Zdraví

Mlsání pro zdraví

Sbírání kytiček

Všichni víme, jak bývají děti v jídle někdy vybíravé a některé potraviny zkrátka odmítají. Klasickým příkladem může být třeba mléko a mléčné výrobky, které obsahují vápník nezbytný pro růst a vývoj kostí. Co s tím můžeme dělat?

Řešení nabízí společnost Walmark, která právě uvádí na trh novinku Marťánky Gummi. Jsou to chutní želatinoví Marťánci, kteří obsahují nezbytné vitaminy a minerály na podporu imunity a navíc jsou obohaceny vápníkem a vitaminem D pro správný růst a rozvoj dětských kostí.

Doplněk stravy Marťánci Gummi obsahují komplex BoneaActive, který je tvořen dvěma aktivními látkami – vápníkem a vitaminem D. Ty jsou nezbytné pro růst a rozvoj kostí. Jsou velmi vhodné zejména pro všechny děti, jejichž pravidelná fyzická zátěž zvyšuje požadavky pro příjem těchto látek.

Důležité látky

  • Vápník je jednou z hlavních minerálních složek kostní tkáně, proto je nezbytné, aby byl dětem zajištěn jeho dostatečný přísun pro dosažení maximální hmoty kostí v mladém věku. Jinak totiž může nízký příjem nebo špatné vstřebávání vápníku u dětí omezit jejich růst a hrozí, že kosti porostou nesprávně, budou měkké nebo se budou snadno lámat.
  • Vitamin D hraje důležitou roli v metabolizmu vápníku. Zvyšuje jeho vstřebávání ve střevě, umožňuje mineralizaci kostí a zvyšuje také jeho zpětné vstřebávání v ledvinách.


Věděli jste, že…

  • Děti by měly v ideálním případě vypít denně 2-3 porce mléka a mléčných výrobků, přičemž za jednu porci lze považovat 250 ml mléka, 150 ml jogurtu nebo 50 g tvarohu či sýra.
  • Nedostatek vápníku v těle může být příčinou ošklivého zlozvyku – kousání nehtů. Podle výzkumu si nehty okusuje asi 30% dětí ve věku do deseti let a dokonce 45 % dospívajících.


Marťánci gummi obsahují také želatinu, což je čistá lehce stravitelná bílkovina. Poskytuje základní látky pro výstavbu chrupavky, a tak udržuje zdraví a pohyblivost kloubů.
Marťánci Gummi mají atraktivní formu malých želatinových Marťánků a jsou k dostání v mixu čtyř lahodných ovocných příchutí – jahody, pomeranče, lesních plodů
a citrónu, balení 60 ks za 190 Kč.

Vaše děti si je zamilují a vy budete mít o starost méně!

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků