Deprese - strašák moderní doby

Každý z nás občas cítí smutek. Cítíme se samy, opuštěné, nemilované. Musíme se neustále zlepšovat, protože se necítíme dosti dokonalé a výkonné. Důležité je, aby nás pocity smutku brzy opustily a vystřídala je radost. Nejhorší je, pokud se nám už dlouho nechce nic dělat, protože nic nemá cenu. Pozor, aby nás nepřepadla deprese.

Titulka pro: Deprese - strašák moderní doby
Zobrazit fotografii v galerii

Podle tradiční čínské medicíny souvisí s pocity smutku orgány plíce a tlusté střevo. Pokud budou plíce pracovat optimálně, budou jejich sliznice čisté a plicní sklípky – tedy nejhlubší struktury plic, kde dochází k okysličování krve – budou schopny s co největší účinností předat kyslík ze vzduchu červeným krvinkám, pak bude mít každá buňka v lidském těle schopnost využít více energie a tedy za pomoci kyslíku spálit více cukrů nebo tuků. Dostaňte do svého těla co nejvíce kyslíku a budete mít více energie, životního elánu a chuti do realizace nových věcí.

Joalis Respihelp
Joalis Respihelp

Dochází vám energie a vitální síly? Nechce se Vám nic dělat? Máte chuť spát a nic vás nebaví? Detoxikujte plíce a plicní sklípky. Náš tip Joalis RespiHelp.

Vyzkoušejte různé dechové techniky, které znají východní medicínské a filozofické školy. Stačí se jen soustředit na dech, tedy na výdech a nádech a pohyby břicha v oblasti trochu níž pod pupkem (tzv. bod hara – přibližně druhá čakra z indické tradice), a již bezprostředně po několika minutách takového soustředěného dýchání můžete na sobě cítit změny.

Deprese mají svůj prapůvod v rodině. Pro ženu bývá typický vztah s jejím otcem, tedy otec, který nedokázal svoji dceru v dětství a dospívání upřímně pochválit, povzbudit a ocenit její schopnosti, spíše si z ní dělal blázny a trochu ji slovně srážel, bude mít později, až dospěje, potíže se svojí vlastní sebeúctou, tedy s oceněním sama sebe. Bude se pravděpodobně cítit nedokonalá, proto bude na sobě neustále pracovat a vlastně tak soutěžit s ostatními. Ve skrytu duše se bude snažit dokázat svému otci (nebo matce), že je schopná a bude si chtít tak zasloužit ocenění nejen od blízkých lidí ale také od celého okolí. Bude se snažit vypadat stále více hezká, každý přebytečný kilogram tělesného tuku bude na sobě nesnášet a neustále ho bude řešit, možná bude mít snahu stále pracovat, jak to už moderní doba přináší. Kritik v podobě rodiče se přesune dovnitř duše a stane se tak vlastním vnitřním kritikem, který bude pak obviňovat a hodnotit sama sebe, stanovovat si sice dobré cíle, avšak často reálně nedosažitelné, a přinášet tak pocity, že nejsem dost dobrá a výkonná. Možná si najde partnera podobného otci, který v ní též nedokáže vzbudit pocit zdravé sebeúcty.
 

Joalis Depreson
Joalis Depreson

Lidské pocity se tvoří v emocionálním mozku nebo též limbickém systému. Jsou nakonec spojeny s konkrétními přeměnami chemických látek, u smutku a deprese s nervovým přenašečem serotoninem. Mozkové struktury, které jsou odpovědné za produkci a navazování serotoninu na receptory buněk lze rovněž očišťovat a tím významně přispívat k odstraňování smutků a depresí. K tomu slouží Joalis Depreson.

Při práci s vlastní depresí a smutky významně přispívá duševní hygiena. Odpočiňte si. Relaxujte. Radujte se. Radost je totiž právě tou emocí, která vytlačí z mozku smutek.

Autor: Ing. Vladimír Jelínek
Komerční prezentace
Foto: iStock, Joalis
26. 4. 2012

 

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Depresí trpím skoro celý život, a za tu dobu jsem si našla jak chemické, tak přírodní způsoby, jak ji překonávat. Mimo cvičení a zdravou stravu jsem nedávno narazila na CBD olej, který mi na vyrovnaný psychický stav doporučila kamarádka. Četla jsem o něm něco tady přímo ve spojitosti s depresí: odkaz Docela dost mě to zaujalo. Nemáte někdo zkušenost?

ODPOVĚDĚT

0

Taky jsem měla život celkem náročný a možná taky proto jsem k depresím o něco víc náchylnější než ostatní lidé. Jednu dobu to zašlo tak daleko, že mě depresivní stavy začali omezovat dokonce i v práci, což mě donutilo ke změně. Začala jsem na sobě pracovat a na základě rad z https://www.1job.cz/prispevek/Jak-na-sobe-pracovat-pri-depresi se můj stav začal o dost zlepšovat.

ODPOVĚDĚT

1

deprese je hrozná věc zažila jsem to

ODPOVĚDĚT

0

Dětství jsem měla smutné, prostě nic moc. Pak se se mnou život taky vůbec nemazlil a mám depku. Paní doktorka říká, že se mi netvoří hormon štěstí a užívám citalec. Obávám se, že do konce života a mrzí mne, že se bez tabletek neumím radovat.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (4 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Tradiční čínská medicína a její místo

Tradiční čínská medicína a její místo

Většina z nás má aspoň nějaké ponětí o tradiční čínské medicíně. Tradiční čínská i současná...

Titulka pro: Mitochondriální medicína

Mitochondriální medicína

Nevíte, co to znamená? Také se jí říká medicína proti stárnutí – anti-age medicína, a...

Titulka pro: Bylinky dokáží změnit život

Bylinky dokáží změnit život

Dnešní uspěchaná doba na nás klade obrovské nároky každý den. Žijeme ve světě plném technických...

Zdraví souvisí s psychikou. Myslete na sebe jako na celek.

Zdraví souvisí s psychikou. Myslete na sebe jako na celek.

Že jsou tělo a duše spojené nádoby není nic nového. Všichni to víme, ale stejně...

Titulka pro: Toužíte po dítěti? Srovnejte si cyklus a psychiku

Toužíte po dítěti? Srovnejte si cyklus a psychiku

Ve staré Číně znamenal velký počet zdravých dětí povinnost vůči císaři. Malé rodiny bývaly terčem...

Alternativní medicína

Alternativní medicína

Vanda Prchalová

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz