Kosmetika

Pleťové masky

Každodenní péči o pleť si jednou za čas můžete zpestřit pleťovou maskou. Její aplikace bývá součástí ošetření v kosmetickém salonu, ale velmi dobře jej zvládnete i v domácích podmínkách.

Pleťové masky nejsou náročné na čas, způsob aplikace, ani na přípravu. Masku si můžete koupit hotovou, okamžitě připravenou k nanášení, nebo si ji můžete vyrobit doma. Důležité je vybírat masku, která odpovídá vašemu typu pleti s účinky odpovídajícími vašim potřebám. Pleťových masek je na trhu dostatek a pravděpodobně ji najdete v nabídce své oblíbené kosmetické značky. Masku můžete vybírat podle účinků (efektu), složení i ceny.
Masku vždy nanášejte pouze na vyčištěnou pleť, a to na obličej, dekolt a krk. Před aplikací si nezapomeňte přečíst návod. Po nanesení jakékoli masky 10-15 minut relaxujte. Hýčkejte nejen svou tvář, ale i duši, poslouchejte svou oblíbenou hudbu nebo si jen užívejte ticha a klidu – i ty jsou součástí péče.

 Výhody pleťových masek

Pleťové masky mají několik výhod – prospívají pleti a působí rychle, výsledek bývá viditelný okamžitě po ošetření. Zjemňují a osvěžují pleť, dodávají pleti výživné látky, hydratují, regenerují, zvyšují pružnost kůže a dokonce i pleť čistí. Vybírat můžete masky výživné, čisticí, adstringentní, hydratační, vyhlazující, slupovací, okysličující atd.

Domácí masky

Pleťovou masku z domácích surovin připravíte snadno. Vhodnými surovinami jsou různé přírodní produkty jako ovoce, zelenina, med, bylinky, vejce, jogurt, olej, tvaroh apod. Pro osvěžení můžete vyzkoušet okurkovou nebo jogurtovou masku.
  • Okurková: okurku nastrouhejte a naneste na obličej, po 15 minutách opláchněte.
  • Jogurtová: bílý smetanový jogurt naneste na obličej a nechte 15 minut působit. Pak smývejte masku nejlépe tamponkem namočeným v plnotučném vlažném mléce a nakonec opláchněte obličej studenou vodou. Případně můžete do jogurtu přidat i nastrouhanou okurku, pomerančovou šťávu a další ingredience.
Připravila: Věra Hájková

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: https://www.thehealthy.com/beauty/face-body-care/homemade-facial-masks-recipes/
Zdroj fotografií: Anna Shvets Pexels

Diskuze: příspěvků