Zdraví

Barevné domky Hajnice dostaly třicet tisíc!

Sbírání kytiček

A nejde o jen tak ledajaký dar. Zaměstnanci pojišťovny MetLife se totiž sami složili a vybrali 30 000 Kč, které věnovali lidem s mentálním postižením. Abychom byli konkrétnější: peníze poputují do Barevných domků Hajnice.

BD Hajnice nejsou jen tak obyčejné domky. Od ostatních se liší tím, že jde o příspěvkovou organizaci, která se stará o lidi s mentálním postižením. Chcete-li se o „domcích“ dozvědět více, nalistujte si na webu www.barevnedomky.cz. A třeba vám hned bude jasné, proč zrovna ředitelka BD Hajnice Lenka Škarková nedávno převzala z rukou generálního ředitele pojišťovny MetLife Davida Martínka šek v hodnotě 30 000 Kč. Šlo o výtěžek zaměstnanecké tomboly zmiňované pojišťovny, který firma zaokrouhlila. A kam peníze poputují? „Nakoupíme křesla, koberce, skříně a další potřebné věci do skupinových domácností a dále materiály do dílen,“ uvedla Lenka Škarková.

Aviva je součástí MetLife

Abyste si však nemysleli, že jde o jednorázovou dobročinnost, na kterou se po čase stejně zapomene. Pojišťováci podporovali BD Hajnice už dříve – tehdy jen pod hlavičkou firmy Aviva životní pojišťovna, která je od loňského roku součástí MetLife. A další dobrá zpráva? Spolupráce mezi Avivou a Hajnickými nebyla jen o penězích, i když každá finanční pomoc je pro neziskovou organizaci velice důležitá. Vedení pojišťovny například zprostředkovalo setkání svých zaměstnanců a klientů BD Hajnice. Proč? Aby zaměstnanci sami poznali, koho jejich společnost podporuje. Navíc vloni se v Hajnicích odehrál dobrovolnický den Memoriál Pepy Vosmeka, a tak si někteří zaměstnanci mohli sami vyzkoušet, jaké to je pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují. Nechcete se také přidat?


Připravila: Marcela
Foto: archiv firmy
2. 3. 2013
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků