Zdraví

Nové ponožky Avicenum DiaFit – Nohy v bavlně

Sbírání kytiček

Ponožky Avicenum DiaFit s 90%podílem dlouhovlákné bavlny jsou vyrobeny s ohledem na zdravotní potřeby diabetiků. Superčesaná dlouhovlákná bavlna, použitá k výrobě, se vyznačuje vysokou kvalitou a delší trvanlivostí výrobku.

Bavlna

Zdravotní vaflový lem s velmi jemným svěrem zabraňuje vzniku otlaků na noze, je však dostatečně pevný, aby nedocházelo ke sklouzávání ponožky. Špice je zakončena řetízkovaným spojem, šev je tedy plochý a nezpůsobuje na noze otlaky.

Švýcarská antimikrobiální úprava ponožky Avicenum DiaFit Sanitized® Silver působí preventivně proti plísňovým a kvasinkovým onemocněním nohou, zvyšuje komfort nošení, zabraňuje vzniku nepříjemných pachů a je prevencí diabetické nohy. Úprava Sanitized® Silver je vysoce stálá a zároveň zvyšuje trvanlivost výrobku.

Sanitized® Silver

Sanitized® Silver

Sanitized® Silver pracuje na bázi iontů stříbra a neobsahuje potenciálně problematické nanostříbro. Ionty stříbra pronikají buněčnou stěnou mikroorganismů a zamezí přísunu kyslíku a živin, tak zabraňuje jejich dalšímu množení a vzniku kolonií, které jsou často rezistentní i vůči běžnému pracímu cyklu. Úprava Sanitized® Silver je vysoce stálá a zcela bezpečná pro lidský organismus i životní prostředí. Je rovněž úspěšně dermatologicky testována.

Ponožky Avicenum DiaFit jsou k dostání v dámském i pánském provedení a velikostech, brzy také v rozmanitých barvách.

Desatero péče o nohy diabetika
MUDr. František Musil, Ph.D.

 

Klinika gerontologická a metabolická, Fakultní nemocnice Hradec Králové

 1. Noste boty dobře padnoucí, kožené, s dostatkem prostoru pro prsty, nejlépe šněrovací, ideálně bez podpatku. Před obutím obuv vždy zevnitř prohlédněte, zda se v ní nenachází cizí těleso, které by mohlo tlačit. Nechoďte bosi.
 2. Denně nohy prohlížejte. Pokud na ně dobře nevidíte, můžete použít zrcátka nebo požádat rodinného příslušníka.
 3. Nekuřte. Potíže, prokazatelně spojené s kouřením, mimo jiné jsou: studené ruce a nohy, záněty a usazování žil.
 4. Udržujte správnou hygienu nohou. Teplota vody při mytí nemá přesáhnout 37°C.
 5. Nenoste obuv naboso, noste bavlněné či vlněné ponožky. Ponožky by neměly mít těsný nebo příliš volný lem kolem kotníku, ani hrubý šev nad prsty. Těsná ponožka brání prokrvování nohy, volná ponožka se může shrnout v obuvi a způsobit otlaky a puchýře, zrovna tak jako hrubý šev nad prsty.
 6. Odstraňujte opatrně zatvrdlou kůži vhodnými nástroji podle doporučení lékaře či zdravotní sestry, promazávejte nohy denně vhodným hydratačním krémem (ne však mezi prsty).
 7. Myslete na to, že máte nohy sníženě citlivé na teplo, tlak a bolest a chraňte je tedy před příslušnými poraněními.
 8. Navštěvujte pravidelně odbornou pedikúru – pro diabetiky je doporučena suchá, medicinální pedikúra. Dávejte pozor na zranění nůžkami či jinými ostrými předměty. Nehty zastřihávejte rovně.
 9. Navštivte vždy odborníky, máte-li oteklé nohy, změnu barvy kůže, zatvrdlou kůži na nohou, puchýře, praskliny, poranění nebo vředy.
 10. Při každé návštěvě svého lékaře dbejte, aby byla vašim nohám věnována pozornost. Při domácím ošetřování vředů na nohou se důsledně řiďte instrukcemi lékařů a sester.

Při výběru obuvi se řiďte následujícími doporučeními:

 • tuhá podrážka snižující tlak na plosku nohy
 • pružná, dostatečně vysoká plochá vložka
 • fixace nohy, nejlépe šněrováním
 • dostatečná šíře a délka boty (+ 1-2 cm délky při zatížené končetině, umožnění volného pohybu prstů), dostatečná prostornost špičky boty
 • bez zvýšeného podpatku
 • kvalitní prodyšný přírodní materiál, nejlépe kůže
 • mediální okraj boty rovný – odstranění mediálního tlaku na palec

 

Nesprávná obuv je nejčastější zevní příčinou vředů na nohou!

Autor: www.aries.eu
Foto: Aries
21. 12. 2011

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků