Filmové novinky

Podzimní filmy pro děti – Kozí příběh se sýrem, Zvonilka: Tajemství křídel, Raubíř Ralf a další

Sbírání kytiček

Teplých slunečných dnů stále ubývá, a tak jsme nuceni najít dětem jinou zábavu než jen venkovní aktivity. Jako jedna z možností se nabízí návštěva kina. Na podzim nás totiž čeká hned několik titulů pro malé neposedy.

V některých kinech ještě můžeme narazit na zářijového Normana a duchy, ale už tento týden putuje do kinosálů snímek podobného ražení.

Animovaný Hotel Transylvánie

Slibuje setkání nejen s legendárním Draculou, ale i dalšími známými monstry. Bát se ovšem rozhodně nebudeme. Zmiňované nestvůry si přišly do hotelu odpočinout od lidí i strašení a hlavně oslavit narozeniny Draculovy dcery. K jejich nemilému překvapení a zděšení se však v hotelu chce ubytovat i lidský turista…


V říjnu nás čeká ještě další animovaný film, tentokrát české výroby.

Kozí příběh se sýrem

Je pokračováním úspěšného snímku Kozí příběh – Pověsti staré Prahy. Tvůrci slibují rodinnou podívanou zaměřenou hlavně na dětské diváky. Hrdinům prvního dílu se totiž narodil malý Honzík a Zuzanka, kteří nás budou spolu s Kozou celým příběhem doprovázet. S nimi se podíváme do pohádkového sýrového království a zažijeme nesčetná dobrodružství.


Pokud někoho omrzí barevné animované taškařice, může si zajít na hraného Asterixe a Obelixe ve službách jejího veličenstva.

Asterix a Obelix ve službách jejího veličenstva

Jedná se už o čtvrtý hraný snímek s oblíbenými postavami nepřemožitelných Galů, kteří se vypraví do daleké Británie. Hodlají totiž pomoci jedné vesnici, která jako poslední vzdoruje římským legiím. Nebude chybět ani soudek kouzelného lektvaru a spousta veselých příhod.


V listopadu se můžeme těšit hned na tři animované snímky.

Zvonilka: Tajemství křídel od Disneye

Potěší svým princeznovským pojetím hlavně malé holčičky. Pohádková Zvonilka objeví tajemné zimní lesy, které skrývají řadu tajemství. Kluky by zase mohl zaujmout Raubíř Ralf, který je hrdinou dalšího disneyovského snímku.

Raubíř Ralf

Ralf je také hlavním záporákem jedné oblíbené počítačové hry, ačkoliv sám touží stát se kladným a oblíbeným hrdinou. Vplíží se proto do jiné hry, aby v ní zvítězil. Plán mu ale nevyjde a on nakonec bude muset napravovat vše, co pokazil.


Legendární parta

Tento film si možná bude u nás hledat své diváky o trochu obtížněji. Hlavními hrdiny v tomto snímku jsou totiž oblíbené postavičky klasických amerických pohádek. Setkáme se se Santa Clausem, Velikonočním zajíčkem, vílou Zubničkou, Jackem Frostem a Sandmanem, kteří budou muset spojit své síly, aby přemohli zlého ducha Pitche. Pokud bude příběh dostatečně zajímavý, mohl by oslovit i české děti.

Připravila: Veronika
Foto: Bontonfilm
4. 10. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků