Rodina

Jak si ženy představují ideální milostný akt

Měla by mu předcházet adekvátní předehra a partner by měl před samotným aktem věnovat čas osobní hygieně. Takto si ideální milostný akt představují ženy.

Spolehlivým zabijákem ženského libida je pak nejčastěji právě zmíněná nedostatečná hygiena a absence předehry.

„Předehra je pro partnery prospěšná a důležitá, vzájemné intimní doteky odbourávají stres či nervozitu, kterou mohou zejména méně zkušení partneři pociťovat. Pomáhá uvolňovat hormon lásky oxytocin a další hormony, které zvyšují sexuální touhu, a též prohlubuje emoční vztah mezi partnery,“ uvádí Adam Durčák, odborník na zdravou sexualitu.

Pánové, myjte se a předehru neodflákněte

Výzkum provedený britskými odborníky z online magazínu Daily Star, jehož se zúčastnily tři tisíce respondentek, zkoumal, co dámy od sexu odradí, případně sníží jejich prožitek z něj. „Pro nejvíce žen, konkrétně 35 procent, byla největším problémem nedostatečná hygiena partnera před samotným aktem. Na druhé příčce se s 24 procenty umístila absence předehry, těsné třetí místo pak obsadil nevábný dech. Každé desáté ženě poté sex zkazí to, že se partner začne věnovat svému smartphonu, a 8 procentům vadí neupravené pubické ochlupení,“ komentoval výsledky výzkumu Adam Durčák.

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: www.dailystar.co.uk/love-sex/sex-tips-sexual-turns-offs-16908634, tiskové materiály Růžový slon
Zdroj fotografií: Pexels

Diskuze: příspěvků