Kufry zabaleny, hurá na dovolenou! Nezapomněli jste na cestovní pojištění?

Ten dlouho očekávaný okamžik je konečně tady! Po dlouhém čekání balíte kufry, kupujete nové plavky a opalovací krémy a nemůžete se dočkat zaslouženého odpočinku. Aby se vaše dovolená nezměnila v noční můru, sjednejte si správné cestovní pojištění.

Titulka pro: Kufry zabaleny, hurá na dovolenou! Nezapomněli jste na cestovní pojištění?
Zobrazit fotografii v galerii

Možná mávnete rukou, že pojištění samozřejmě máte. Ale mysleli jste na to, aby byly služby, které jste si sjednaly, v souladu s charakterem vaší dovolené? Není totiž pojištění, jako pojištění. Jestliže máte v plánu jen ležet na pláži nebo sem tam navštívit nějakou kulturní památku, stačí vám klasika. Jenže jestli jste založením dobrodružná povaha a na poslední chvíli si dopřejete v cizí zemi adrenalinový zážitek, může to být rázem problém.


Ptejte se na podmínky

Až si budete pojištění sjednávat, v pojišťovně se vás budou ptát, jak bud vaše cesta vypadat. Půjde o cesta turistickou, pracovní či sportovní? Budete ještě muset případně specifikovat, zda jde o sport standardní či rizikový. Smysl má pouze pojištění, které plně odpovídá programu a náplni cesty. Pojištění v ceně zájezdu nabízejí velmi často přímo také cestovní kanceláře. Pokud je chcete využít, informujte se předem přesně o jeho podmínkách. Základem je pojištění léčebných výloh, které pokrývá náklady související s náhlým onemocněním, úrazem či akutní bolestí. Jedná se zejména o náklady na ambulantní ošetření, léky a hospitalizaci, ale i na převoz nemocného nebo zraněného zpět do vlasti. Pojištění počítá i s nejhorší možnou variantou, tedy s repatriací tělesných ostatků v případě smrti.


Úrazové pojištění

Myslete na něj v případě, že máte v plánu strávit aktivní sportovní dovolenou.To finančně kompenzuje dobu nezbytného léčení, trvalé následky a smrt následkem úrazu. Jestliže se obáváte o své kufry, které se mohou – zejména na letišti – ztratit, poškodit nebo zničit, je také dobré sjednat si pojištění zavazadel. Pokud by k tomu skutečně došlo, dostanete od pojišťovny náhradu až do výše pojistného limitu. Chcete-li být připraveni opravdu na vše, sjednejte si také pojištění odpovědnosti za škodu, kterou můžete vy nebo vaše děti způsobit třetím osobám. Nemáte-li uzavřené celoroční havarijní pojištění svého auta, a chcete s ním vyjet na letošní dovolenou, určitě si sjednejte krátkodobé havarijní pojištění.


Projděte si nabídky

Pokud váháte, u kterého pojišťovacího domu si služby sjednáte, porovnejte si nabídky. Nejjednodušší je využít stránky www.top-pojisteni.cz, kde si můžete pojištění vzápětí i uzavřít. Stačí zadat délku pobytu, cílovou destinaci, druh cesty, počet osob ve věkových kategoriích a zvolit jednotlivé složky pojištění.

Na následující stránce pak získáte jednoduché a přehledné porovnání nabídek 13 pojišťoven. Po kliknutí na detail se dozvíte také rozsah pojištění vč. limitů plnění. Tradiční je uzavření pojistné smlouvy osobně u přepážky pojišťovny, a to i v den odjezdu. Další variantou je sjednání pojištění prostřednictvím internetových stránek jednotlivých pojišťoven. Využijete-li této možnosti, získáte většinou 10% slevu z celkové ceny pojistného. Pojistná smlouva vč. podmínek a dokladu o zaplacení vám pak přijde během několika minut na váš e-mail.


Spolehněte se na asistenci

V případě každé významnější pojistné události volejte ze všeho nejdříve asistenční službu. Můžete ji kontaktovat 24 hodin denně z jakéhokoliv místa na světě a vždy s vámi bude hovořit česky. Asistenční služba pro vás vyhledá nejbližší vhodné zdravotnické zařízení, poskytne vám garanci platby, zprostředkuje konzultaci s vaším lékařem a dohled nad způsobem léčby, komunikuje s vašimi nejbližšími, zorganizuje váš návrat nejvhodnějším dopravním prostředkem domů. Číslo najdete na kartičce, kterou obdržíte spolu se smlouvou o vašem pojištění.


Co když se něco stane?

  • Onemocníte nebo se zraníte: ze všeho nejdříve volejte asistenční službu. Pokud se bude jednat pouze o malé ošetření bez účasti asistenční služby, uschovejte si veškeré doklady vztahující se k návštěvě lékaře a k vašim finančním výdajům. Po návratu z dovolené vám je pojišťovna po předložení proplatí.
  • Někomu způsobíte škodu na zdraví nebo na majetku: opět volejte asistenční službu, která vám pomůže získat nezbytné dokumenty pro dokázání vaší odpovědnosti a pro zjištění výše způsobené škody.
  • Budete okradeni: obraťte se na průvodce zájezdu, recepci vašeho ubytovacího zařízení nebo na policejní stanici, případně na zastupitelský úřad naší země. Nechte si vše v místě pobytu písemně potvrdit pro uplatnění náhrady škody v pojišťovně.

 

Připravila: redakce
Foto: iStock
6. 7. 2015

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Dobré tipy. Myslím si ale, že pokud se člověk chystá jet na dovolenou autem, tak se vyplatí myslet například i na havarijní pojištění. Právě to jsme nedávno měnili. Nakonec to dopadlo tak, že jsme přešli k jiné pojišťovně. Tu jsme vybrali pomocí tohoto porovnání: https://www.top-pojisteni.cz/havarijni-pojisteni

ODPOVĚDĚT

0

Cestovní pojištění mohu rozhodně doporučit zde - http://www.ervpojistovna.cz/cs/cestovni-pojisteni, jezdíme s nimi již roky a naprosto skvělý přístup. A cena ani krytí rozhodně nejsou špatný :)

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (2 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Soutěž o cestovní bavlněné podkolenky Avicenum TRAVEL 310

Soutěž o cestovní bavlněné podkolenky Avicenum TRAVEL 310

Léto je období dovolených. Zahraniční cesty jsou lákavé a celkem snadno se smíříme s dlouhými...

Cestování jako životní styl

Cestování jako životní styl

Není tajemstvím, že cestování právě zažívá obrovský boom a láká velkou většinu z nás. Není...

Jak na cestování se psem

Jak na cestování se psem

Chcete vyrazit za hranice všedních dnů společně se svým čtyřnohým kamarádem? Dnes už to není...

Titulka pro: Rodičovské dilema: Vozit, nebo nosit?

Rodičovské dilema: Vozit, nebo nosit?

Když přijde na dětské vybavení, mají dnešní rodiče nespočet možností. Jak si ale mezi nimi...

Titulka pro: Mobilní aplikace na cesty. Které spolehlivě užijete?

Mobilní aplikace na cesty. Které spolehlivě užijete?

Chystáte se na krátkou dovolenou nebo už řešíte delší letní odpočinek? Pokud je vám blízké...

Jak přežít cestování dálkovým autobusem

Jak přežít cestování dálkovým autobusem

Tak hurá, rozhodnuto, dohodnuto. Auto tentokrát zůstane doma a my vyrážíme autobusem. Před námi je...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ORIGINÁLNÍ DÁREK

Přítel mě nedávno potěšil krásným dárkem. Dostala ...

OVOCNÉ KAPSIČKY

Dobrý den, chtěla bych dcerce koupit ovocné kapsičky a ...

IVF KLINIKA?

Dobrý den, ráda bych znala vaše názory na IVF kliniky. Kde ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz