčku namísto bankovní

V současné době je naprosto jednoduché dostat se do finančních problémů, ovšem z takové situace se už člověk hrabe velice těžko.

Protože se finanční trh rozděluje na dva sektory, tedy bankovní a nebankovní, je z čeho vybírat. Úvěrových produktů existuje vskutku nespočetné množství. V následujících řádcích vám prozradíme, proč si lidé vybírají spíše nebankovní společnosti namísto bankovních domů. 

Půjčka je vyřízena rychle 

V první řadě si spousta lidí pochvaluje rychlé vyřízení a schválení. Dokonce můžete peníze dostat ještě v tentýž den, co o půjčku požádáte, což je vskutku bleskové. Samozřejmě záleží na tom, o jaký konkrétní produkt žádáte a jak vysoká má půjčka být. Okamžité vyřízení bývá hlavně u těch menších částek. 

Sjednání půjčky online 

Celá řada nebankovních poskytovatelů nemá ani kamenné pobočky, neboť nabízí jednu jedinou možnost sjednání, a to je přes internet. Přímo má svých webových stránkách mají poskytovatelé formulář, do něhož vyplníte požadovanou částku a dobu splatnosti, ještě osobní a kontaktní údaje. Po odeslání formuláře dostanete odpověď během několika minut, respektive hodin. 

Variabilita splátek 

Pokud máte měsíční rozpočet nastavený tak, aby vám všechno vyšlo, můžete si stanovit výši splátek podle sebe. Samozřejmě od výše splátek se potom odvíjí doba splatnosti, a tím pádem i úroková sazba. Sami si určíte, kolik potřebujete peněz a na jak dlouho. Zpravidla platí, že čím delší je doba splatnosti, tím vyšší je úroková sazba. Z tohoto důvodu je lepší nastavit si vyšší splátky, abyste se zbavili svého dluhu co nejdříve a zbytečně nepřepláceli moc peněz. 

Nemusíte dokládat svůj příjem 

Jestliže se jedná o menší půjčky, nemusíte dokládat ani svůj příjem, a tak nepotřebujete od účetní vyplňovat formulář o potvrzení příjmu. Pokud byste ale šli do banky, bez daného potvrzení byste se neobešli, neboť banka si chce být jistá, že peníze poskytuje bonitním lidem, tedy klientům, již jsou schopní splácet. 

Půjčka na cokoliv 

Lidé ve finanční tísni, kteří využívali nebankovní půjčky si pochvalovali, že nemuseli uvádět účel použití. I když tato výhoda platí už i u bankovních půjček. V minulosti totiž především bankovní instituce požadovaly, abyste uváděli účel použití peněžních prostředků a dokládali, že jste peníze vskutku použili na uvedený účel, například na automobil. 

Bohužel, nebankovní firmy mají špatnou pověst kvůli některým lichvářům, ale neměli byste házet všechny do jednoho pytle. Jestliže hledáte spolehlivého poskytovatele půjček, podívejte se na stránky české společnosti Cool Credit, která má hodně pozitivních recenzí a specializuje se na rychlé online půjčky. Najdete tam veškeré informace nejen o firmě, ale také o finančních nabídkách. 

KP

Foto: Pixabay


Diskuze: příspěvků