Krása

Krásnější vlasy a pleť do Vánoc

Sbírání kytiček

S příchodem zimního období je důležité pozměnit péči o své vlasy a pleť. Dlouhodobé vystavování se chladnému vzduchu mnohdy vede k suché a šupinaté pokožce. To je nepříjemné, a navíc může vést k dalším kožním problémům. Jakmile navíc doma začneme topit, pokožka a vlasy se více vysušují a zhoršuje se jejich kvalita.

Myslete na hydrataci

O dostatečné hydrataci se mluví neustále, je to totiž velmi důležité. Jde o skvělý tip, pokud chcete provést malou změnu ve svém každodenním životě, a přitom očekáváte velké výsledky. Voda je pro náš organismus nezbytná, ovšem zároveň zajišťuje, aby pokožka zůstala jemná a pružná. Během zimy, kdy jsme vystaveni suchému vzduchu kvůli topení a horké vodě, je důležité o sebe ještě více pečovat.

Mimo jiné hydratace také podporuje růst vlasů a zdraví pokožky hlavy. Nebudou vás tak trápit lupy, svědění a suchost pokožky. To je důležité pro váš komfort i zdraví vlasů. Doporučený pitný režim si můžete snadno spočítat, na 1 kilogram tělesné hmotnosti se doporučuje vypít zhruba 40 ml vody. Ovšem do denního příjmu se počítá také čaj, káva, ovocné šťávy, smoothies a podobně.

SPF po celý rok

Během léta myslíme na ochranu před UV zářením, jelikož sluníčko pálí. Ale na ochranu byste neměli zapomínat ani během zimy. Pokožku a vlasy totiž nepoškozuje teplo ze slunce, ale UV paprsky. Na sněhu se paprsky odráží, proto je důležité používat SPF. Ovšem nepodceňujte situaci ani když je zataženo, i tak jsou pokožka a vlasy vystaveny nepříznivým vlivům. Opalovací krém přitom představuje jednoduché řešení, jak se v zimě chránit proti slunci.

Vlažná sprcha

Když je venku zima, mnohem víc nás láká užít si dlouhou horkou sprchu nebo vanu. Jenže pro zdraví pokožky a vlasů je lepší zůstat u vlažné vody. Horká voda totiž z kůže naopak vysává vlhkost, což může vést k šupinatění pokožky.

Dostatek vitamínů

Pestrá strava plná ovoce a zeleniny je v zimních měsících důležitější než kdy jindy. Významný je zejména vitamin C, který podporuje imunitní systém, ale také pomáhá zlepšit tvorbu kolagenu. Ten zajišťuje pružnost a zdraví pokožky.

Do jídelníčku zařaďte omega-3 mastné kyseliny a mononenasycené mastné kyseliny. Značné množství obsahují potraviny jako avokádo, losos, olivový olej a ořechy. Případně lze využít doplňky stravy.

Léčba popraskaných rtů

Suché rty jsou častým problémem, zejména v zimě. Proto byste s sebou vždy měli mít balzám na rty. Pokud vás však trápí velmi suché a popraskané rty, bude třeba větší péče. Využijte exfoliační rukavici nebo šetrný peeling, abyste odstranili přebytečnou kůži. Poté naneste hydratační balzám a opakujte dle potřeby.

Dejte si pozor na vazelínu – ta totiž zadržuje vlhkost a není proto vhodná k hydrataci. Lze ji používat v kombinaci s dalším produktem. Naneste nejprve olejíček nebo balzám a až poté použijte vazelínu. Jde o praktický tip, jak na suché rty. Produkt totiž bude působit lépe.

Změňte vlasovou rutinu

Příliš časté mytí vlasů vysušuje pokožku hlavy. Proto byste si měli hlavu mít maximálně jednou za dva dny, ideálně ještě méně. Nevynechávejte kondicionér, aby vlasy byly pevné a poddajné. Jelikož v zimě často nosíme čepice, vlasy dostávají zabrat. Mohou se lámat a zacuchávat. Proto byste měli být při česání opatrní – česejte pouze suché vlasy. Pokud máte kudrnaté vlasy a češete je mokré, buďte více opatrní. Můžete přidat vlasový olej nebo sérum pro lepší hydrataci.

Tyto jednoduché tipy vám pomohou zlepšit stav své kůže a vlasů i v tak náročném období jako je podzim a zima. I drobné změny mohou znamenat významný rozdíl. Nepodceňujte proto správnou péči.

Komerční prezentace

Zdroj informací: DM
Zdroj fotografií: Oleksandr Nagaiets / Shutterstock.com
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků

UŽIVATEL