Zdraví

Akupunktura zatočí s alergií

Sbírání kytiček

Znáte důvěrně od jara nateklé oči, rýmu, dráždivý kašel a jiné nepříjemné projevy alergie? Musíte si kapat kapky do očí a vdechovat, či jinak užívat kortikoidy? Právě vám teď přiblížíme možnosti léčby alergie akupunkturou.

Akupunktura je stará čínská metoda, která se zabývá funkčními poruchami organismu. V některých případech zabírá i rychleji než klasická medicína. Přitom nemusíte užívat léky, které mohou mít vedlejší účinky. Jedno z onemocnění, na které akupunktura často dobře zabírá, je alergie. Na lidský organismus působí znečištěné životní prostředí. Některé látky z našeho okolí zatěžují imunitní systém organismu a tím, že ho imunitní systém musí bojovat s těmito škodlivými látkami, se naruší jeho regulativní systémy. Tělo pak není schopno se samo se zátěží vyrovnat. Pomocí akupunktury dokážeme tělu dodávat energii, či přerozdělovat energii, kterou má nemocný člověk špatně rozdělenou. Akupunktura dokáže dodat nebo přerozdělit energii do orgánů, kde její nedostatek způsobuje onemocnění.

Princip léčby alergických onemocnění spočívá ve snaze dodat tělu přes určité akupunkturní body energii a pomocí dalších bodů ji přerozdělit. S léčbou alergie pomocí akupunktury mám třicetileté zkušenosti. U mnoha pacientů jsou výsledky velice příznivé. Lidé s dechovými obtížemi, s alergickými záněty očí apod. mohou být po určité době léčby úplně vyléčení nebo mají minimální problémy.

Hlavní příznivý efekt je v odbourání kortikoidů. Mám pacienty, kteří po absolvování základní akupunkturní kúry v rozsahu 10 – 20 sezení dvakrát až třikrát týdně, nyní dochází na sezení 1 – 2krát měsíčně a jsou bez obtíží.

Pacienti však musí mít u akupunkturní léčby trpělivost. Někdy se jim uleví poměrně rychle, může to však trvat i déle. Ze začátku jim ponechávám jejich klasickou léčbu. Oni sami pocítí, kdy se jim uleví. Sami pak pomalu opouští braní klasických léků. Při léčbě alergie akupunkturou záleží na fázi onemocnění, se kterým přijdou do ordinace. V některých případech akupunktura ani nezabere. Záleží na tom, jak už je poškozen imunitní a alergický systém pacienta. Akupunkturou se dají úspěšně léčit i alergie u malých dětí. U těch používám akupresuru určitých bodů na ušním boltci, na něž nalepím akupresurní kuličky.

Jedna moje letitá pacientka měla záněty spojivek, užívala dýchadla a navíc měla chronický zánět ledvin. Dneska jsou její ledviny v pořádku a tři roky je bez alergických projevů. Stále chodí jednou měsíčně na udržovací léčbu. Když si uvědomíme, kolik by za ty tři poslední roky spotřebovala kortikoidů, kterými by si tlumila imunitní systém, nebo by mohla nabírat na váze, tak je to pro ni úspěch.

Měl jsem pacientku, u které propukla alergie náhle. Přišla po měsíci těžkých alergických projevů, užívala kortikoidy. Po šesti sezeních její alergie zmizela. Podařilo se nám podchytit ji v počátečním stadiu. K úspěšnému vyléčení alergie akupunkturou přispívá včasný začátek léčby. V praxi lidé vyhledají odborníka na akupunkturu často jako poslední řešení.

Autor: MUDr. Ludvík Zemánek
Foto: iStock
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků