Hromadná oslava narozenin českých celebrit a 584 narozeninových svíček na dortu!

Tak takový věk už je opravdu uctyhodný! Nejedná se ale o stáří jednoho člověka, nýbrž o celkový věk tzv. „únoráků“, kteří oslavili své narozeniny na společné párty. A kdo jsou vlastně ti „únoráci“? Jsou to lidé, které spojuje extrémní svobodomyslnost, osobitý humor, neovladatelnost a některé z nich i účast na velkolepé oslavě, která se konala v pražském hotelu U Prince na Staroměstském náměstí. Co všechno se může stát, když se tyto osobnosti sejdou na společné narozeninové oslavě, jejímž moderátorem byl Václav Žmolík?

Titulka pro: Hromadná oslava narozenin českých celebrit a 584 narozeninových svíček na dortu!
Zobrazit fotografii v galerii

O zábavu a dobré jídlo rozhodně nebyla nouze, a tak si mohli Jana Bernášková, Kateřina Brožová, Miroslav Donutil s chotí, Lenka Filipová, Patrik Hezucký, Bohouš Josef, Jitka Kocurová, Lucie Králová, Vladimír Kratina s manželkou a dcerou, David Kraus s maminkou Janou Karusovou, Berenika Kohoutová, Míša Nosková, Marta Ondráčková a Tereza Zimová svou oslavu opravdu pořádně užít. V únoru slaví své narozeniny například i Paris Hilton, Yoko Ono nebo Robbie Williams.

Již při příchodu to sršelo vtipem a nápaditostí, tedy vlastnostmi, které jsou těmto lidem vlastní. Jelikož slavili narozeniny společně, chtěli si navzájem i netradičně všichni popřát. Využili heliem naplněné balonky, nasáli jejich obsah do plic, začali zpívat, recitovat, gratulovat, vykřikovat své soutěžní přání. V tom se celý hotel rozezněl roztomilými hlásky gratulujících si oslavenců. Chvilkami museli svá vystoupení opakovat, protože pro hlasitý smích všech je nebylo slyšet. Gratulant a oslavenec s nejvtipnějším výstupem, Patrik Hezucký, od Jiřího Bauera, ředitele hotelu U Prince, obdržel tučný voucher na konzumaci. „Tak to jsem opravdu nečekal. Doteď jsem neměl co jíst, ale teď se konečně s přítelkyní pomějeme“,  řekl a následně se rozplakal blahem komik a moderátor Hezucký.

V průběhu večera si hosté mohli odnést i jedinečný zážitek, o který se postarala kartářka Noor Volná z Věštírny Květy Fialové. Ta přítomným vykládala snad jen světlou budoucnost a co je čeká, to zůstalo jejich tajemstvím. Můžeme jen doufat, že by si snad nedovolila dát nikomu žádný špatný dárek v podobě pesimistické věštby. Veselou památku na tento den vytvořil karikaturista, který všem namaloval na místě portrét. Oslavenci se pak jeden druhému posmívali, jak srandovně na obrázcích vypadal a jak malíř dokonale vystihnul jejich podstatu.

A co by to bylo za oslavu bez pořádného dortu? Počet svíček byl samozřejmě čistě symbolický, jelikož při součtu všech roků, které oslavenci slavili, by jich na dortu muselo být 584 a z toho už by mohlo být pěkné horko. Při výrobě dortu trénovali kuchaři zapálit toto množství svíček v kuchyni, ovšem takový žár zpustil protipožární alarm, a tak si při slavnostním večeru toto riziko raději odpustili. Dort byl velkou 7 kg lahůdkou, stejně jako všechny kulinářské speciality, které hotel pro své hosty připravil.

Jediné, co se tomuto večeru dalo vytknout, bylo chladné počasí, které oslavencům znemožnilo celovečerní pobyt na jedné z nejvyhlášenějších teras na světě s výhledem na Prahu. Ti nejzvědavější však na terasu zavítali alespoň na chvilku.

Jak obvykle slaví narozeniny, nám prozradil David Kraus, který říká: „Bujaré sebeoslavování není nic pro mne, ale vždy dělám velký mejdan na kulatiny. Hlavní oslavy v mém životě budou asi svatba a narození dítěte. Tyto dvě je podle mě potřeba oslavit opravdu pořádně. Nejlepší dárek k narozeninám je však krásný večer s milovanou přítelkyní,“ poslal romantický vzkaz z hotelu U Prince své dívce David Kraus.

Své dlouhodobé přání nám sdělila Berenika Kohoutová, ale jelikož si jej nepřála v tichosti při sfoukávání svíček na dortu a vyslovila ho nahlas, může si být jistá, že se jí nikdy nesplní. Podobné přání měl i Vladimír Kratina: „Vzhledem k tomu, že jsem narozen v zimě, ale mám rád léto, teplo a moře, přál bych si oslavit narozeniny někdy třeba v Karibiku na pláži.“ na rozdíl od Bereniky si toto přání může spíš splnit.
Bohouš Josef: „Pěkná oslava byla na mé čtyřicetiny v Holešovicích Na Kovárně, kam přišli moji největší kamarádi z divadla. Jako kuriózní dárek jsem o nich dostal snad tisíce balení Tic Taců.,“ vzpomíná na svůj asi nejpočetnější dárek Bohouš Josef.

Připravila: Zuzana
Foto: Hotel U Prince
25.2. 2013
 

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

JAKÉ KOUPIT OŘÍŠKOVÉ MÁSLO?

Dobrý den, nemáte prosím doporučení na kvalitní ...

DOPLŇKY STRAVY

Dobrý večer, poradíte prosím jaké doplňky užívat pro ...

KRYT NA TELEFON

Zdravím, kde se dá koupit kvalitní kryt, ale za nějakou ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz